29 Şubat 2020, Cumartesi 09:42

Glucosamine Kullananlar Yorumları Glukozamin Ne Kadar Süre Kullanılmalı

Glucosamine Kullananlar Yorumları Glukozamin Ne Kadar Süre Kullanılmalı

Glucosamine Kullananlar Yorumları Glukozamin Ne Kadar Süre Kullanılmalı

Glukozamin eklem kıkırdağında bulunan önemli bir yapıtaşıdır. Yapılan çalışmalar göstermiştir ki glukozamin yaşlanma sebepli vücutta görülen eklem ağrılarını azaltmakta ve eklem kıkırdaklarını korumaktadır.  Bu yüzden de romatoloji, ortopedi ve iç hastalık uzmanları sıklıkla glukozamin takviyesi önermektedir. Glukozamin takviye vitamin hapı kullanarak siz de diz ağrısı ve diğer eklem ağrılarına çözüm bulabilirsiniz. Uzmanlar 6 ay düzenli olarak Glukozamin kullanmayı tavsiye ediyor.Glukozamin kullanmaya başladıktan, 4-8 hafta sonra eklem ağrılarında önemli oranda rahatlama görülecektir.

Glukozamin  Vitamin Hapı Kullananların Yorumları Nasıldır?

  1. Glukozamin sayesinde diz ağrımdan, dizimdeki çatırtı seslerinden kurtuldum. Ben 1,5 ay kullandım ve dizimdeki ağrıları tamamen geçirdi.
  2. Ben 2011 ve 2013 yılları arasında düzenli olarak Glukozamin kullandım.  Ancak bu dönem aralığında çektirdiğim MR sonuçlarında en küçük bir faydası olmadığını gördüm. Hatta daha da kötüye gidebilirdi fakat ben fizik tedavi ve doktorumun tavsiyelerine uyuyordum. Özetle Glukozaminin dizlere ve kıkırdaklara hiç bir yararı yok.
  3. Ben yıllardır diz ağrısı çeken biriyim. Doktorum Glukozamin verdi ve ben 5 aydır kullanıyorum.  Dizlerimde bir sorun yok, rahatça hareket edebiliyorum.
  4. Benim kayınpederim dizindeki kıkırdak problemi için  Glukozamin kullanıyor. Dizindeki ağrı ve kitlenme gerçekten azalmış,çok memnun gerçekten.
  5. Glukozamini 6 aydır kullanıyorum. Açık olmak gerekirse hiçbir yararını görmedim. Üstüne üstlük fiyatı da oldukça yüksek.
  6. Ben Glukozamini romatizmalarım için 3 ay kullandım. Ancak hiç bir faydasını görmedim.  Boşuna kullanmışım.
  7. Glukozamini doktorumun önerisi üzerine 1 aydan fazladır kullanıyorum. İlacın etkisini direkt olarak görmedim ama uzun vadede iyileşmeye yardımcı oluyor. Araştırdığım kadarıyla etkisinin görülmesi için en az 3 ay kullanılması gerekiyormuş. Ben bu ilaca 6 ay kadar devam etmeyi düşünüyorum.
  8. Glukozamini doktorum şiddetli diz ağrılarım için verdi. Araştırdığım kadarıyla eklem ağrılarında ve kireçlenmede kullanılıyormuş. Glukozamin bileşeni eklem yapılarının çevresinde bulunuyor ve eklemleri koruyormuş. Bu ilaç değil ancak sadece doktor tasviyesi ile alınması gerekiyor. Glukozamin vücutta kıkırdak yapısını güçlendiriyor ve tırnak, deri, göz ve tendon bağlarını oluşturulmasında önemli bir görev üstleniyor. Vücutta Glukozamin eksikliği durumunda eğer tedavi olunmazsa eklemlerde güç kaybına ve farklı hastalıklara yol açmaktadır. Glukozamin eksikligi çoğunlukla ilerleyen yaşlarda ortaya çıkar. Bu durum daha çok kadınlarda görülmektedir  bunun sebebi ise kadın vücudunda kemik yapıları daha güçsüzdür.
  9. Ben Glukozamin kullandım ve vücudumda kas ağrılarımı geçirdi.

Glukozaminin Faydaları Nelerdir?

Glukozamin dizlerde hareket kapasitesinin artmasına yardımcı olmaktadır. Glukozamin takviyesi sonrasında vücudun yapmaya zorlandığı aktiviteler daha kolay yapılmakta ve vücuttaki ağrı ve sızılar azalmaktadır. Ek olarak Glukozamin takviyesi eklemlerde var olan hasar ve zedelenmeleri hızlı şekilde iyileştirir. Yararı sadece iskelet sisteminde değil bağırsak ve bağışıklık sistemi üzerinde de etkilidir. Bağırsakların işlevini iyileştirir ve bağışıklığı yükseltir.

Glukozaminin bir diğer faydası ise cilt üzerindedir.Glukozamin ciltte oluşan yaraları iyileştirir ve cildi nemlendirir. Ek olarak cilt karışıklarını geçirir. 

Glukozamin, iltihabi bağırsak hastalığı tedavisinde de etkilidir.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT