2022-11-30 13:04:37 | Son Güncelleme : 2022-11-30 13:19:02

Fıldır fıldır gözlerin 17 saniyede çözdüğü IQ testi: Kopyacı çocuğu bulabilir misin?

Zekâ testleri, sadece IQ testleri ile sınırlı değil. Tespit içeren zekâ testleri, algı uzmanları tarafından zekâ puanın ölçmek için psikanalizlerin parçası olarak kullanılıyor. Bugünkü testimiz hızlı ve kıvrak bir zekaya sahip olup olmadığınızı ölçer nitelikte... O halde sınav yapılan sınıfta kopya çeken yaramazı tespit etmek için 17 saniye süreniz var. Hazırsanız görseli incelemeye başlayabilirsiniz.

Optik illüzyon testlerini sıklıkla kullanarak Demans ve Alzheimer’e savaş açabilirsiniz.
Optik illüzyon testlerini sıklıkla kullanarak Demans ve Alzheimer’e savaş açabilirsiniz.

Tespit içeren zekâ testleri zekanızı pratik kullanıp kullanmadığınızı test etmenize yardımcı olur. Cevap gözünüzün önünüzde olmayacağından, bu tür zekâ testlerinde biraz farklı ve detaylı düşünmeniz gerekebilir. Probleme bakarken verdiğiniz karara dayalı IQ seviyenizi test etmenize yardımcı olacak görsel zekâ testiyle karşınızdayız. Söz konusu testte yer alan öğrencilerin sınav esnasında farklı işlerle uğraştığı görülüyor. Ancak aralarından biri kopya çekiyor. Öğretmen fark etmeden bu durumu 17 saniyede tespit edebilirseniz pratik zekâ olduğunu bileceğiz. Doğru cevabı bulanların sayısı oldukça az. Hazırsanız sürenizi başlatın ve kendinizi test edin.

17 SANİYEDE KOPYA ÇEKEN ÖĞRENCİYİ TESPİT EDEBİLDİNİZ Mİ?

Sınıftaki öğrencilere dikkatlice bakarsanız, herkesin biraz kafası karışmış ve sınav kağıdına ne yazacağını şaşırıyor. Öğretmen sınıftaki tüm öğrencileri gözetlemesine rağmen henüz kopya çeken öğrencini görmedi. Pratik ve hızlı kavrayabilen zekayı ölçmeye yarayan tespit içerikli IQ testlerini çözerken problemi analiz etmeniz ve analitik becerilerinizi kullanarak cevaba ulaşmanız gerekiyor. Öngörülen süre içinde kopyacı çocuğu bulabildiyseniz kıvrak zekaya sahip olduğunu kanıtladınız. O halde sınıfta kopya çeken öğrenciyi bulamayanlar için yardımcı olalım. Arkada sağ köşedeki öğrencinin yanında oturan çocuğa bakarsanız, çocuğun cevapları kolunda yazılı olduğunu göreceksiniz. Çocuk sol koluna bakarak kağıdını yazıyor. Yani, bu zihinsel testin cevabı sol koluna cevapları yazan çocuğun sınavda kopya çektiğidir.

Mavi Kadın