Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Figüran polemiğinde yeni perde: Farah Zeynep'ten Fazıl Say'a ağır cevap

Mavikadin>Magazin>Figüran polemiğinde yeni perde: Farah Zeynep'ten Fazıl Say'a ağır cevap

Ünlü oyuncu Farah Zeynep Abdullah'ın Yılmaz Güney hakkındaki sözleriyle başlayan polemik devam ediyor. Son olarak ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say da tartışmaya dahil oldu. Farah Zeynep'ten gelen cevap ise gündeme bomba gibi düştü.

Figüran polemiğinde yeni perde: Farah Zeynep'ten Fazıl Say'a ağır cevap

Sosyal medyada geçen eylül ayında Yılmaz Güney ile ilgili yaptığı "Sinemamızın en iyi kadın döven ve şiddet türleri açısından zengin ve etkili silah kullanan erkeği" şeklindeki paylaşımıyla dikkat çeken Farah Zeynep Abdullah, yaklaşık 100 dava açtığını ve kazandığı tazminatları kadına şiddet derneklerine 'Çirkin Kral adına' bağışlayacağını duyurmuştu. Sanat camiasından Farah Zeynep Abdullah'a gelen tepki ise gecikmedi. İlk büyük eleştiri ise Fazıl Say'dan geldi.

FAZIL SAY'DAN SERT CEVAP

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, Farah Zeynep Abdullah'a hemen yanıt verdi. Instagram üzerinden yaptığı açıklamada, Farah Zeynep Abdullah'a ''Haddini bilmek gerek'' diyen sanatçı, Farah Zeynep Abdullah'ın gerçek sanattan anlamadığını ifade etti. İşte Fazıl Say'ın o beyanatı:

Şu yol filminde figüran bile olamayacak niteliksizlikteki "dizi oyuncusu" artık "dönemleri" ve "milatları" tayin eder olmuş. Biraz haddini bilmek gerek. Sanat yüreğimizdedir. Bu ülkenin kültür tarihini değersizleştirmeye boşuna uğraşmasın, karşısında bilmediği bir şey olan gerçek sanat var. Farah Zeynep sanatı, Keşke ucundan öğrenebilseydi, kendisine olan saygıyı daha şimdiden yok etti, büyük sanatçıları ezmeye kalkarak.

Figüran polemiğinde yeni perde: Farah Zeynep'ten Fazıl Say'a ağır cevap

FAZIL SAY'LA DALGA GEÇTİ

'Niteliksiz' ve 'kendisine olan saygıyı yok etti' ifadeleriyle eleştiren Fazıl Say'a, Farah Zeynep Abdullah'dan hemen karşılık geldi:

Abi, yazın nereden baksan tutarsızlık, nereden baksan ahmakça. Anlamamışsın, belli ki anlamak da istemiyorsun. Keşke telefonda konuşsaydık, "Abim seni hiç ilgilendirmiyor benim düşüncelerim," der uyumaya devam ederdim.

Figüran polemiğinde yeni perde: Farah Zeynep'ten Fazıl Say'a ağır cevap

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...