Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
22-05-2019 02:56 | Güncelleme : 12-09-2022 16:59

Gilaburu Suyu Böbrek Taşına İyi Gelir mi?

Google News

Gilaburu, bağlık alanlarda yetişen kırmızı küçük meyvelere sahip bir bitkidir. Bu meyve böbrek ile ilgili böbrek taşı, böbrek tembelliği, böbrek kistleri ve idrar yolu problemleri, prostat, hipertansiyon ve kadın hastalıkları tedavisinde çok etkili

Gilaburu Suyu Böbrek Taşına İyi Gelir mi?

Gilaburu, bağlık alanlarda yetişen kırmızı küçük meyvelere sahip bir bitkidir. Bu meyve böbrek ile ilgili böbrek taşı, böbrek tembelliği, böbrek kistleri ve idrar yolu problemleri, prostat, hipertansiyon ve kadın hastalıkları tedavisinde çok etkili olduğu bilinmekte ve yıllarca geniş coğrafyalarca kullanılmaktadır.

Gilaburu böbreklere olan faydasından dolayı ismi dendiğinde akla başta özellikle de böbrek taşı gelmektedir. Böbrek Böbrek taşından kurtulmaya çalışanların en büyük yardımcısı gilaburu bitkisidir. Bu taşı için tıpta birçok tedavi yöntemi vardır fakat doğal yöntemlerin başında gelen gilaburi bitkisi İç Anadolu bölgesinde Kayseri ve civar illerde yetişen birçok uzman ve doktor tarafından onay almıştır.

Gilaburu bitkisinin en büyük etkisi böbrek taşlarına iyi gelmesi ve tedavi etmesidir. Böbrek taşı hastalığı olanlar gilaburu bitkisi sayesinde ağrı ve sancı olmadan iyileşmektedirler. Gilaburu bitkisi; böbrekteki taşları kimyasal olarak çözer ve bu sayede taşların idrarla kolayca atılmasını sağlar.

Gilaburu Böbrek Düşürmek İçin Nasıl Kullanılır?

Gilaburu böbrek taşlarını eriten ve bu sayede vücuttan atılmasını sağlayan en etkili meyvedir. Ekşimsi bir tadı olan gilaburu bitkisi üzüme benzemektedir. Gilaburu bitkisi içindeki özel bir kimyasal etki ile hasta herhangi bir acı yaşamadan böbrek taşlarını düşürmektedir. Gilaburu bitkisi 1 haftada 8 kilo civarı tüketildiğinde 8 mm olan böbrek taşlarını eritmeye yardımcı olmaktadır.

Gelin şimdi gilaburu bitkisi böbrek taşlarını düşürmek için nasıl kullanılıyor buna göz atalım:

Öncelikle gilaburu  bitkisindeki meyvelerin suyunu sıkın. Sonrasında meyveden ne kadar su çıktıysa o kadar su yani eşit oranda karışım hazırlayın. Bazı insanlar tadını sevmeyebilir bu yüzden içine şeker atabilirsiniz. Fakat bazı uzmanlar şeker eklemenin gilaburu etkisini azaltacağını düşünmektedir. Gilaburu su karışımı günde en fazla 1 litre kadar tüketilmelidir. Yani en fazla 4 bardak şeklinde tüketilmelidir ve bu 1 litre (4 bardak) birden içilmemeli, gün içine yayılarak tüketilmelidir.

Gilaburunun Sağlığa Diğer Faydaları

Gilaburunun sağlığa faydaları şunlardır:

  1. Gilaburu içeriğindeki antioksidanlar sayesinde vücudun bağışıklığını güçlendirir.
  2. Gilaburu kadınlarda adet düzensizliği, adet sancıları gibi kadınsal hastalıklara iyi gelir.
  3. Gilaburuda yüksek oranda C vitamini bulunduğundan C vitamini düşüklüğü olanlara iyi gelir.
  4. Gilaburu  karaciğer ve safra kesesi problemlerine de iyi gelmektedir.
  5. Gilaburu meyvesinin vücuttaki tümörlere iyi geldiği araştırmaları devam etmektedir.
  6. Gilaburu meyvesi kaslarda yağanan spazm ve kramp gibi kas ve iskelet sistemi problemlerine iyi gelmektedir.
  7. Gilaburu idrar yollarında oluşan enfeksiyonları tedavi eder.
  8. Gilaburunun böbrek kistlerine iyi geldiği bilinmektedir.
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.