Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
26-09-2023 15:59 | Güncelleme : 05-10-2023 17:48

Gizlilik takıntısı olanlara Instagram'dan yeni özellik: Beğenilenler gizlenebilecek

Google News

Instagram, beğenilen gönderileri kimlerin görüntüleyebileceğini seçebileceğiniz yeni özelliğini test etmeye başladı. 'Herkese açık', 'sadece takipçilere açık', 'yakın arkadaşlara açık' veya 'hiç kimse' seçenekleri arasından biri seçilebilecek.

Gizlilik takıntısı olanlara Instagram'dan yeni özellik: Beğenilenler gizlenebilecek

Meta bünyesinde faaliyet göstermeye devam eden sosyal medya platformu Instagram, kullanıcıların beğendiği paylaşımları gizleyebilecekleri bir özelliği geliştirmeye başladı.

Social Media Today sitesinin haberine göre, yeni özellik sayesinde like (beğeni) işaretine dokunduğunuz fotoğrafları ve Reels videolarını gizli tutabileceksiniz. Böylece başka bir kullanıcı, söz konusu paylaşımı beğenenlerin listesinde sizin hesabınızın adını hiçbir şekilde göremeyecek.

TERCİHİ KULLANICIYA BIRAKIYOR

Edinilen bilgiye göre kullanıcılar yeni özelliği aktif edip etmeme konusunda özgür olacak. İsterseniz beğendiğiniz gönderileri herkesin görebileceği şekilde ayarlayabilecekken, dilerseniz de hiç kimsenin görmemesini sağlayabileceksiniz.

Gizlilik takıntısı olanlara Instagram'dan yeni özellik: Beğenilenler gizlenebilecek

Sosyal medya platformu kullanıcılara birkaç farklı seçenekle bu özelliği sunacak:

  • Herkese İzin Ver: İsminden de tahmin edileceği üzere bu seçenek seçildiğinde, beğendiğiniz gönderileri sizinle bağlantısı bulunmayan kişiler de dahil herkes görebilecek.
  • Takip Ettiklerine İzin Ver: Beğendiğiniz gönderilerin, sadece takip ettiğiniz kişilere açık olmasını istiyorsanız bu ayarı tercih etmeniz gerekecek.
  • Yakın Arkadaşlara İzin Ver: Bu seçenek aktif edildiğinde, sadece yakın arkadaşlar listenize eklediğiniz kullanıcılar görebilecek. Liste dışında kalan kişilere ise kapalı olacak.
  • Hiç Kimseye İzin Verme: Takip ettiğiniz kişiler de dahil olmak üzere, hiç kimsenin beğendiğiniz paylaşımları görmemesini istiyorsanız bu opsiyonu aktif etmeniz gerekecek.

GÖNDERİ SAHİBİ İSTİSNA

Instagram'ın özellik hakkındaki açıklamasına göre, gönderilerde ve Reels videolarında yaptığınız önceki ve yeni beğeniler siz ve içeriği paylaşan hesap tarafından her zaman görülebilecek. Yani "Hiç Kimse" seçeneğini seçmiş olsanız bile, bu gönderi sahibini kapsamayacak.

Sosyal medya uzmanı Matt Navarra, yeni özelliğin şu anda geliştirilme aşamasında olduğunu belirtti. Bazı kullanıcıların erişimine açıldı, fakat herkesin kullanımına sunulmasına daha var.

Kaynak : Social Media Today, Matt Navarra
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.