03 Temmuz 2020, Cuma 20:39

Folyo Karbonat Diş Macunu İle Diş Beyazlatma Zararlı mı

Folyo Karbonat Diş Macunu İle Diş Beyazlatma Zararlı mı

Alüminyum folyo diş beyazlatma için kullanabileceğiniz en etkili yöntemlerdendir. Alüminyum folyoyu marketlerden satın alabilirsiniz. Dişlerdeki lekeleri çıkarmak, sararmayı gidermek, bembeyaz dişlere kavuşmak için alüminyum folyo hem ucuz hem de pratik bir yöntemdir.

Dişlerdeki sararma ve kalıntılar genetik, aşırı sigara, çay ve kahve kullanımı gibi nedenlerden kaynaklanabilir. Bazıları genetik olarak bembeyaz dişlere sahipken bazıları da maalesef genetik olarak sarı dişleri vardır. Diş beyazlatmak için çok etkili bir yöntem arıyorsanız size bildireceğimiz alüminyum folyo yöntemini deneyebilirsiniz. Alüminyum folyo ile diş beyazlatma yöntemini aşırı sık uygulamak dişleri ve diş etlerini aşındırıp, diş minelerine zarar verebilir.

Alüminyum Folyo İle Diş Beyazlatma Yöntemi

Malzemeler

  1. Diş macunu ( beyazlatıcı etkiye sahip diş macunu tercih edilmelidir)
  2. 1 tatlı kaşığı ingiliz karbonatı (Eczaneden alınabilir)
  3. Alüminyum folyo (Marketten alınabilir)

Hazırlanışı

Küçük bir kasede karbonat ve diş macununu karıştırın. Dişlerinizi güzelce fırçalayın. Dişlerinizi alüminyum folyo ile sarın. Ortalama 45 dakika ya da 1 saat kadar dişleriniz folyoyo sarılı kalsın. Şayet dişleriniz ve diş etleriniz hassassa daha az bekletebilirsiniz.

Bildirilen saat geçtikten sonra folyoyu çıkartıyoruz. Dişlerimizi fırçalıyoruz. Bu yöntem ile 1 saat içinde bembeyaz dişlere kavuşabilirsiniz. Bu yöntemi ayda 1-2 kere uygulayabilirsiniz. Sık uygulamanız dişlerinize ve diş etlerinize zarar verebilir.

Alüminyum Folyo İle Diş Beyazlatma İçin 2. Yöntem

Karbonat, tuz ve suyu karıştırın. Bu karışımı alüminyum folyoyo dökün. Ardından dişlerinizi bu folyoyo sarın. 1 saat sonra bu folyoyu çıkarın.Dişlerinizi fırçalayın. Bu yöntem sayesinde bembeyaz dişleriniz olabilir.

Evde Diş Beyazlatma İçin Diğer Yöntemler

Hindistancevizi Yağı

Hindistancevizi yağı, en etkili doğal diş beyazlatıcılardandır, ağızda bulunan bakterileri öldürme kabiliyeti ile bilinen laurik asit bakımından zengindir. Ağızda bulunan bu bakteriler plak oluşumuna neden olur ve dişlerinizde sarılığa yol açar.

  1. 1 çorba kaşığı katı halde olan hindistan cevizi yağını ağzına koyun. Katı Hindistan cevizi yağını aktardan temin edebilirsiniz.
  2. Ağzınızda 15 ila 20 dakika boyunca bu yağı çevirin. Gargara yapmayın.
  3. Ardından tükürün.
  4. Ağzınızı suyla iyice çalkalayın.
  5. Dişlerini fırçalayın.
  6. Bunu yemekten önce sabahları günde bir kez yapın.

Hidrojen Peroksit Solüsyon İle Gargara Yapın

Dişlerinizi doğal yolla beyazlatma söz konusu olduğunda , hidrojen peroksitin etkinliği göz ardı edilemez. Hidrojen peroksidi eczanelerden satın alabilirsiniz.

Hidrojen peroksit, doğal bir ağartma maddesidir. Ayrıca ağzınızdaki bakterileri yok etmeye yardımcı olur, böylece ağız kokusunu da önler.

Klinik Diş Hekimliği Dergisi'nde yayınlanan bir çalışmada, günde iki kez karbonat ve peroksit içeren diş macunu ile dişleri fırçalamanın 6 haftada dişleri % 62 daha beyaz hale getirdiğini ortaya çıkardı.

1 tatlı kaşığı% 3 hidrojen peroksit ve 1 tatlı kaşığı suyu karıştırın. Bu çözeltiyi günde iki kez gargara olarak kullanın.

Alternatif olarak, 2 tatlı kaşığı hidrojen peroksit ve 1 tatlı kaşığı karbonatı karıştırın. 2 veya 3 hafta boyunca haftada birkaç kez dişlerinizi bu karışımla nazikçe fırçalayın.

Zerdeçal

Uzmanlar toz zerdeçalın diş beyazlatmakta çok etkili olduğunu bildiriyor. 1 tatlı kaşığı toz zerdeçal ile 1 tatlı kaşığı suyu karıştırıp macun haline getirin. Bu macunu dişlerinize sürüp diş fırçanız için ile dişlerinizi güzelce fırçalayın. Ardından ağzınızı bol su ile yıkayın. Bunu günde bir kez yapın.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT