Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
08-08-2023 21:58 | Güncelleme : 10-08-2023 09:32

Fotoğraftaki yüzleri sadece yüksek zekâlılar görebiliyor!

Google News

Fotoğrafta saklanmış 4 yüzü bulmak oldukça kolay olsa da bunu 8 saniyede yapmak hiç de kolay değil! Fotoğraftaki 4 farklı yüzü sadece kıvrak zekâlılar bulabiliyor. Hazırsan başlayalım!

Fotoğraftaki yüzleri sadece yüksek zekâlılar görebiliyor!

IQ testleri hazırlanırken birçok yöntem kullanılır. Bu yöntemlerden biri de optik illüzyonlardır. Optik illüzyonlar, oldukça basit görsel veya yazıların arasına saklanmış farklı nesnelerden oluşur. Bunları ne kadar sürede bulduğunuz ise zekânızın gelişmişlik düzeyini gösterir. Peki eskiden gazetelerde yer alan günümüzde ise sosyal medya aracılığıyla sıklıkla karşılaştığımız bu görsellerden birinde kendinizi denemek ister misiniz? Cevabınız evet ise aşağıda sizler için seçtiğimiz görseli bulabilirsiniz.

Fotoğraftaki yüzleri sadece yüksek zekâlılar görebiliyor!

YÜZLERİ BULABİLİR MİSİN?

Eski çağları anımsatan görselde; bir kadın, çeşme ve ağaç resmedilmiş. Her ne kadar ilk bakışta görünen sadece bir kadın yüzü olsa da gizlenmiş farklı yüzler de bulunuyor. Sizin göreviniz ise bu resimde saklanmış olan 4 yüzü bulmak. Bu görsele bakmanız için 8 saniyeniz var. Derin bir nefes alın ve görsele bakın. 

Zamanın şimdi başlıyor!

Derin bir nefes alın ve resme odaklanın.

8…

7…

6…

Bulduklarınızı not alırsanız daha kolay olabilir

5…

4…

Pes etme!

İpucu: Farklı açılardan da resme bakmayı deneyin

3…

2…

Yüzleri bulabildin mi?

1…

Ve zaman doldu.

Bütün yüzler resmin içerisinde yer alıyordu. Yüzleri bulabildin mi?

İŞTE CEVABI!

Bu testi 8 saniyede çözdüğüne göre oldukça zekisin. Eğer 8 saniyede de çözemediysen üzülmene gerek yok. Bunun gibi birçok testi gün içerisinde yaparak kendini geliştirebilirsin. Bu şekilde odaklanma, pratiklik ve birçok yönden kendini geliştirmiş olursun. Eğer yüzleri bulamadıysan yazının devamında cevabı bulabilirsin. Böylelikle bir sonraki testte daha kısa sürede nesneleri bulabilirsin. 
Fotoğraftaki yüzleri sadece yüksek zekâlılar görebiliyor!

Bu optik illüzyon testini sevdiklerinle paylaşarak sürelerinizi karşılaştırabilirsiniz. Farklı birçok teste  keşfet kategorisinden ulaşabilirsiniz. 

 

Kaynak : Mavi Kadın
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.