05 Ağustos 2021, Perşembe 01:17

Göğüs Meme Çatlağına Ne İyi Gelir Kesin Bitkisel Çözüm

Göğüs Meme Çatlağına Ne İyi Gelir Kesin Bitkisel Çözüm

Hamilelik, hızlı kilo alıp verme, ergenlik gibi vücudumuzda değişikliklerin olduğu dönemlerde ciltte, memede çatlaklar meydana gelebilir. Göğüste oluşan çatlakları geçirmek için hem teknolojik tedavi yöntemlerini kullanabilir hem de aşağıda bildireceğimiz bitkisel yöntemlerden yararlanabilirsiniz.

Memede, Göğüslerde Çatlak Neden Olur?

Ergenlik

Ergenler ergenlik çağına geldiklerinde vücutlarında hormonal değişiklikler yaşarlar. Hormonlardaki değişiklikler fiziksel değişiklikleri de tetikler. Ergenlik döneminde meydana gelen hormonal değişiklikler, meme dokusunun hızlı büyümesini tetikleyebilir. Meme dokusu büyüdükçe cilt gerilir. Cildin gerilip incelmesi göğüslerde çatlaklara neden olabilir. Çatlaklar, birçok kız için ergenliğin normal bir parçasıdır. Bazı genç kızlar ergenlik döneminde uyluklarında, kalçalarında ve popolarında da çatlaklar fark edebilir.

Gebelik

Göğüsler de dahil olmak üzere vücudun farklı bölgelerinde çatlakların ortaya çıkmasının en yaygın nedeni hamileliktir. Çatlaklar genellikle üçüncü trimesterdeoluşmaya başlar. Bebek büyüdükçe yükselen östrojen seviyeleri, süt kanallarının ve göğüslerin büyümesine neden olur ve bu da memede çatlaklara neden olabilir.

Kilo Alıp Verme

Kilo alan kadınlar göğüslerindeki yağ dokusunun da arttığını sıklıkla fark edeceklerdir. Göğüs boyutları büyüdükçe çatlaklar oluşabilir.

Keza, kilo kaybı yaşarsanız yağ dokusu azalmasına rağmen göğüslerde çatlaklar oluşmaya devam edebilir. Bu durum, kilo kaybına bağlı ciltte elastikiyet ve kolajen kaybından kaynaklanır.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Olma

Göğüs büyütme ameliyatı da memede çatlakların oluşmasına neden olabilir. Bu ameliyatlar implant yerleştirerek meme boyutunu büyütmek içindir. Yeni implantlar yerleştirmek ve göğüslerinizi yeniden konumlandırmak cildi gerebilir ve bu da çatlaklara neden olabilir.Büyük meme implantlarıyaptıran kişilerde yaygın görülen bir sorundur.

Genetik

Anne veya baba tarafınızda memede çatlak yaşama sorunu varsa, bu durum sizde de görülebilir.

Memedeki Çatlaklar Nasıl Geçer?

Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonellazer memedeki çatlakları gidermek için kullanabileceğiniz etkili teknolojik bir tedavidir. Çatlakların boyutu ve durumuna göre seans sayısı değişir. %70 oranında düzelme sağlanır.

Lazer Tedavisi

Lazer memede çatlakların geçmesi için güvenli bir yoldur. Hasarlı elastin liflerinin yenilenmesine yardımcı olur ve kollajen üretimini iyileştirir, böylece memede çatlakları yok eder.Icon lazer tedavisi bu amaçla uygulanabilir.

Kimyasal Peeling

Kimyasal peelingde memedeki çatlakların tedavisi için etkili seçeneklerinden biridir. Cildin üst tabakasını yeniler ve çatlakların geçmesine yardımcı olur.

Hint Yağı

Kırışıklıklar, yaşlılık lekeleri, benler, koyu lekeler, ince çizgiler ve sivilce gibi bir takım cilt sorunlarının tedavisinde kullanılan hint yağı, çatlaklardan kurtulmak için de kullanılabilir. Çatlaklara biraz hint yağı sürün ve bölgeye 5 ila 10 dakika boyunca dairesel hareketlerle nazikçe masaj yapın. Olumlu sonuçları görmek için bu işlemi en az bir ay boyunca her gün tekrarlayın.

AloeVera

Aloevera birçok cilt probleminin tedavisinde etkilidir. İyileştirici ve yatıştırıcı özellikleriyle memedeki çatlaklardan kurtulmak için de kullanılabilir.

  1. Aloevera yaprağını uzunlamasına kesip içindeki jeli memede çatlak olan yere sürün. 15 dk sonra yıkayın.
  2. Diğer yöntem ise 4 yemek kaşığı aloevera jeli, 10 E vitamini kapsülü ve beş A vitamini kapsülünden elde edilen yağ ile karışım yapın. Bu kapsülleri eczaneden temin edebilirsiniz.. Bu karışımı tamamen emilene kadar cilde sürün. Bu işlemi günlük olarak tekrarlayın.

Yumurta Akı

Yumurta, zengin bir protein kaynağıdır. Memedeki çatlakları geçirmek içinamino asitler ve proteinler açısından zengin olan yumurta akını kullanabilirsiniz . İki yumurtanın beyazını çatalla hafifçe çırpın. Memede çatlak olan bölgeye yumurta aklarını elinizle sürün.

  1. Yumurta akının tamamen kurumasını bekleyin ve ardından alanı soğuk suyla durulayın. Son olarak cildi nemlendirmek için biraz zeytinyağı sürün. İşlemi en az iki hafta boyunca günlük olarak tekrarlayın.

Limon Suyu

Memedeki çatlakları azaltmanın bir başka basit yolu da limon suyu kullanmaktır. Limon suyu doğal olarak asidiktir ve çatlakları, sivilceleri ve diğer izleri iyileştirmeye ve azaltmaya yardımcı olur.

  1. Taze limon suyunu, dairesel hareketlerle çatlakların üzerine nazikçe sürün. Limon suyunu ılık suyla durulamadan önce cildinize en az 10 dakika bekletin.
  2. Diğer bir seçenek de, eşit miktarda salatalık suyu ve limon suyunu karıştırıp, karışımı çatlakların üzerine uygulamaktır.

Toz Şeker

Toz şeker doğal peeling maddesidir. Cildi ölü hücrelerden arındırıp çatlakları yok eder. Bir çorba kaşığı şekeri biraz badem yağı ve birkaç damla limon suyuyla karıştırın. İyice karıştırın ve memede çatlak olan yerlere sürün. Duş almadan önce karışımı her gün birkaç dakika cildinize masaj yapın.Bunu bir ay kadar yapın ve çatlaklarınızın geçmesinin keyfini çıkarın.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT