Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Gençleşme Vakti! En Önemli Kırışıklıkları Geciktirmenin Yolları

Mavikadin>Güzellik>Gençleşme Vakti! En Önemli Kırışıklıkları Geciktirmenin Yolları

Kırışıklıkları geciktirme sanıldığı kadar zor bir işlem süreci değildir. Cildiniz değişime ayak uyduruyor ve iyi anlamda takviyeler yapıldığında görüntüsü de iyileşecektir. Kırışıklıklar zaman içerisinde olağan bir sürece bağlı olarak görülür, bunu kabul ederek kendinizi hazırlayabilirsiniz.

Gençleşme Vakti! En Önemli Kırışıklıkları Geciktirmenin Yolları

Kırışıklıkları geciktirme sanıldığı kadar zor bir işlem süreci değildir. Cildiniz değişime ayak uyduruyor ve iyi anlamda takviyeler yapıldığında görüntüsü de iyileşecektir. Kırışıklıklar zaman içerisinde olağan bir sürece bağlı olarak görülür, bunu kabul ederek kendinizi hazırlayabilirsiniz.

Erken Yaşta Yüz Kırışıklığı Nedir? Genetik Etkilerin Kırışıklıklardaki Belirleyiciliği

Cilt yapısını etkileyen genetik faktörler doğum anından itibaren belirlenmiştir. Bazıları cildinin çabuk hasar gördüğünden şikayet ederken tam tersi durumlar da olabiliyor. Aynı yaştaki iki kişinin farklı cilt yapısı olması bunu kısmen açıklar. Ayrıca kendi etkiniz de kırışıklıkları geciktirme açısından belirleyici olacaktır. İyi bakılan ciltlerde kırışma dönemi gecikebilir.

Cilt Kırışıklığı Nasıl Giderilir?

Kırışıklıkların derinliğine göre azaltılması mümkündür. Öncelikle neden kırışıklık oluşur sorusuna yanıt bulmak gerekiyor:

⦁    Cildin nem açısından doyuma ulaşmaması kırışmalara neden olur. Nem, cildi besler ve taze tutmaya destek olur. Dışarıdan gelen etkenlere direnç gelişmesi için cildinizin nem oranını yüksek seviyede tutmalısınız.
⦁    Doğru ürün kullanmalısınız, çünkü yüzdeki kırışıklıklar nasıl yok edilir sorusu ürünlerin doğru seçimi ile de alakalıdır. Cildinizin neye ihtiyacı varsa buna odaklanmalı, alerji gibi hassasiyetleri göz önünde bulundurmalısınız. Olumlu yönde değişim için hataları ortadan kaldırmak gerekiyor.
⦁    Sıkılığı destekleyen hücre üretimi yaş ilerledikçe azalır. Bu açığı kapatmak için beslenmeniz, ürünler, yaşam tarzınız bütünlük oluşturmalıdır. Hareketi artırmak, genç hücrelerinizin kalıcılığı bakımından büyük önem taşıyor. Bir spor alışkanlığı edinebilirsiniz.

Evde Kırışıklık Tedavisi Yapmak Mümkün mü?

Elbette evde kırışıklık çözümleri için birtakım uygulamaları rutin hale getirebilirsiniz. Öncelikle cildinizi temiz tutmayı alışkanlık haline getirin. Gözenekleriniz düzenli olarak temiz olduğunda kendisini oksijenle yenileme imkanı elde eder. Yaşam alanlarımız kirli hava ile dolu olduğu için yeteri kadar oksijen alamamaktayız. Dolayısıyla cildinize takviyeler kırışıklık geciktirmek açısından önemlidir.

Doğal maskeler tercih edecekler için kakao, pirinç suyu kullanımı önerilir. Dermokozmetik ürünlerden alarak etki kapsamını daha da hızlı ve geliştirilmiş şekilde elde edebilirsiniz.

Derin Kırışıklıklara Kesin Çözüm

Geçmesi zor derin kırışıklıklara çözüm için doğru dermokozmetik ürün seçimi yapabilirsiniz. Bazı yoğunlaştırılmış alternatifler incelenebilir. Institut Esthederm Intensive Spiruline Krem popüler ürünler arasındadır ve genel özellikleri şöyle sıralanabilir:

Ciltteki yorgun görünüme karşı oldukça etkilidir. Işıltısı kaybolan derin çizgili ciltlere canlı ve daha pürüzsüz görüntü sağlar. Spirulina intensive etkisi olan üründe özel bir içerik kullanmış olursunuz. Spirulina, 3 milyar yıldır var olan bir alg olarak besleyici birçok içeriği barındırıyor.

Yorgun ve donuk cilt yapısında derin çizgilerin azalması için büyük etkisi bulunuyor. Rahatlamış ve gözle görülür şekilde canlanan cildinizdeki sıkılığı ilk kullanımdan itibaren hissedersiniz. Tonun yenilenmesine destek olması sayesinde yumuşak ve daha esnek bir yapı kazanırsınız. Hamilelik sonrası dönemdeki çizgilerde de kullanımı mümkündür.

En Etkili Kırışıklık Maskesi Nedir?

Kırışıklık maskesi için Organique Algae Eye Mask Kırışıklık Karşıtı Göz Maskesi en etkili çözümlerden biridir. İpeksi bir özelliği olduğu için kullanım esnasında ve ardından keyifli bir his elde edersiniz.

Göz çevresi en derin kırışıklıkların olduğu alandır ve bu alana odaklanan bir maske kullanabilirsiniz. Şişlik olan yerlerde içerisindeki etken aljinat ve pirinç unu sayesinde hızlı bir sonuç verir. Göz altı morluklarında da etkili olan bu ürün yağ katkı maddesi sayesinde yenilenme hızında artış oluşturur. Maskeyi 15 dakika uygulayarak tek parça halinde çıkarın.

Genç Yaşta Göz Çevresi Kırışıklıkları

Vichy Liftactiv Collagen Specialist Spf 25 ürünü genç yaşta kırışıklık gidermek isteyenler için ideal olabilir. Kollajen kaybının engellenmesi ve yenilerinin yerine koyulması için formülleştirilmiştir.
⦁    Gündüz kremi olarak nitelendirilen üründe UVA ve UVB radyasyonunun etkileri azaltılması hedeflenir.
⦁    Aktif dermatolojik bileşenler yönünden güçlendirilen üründe E vitamini, hyalüronik asit,  ve biyo-peptitler vardır.
⦁    Sıkı ve dolgun cilt yapısının oluşmasında etkilidir.  
⦁    Ciltteki nemin 24 saat sürmesini sağlar.
⦁    Yaşlanma karşıtı serum üzerine uygulanabilir.

Yüz Kırışıklığı İçin Ne Yapılmalı?

Yüz kırışıklığı için etkili bir çözüm arıyorsanız Christian Breton Kırışıklık Karşıtı Elixir Serum Anti Wrinkle Elixir Serum ürününü deneyebilirsiniz. Serum, etki derinliği açısından daha yoğun bir etki sağlar.

⦁    Derin kırışıklıklarla mücadelede güçlendirilmiş etkisi vardır.
⦁    Kazayağı görünümünü en aza indirger.
⦁    Genç ve taze bir cilt  his verir.
⦁    Cildin daha  bir görünüm kazanmasına destek olur.
⦁    Kollajen üretimini destekler. Aktif Matrixyl içerikli formülü sayesinde cilt yapısındaki direnci geliştirir.
⦁    Yüz kırışıklığı için derinlemesine nemlendirici etki sağlar.

Kaynak: https://www.narecza.com/


Editör : Faruk Arvas
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...