21 Ocak 2021, Perşembe 15:29

Fucitec Plus Fucitec 2 Krem Pomad Ne İçin Kullanılır Yan Etkileri

Fucitec Plus Fucitec 2 Krem Pomad Ne İçin Kullanılır Yan Etkileri

Fucitec % 2 plus krem ciltte akne (sivilce), çıban, iltihap, kıl kökü iltihabı, iltihaplı egzama, impetigo adlı bulaşıcı cilt rahatsızlığı, kıl dönmesi,, dolama ve iltihaplı yaralar için kullanılmaktadır. Antibiyotik içeren bu krem ciltteki bakterileri kısa zamanda öldürür ve mevcut problemlerin büyüyerek devam etmesine engel olur. Doktor tarafından reçete edilen bu krem reçetesiz olarak da alınabilir. Fiyatı:19,33 TL'dir.

Fucitec Krem Nedir?

Fucitec % 2 krem antibiyotikli bir üründür. Ciltteki iltihaplanmalarda, cilt enfeksiyonlarında, bulaşıcı bir cilt hastalığı olan impetigonun iyileştirilmesinde, akne (sivilce), çıban, akne vulgaris, iltihaplı egzama tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca ter bezi ve kıl kökü iltihaplarının, kıl dönmesinin, dolama ve benzeri rahatsızlıkların tedavisi için uygulanır.

Fucitec Krem Nasıl Kullanılır?

Fucitec krem cilde sürülerek kullanılır. Bu kremden nohut büyüklüğünde alıp cildinize ince bir tabaka hâlinde uygulayın ve masaj yaparak deriye nüfuz etmesini sağlayın. Fucitec kremi her gün 2-3 defa sürün ve buna hekiminizin belirlediği tedavi süresi boyunca devam edin. Uygulamanın ardından bölgeyi açık bırakmanızda veya kapatmanızda bir mahzur yoktur.

Fucitec Krem Ne İşe Yarar?

 1. Akne (sivilce) probleminin tedavi edilmesinde kullanılır.
 2. Kıl kökü iltihaplarına iyi gelir.
 3. Dolama isimli rahatsızlığın iyileştirilmesinde etkilidir. Mantar ve bakteriler nedeniyle tırnak kıvrımında meydana gelen bu durum sonucunda cilt tırnaktan ayrılır.
 4. Sikozis barbae (sakal bölgesinde görülen kıl kökü iltihabı) için faydalıdır.
 5. Cilt enfeksiyonlarına şifâlıdır.
 6. Ciltte oluşan iltihabı kurutarak yok eder.
 7. Deri yüzeyinde ortaya çıkan aşırı iltihaplı yapıların giderilmesinde rol oynar. Çıban ve buna benzer cilt sorunlarına yararlıdır.
 8. İltihaplı egzamaya çok faydası vardır.
 9. Cilde yerleşen bakterilere zarar vererek daha fazla üremelerine engel olur.
 10. İltihaplı (enfekte olmuş) yanıkların ve yaraların geçmesini sağlar.
 11. Hidrozadenit(deride bulunan ter bezlerinin iltihaplanması) durumunda tesirlidir.
 12. Sivilceye sebebiyet veren akne vulgaris adlı bakterinin çoğalmasını önler.
 13. Kıl kökü dönmesinde tedavi amacıyla başvurulan bir üründür.
 14. İltihap ile savaşır. Güçlü bileşimi sayesinde iltihabi hastalıklardan kurtarır. İltihaplı apselerde ve yaralarda etkin tedavi gerçekleştirir.
 15. Cilt üzerinde, içi irinle dolu şişlikler apse olarak tanımlanır. Bu oluşumların tedavisinde Fucitec kremden yararlanılır.
 16. İmpetigo bulaşıcı bir cilt hastalığıdır. Tedavisi için bu kremden yararlanılır.
 17. Eritrazma kahverengi ve kırmızı lekelerle karakterize bir hastalık olup bu da impetigo gibi bulaşıcıdır. İşte söz konusu hastalığın iyi edilmesinde de Fucitec kremden faydalanılmaktadır.

Hamilelikte Fucitec Kremin Kullanımı

Eczacınız veya doktorunuz hamilelikte bu ilacı kullanmanızın gerekli olup olmadığını bildirecektir. Fucitec kremin gebelikte kullanımına ilişkin yeteri kadar veri elde edilememiştir. Fakat doktorunuz fayda/zarar oranını göz önünde bulundurarak kremi kullanıp kullanamayacağınızı söyleyecektir. Hamilelikte Fucitec kullanımı hekimim önerisi dâhilinde olmalıdır. Tedavi esnasında gebe olduğunu anlayanlar derhal eczacıya veya doktora danışmalıdır.

Emzirirken Fucitec Kremin Kullanımı

İlacın kullanımı öncesinde bir eczacıya veya doktora danışmak gerekir. Emzirenlerde Fucitec kullanımıyla ilişkili yeterince bilgi bulunmamaktadır. Yine de hekiminiz Fucitec tedavisinin sağlayacağı faydaları ve getireceği riskleri detaylı bir şekilde mukayese ederek bu krem ile tedaviye başlayıp başlayamayacağınıza karar verecektir. Doktorunuz emzirme döneminde olduğunuz halde Fucitec kullanabileceğinizi ifade ettiyse talimatların dışına çıkmadan uygulanmasında bir sakınca olmayacaktır. Meme başı çevresinin emzirmeden önce temizlenmesi gerekecektir. Öte yandan Fucitec krem meme başı çevresine sürülmemelidir.

Fucitec Kremin Yan Etkileri Nelerdir

Tüm ilaçlar gibi, Fucitec’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Aşağıdakilerden biri olursa, FUCİTEC’i kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

 1. Eller, ayaklar, bilekler, yüz, dudakların şişmesi ya da özellikle ağız veya boğazın yutmayı veya nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmelerinde

Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir.

Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin FUCİTEC’e karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir. ‘Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür.’

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:

 1. Cilt döküntüleri
 2. Ciltte yanma, batma hissi
 3. İrritasyon
 4. Kuruma

Sıklığı bilinmeyen yan etkiler: Egzema, ürtiker, göz çevresinde şişme ve yüzde kızarma

‘Bunlar FUCİTEC’in hafif yan etkileridir.’

Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT