Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Göğüsleri doğal yolla büyüten tek bitki! Bir tutamı her derde deva…

Mavikadin>Sağlık>Göğüsleri doğal yolla büyüten tek bitki! Bir tutamı her derde deva…

Kadınlarda östrojen hormonunu arttırarak göğüslerde büyüme sağlayan şerbetçi otunun faydaları dikkat çekti. Şerbetçi otu çayının faydalarıyla ilgili tüm detaylar haberimizde…

Göğüsleri doğal yolla büyüten tek bitki! Bir tutamı her derde deva…

Doğada bulunan her bitkinin sağlığa sayısız faydaları var. Geleneksek tıptan günümüze kadar kullanılan bitkiler arasında yer alan şerbetçi otu ise, bin bir derde deva olmasıyla dikkat çekiyor. Şerbetçi otunun en bilinen özelliği kadınlarda göğüs büyümesine yardımcı olması. Öyle ki günümüzde, bu işlevi üstlenen pek çok krem ve ilacın içerisine giriyor. Bu özelliğinin yanı sıra adet söktürücü, idrar söktürücü ve sinir sistemini düzenleme etkileriyle de biliniyor.

ŞERBETÇİ OTU ÇAYI NEYE İYİ GELİR?

Mynet.com’da yer alan bir içerikte, şerbetçi otu çayının faydaları paylaşıldı. Pek çok faydası olmasına rağmen çok bilinmeyen şerbeti otu çayının faydaları şöyle:

 • Uykusuzluk sorunu yaşayan kişilerin sık tercih ettiği bitki çayları arasında.
 • Regl sancılarını dindirir.
 • Adet düzenleyici etkisi olduğu bilinir.
 • İştah açıcı özelliği vardır.
 • Sakinleştirici etkisinin yanı sıra gün içinde içildiği saate göre enerji de verir.
 • Kemik erimesini engelleyici etkisi ile bilinir.
 • Mide ağrılarını hafifletmede yardımcı olur.
 • Ödem atmayı sağlar.
 • Prostat kanserine iyi gelir.
 • Romatizmadan kaynaklı ağrıları hafifletmede etkilidir.
 • Sindirim sistemini düzenlemede yardımcıdır.
 • Sinir sistemini düzenleme etkisi vardır. Sakinleştirir ve yatıştırır.
 • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirici özelliğe sahiptir.

 

Göğüsleri doğal yolla büyüten tek bitki! Bir tutamı her derde deva…

ŞERBETÇİ OTU ÇAYI GÖĞÜSLERİ BÜYÜTÜR

Şerbetçi otu, geleneksel tıp döneminden bu yana göğüs büyütmek için kullanılan bir bitki. Milliyet.com sitesinde Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun göğüs büyüten doğal formülü paylaşıldı. Saraçoğlu'ndan göğüs büyüten bitkisel kür tarifi şöyle:

İlk bir ay şerbetçi otu kullanılmalıdır. 5-6 gram şerbetçi otunu 1 ay boyunca 1 bardak suda 8-9 dakika kaynatmalısınız. Ilındıktan sonra süzüp suyunu içmelisiniz.

Daha sonra hayıt tohumu kullanılacaktır. Hayıt tohumunun doğru türünü de kullanmak önemlidir. Aynı şerbetçi otunda olduğu gibi 1 ay kullanılacaktır.

Her iki bitkiyi de kullanırken beslenmek çok önemlidir. 2 günde 1 yarım avokado, kurutulmuş beyaz üzüm ve ceviz mutlaka tüketilmelidir. Gün aşırı 30-40 gram arası sütlü çikolata da aksatılmamalıdır.

Göğüs büyütme kürü 16-30 yaş arasındaki kişiler tarafından kullanılabilir. 35 yaş üzerinde herhangi bir etkisi olmamaktadır. Aşırıya kaçılmaması çok önemlidir.

Göğüsleri doğal yolla büyüten tek bitki! Bir tutamı her derde deva…

ŞERBETÇİ OTU GÖĞÜSLERİ DOLGUNLAŞTIRIR

Şerbetçi otu hormonal etkiler gösterdiği için göğüs büyütme konusunda oldukça etkili. Göğüs büyütmek ve daha dolgun göğüslere sahip olmak için; 1 yemek kaşığı şerbetçi otuna yeteri kadar su ekleyip kaynatın. Kaynadıktan sonra şerbetçi otunu robottan geçirin ve krem kıvamına getirin. Krem kıvamındaki şerbetçi otunun üzerine bir miktar yağsız krem ekleyip karıştırın. Bu karışımı bir gece bekletip dinlendirin. Ertesi gün hazırlanan kremi göğüslerinize sürün.

İDRAR YOLU ENFEKSİYONUNA ÇARE

Kadınların sıkça yakalandığı idrar yolu enfeksiyonuna da çare olur. Şerbetçi otu çayı, idrar yolu enfeksiyonunun tekrarlanmasını önler.

ŞERBETÇİ OTU ÇAYI ADET SÖKTÜRÜR

Şerbetçi otu çayı adet söktürücü ve adet düzenleyici özelliğiyle bilinir. Şerbetçi otu çayı regl döngüsünü sağladığı gibi regl sancılarını gidermede de epey etkili. Şerbeti otu çayı sakinleştirici özelliği sayesinde regl öncesi, regl döneminde yaşanan ağrıları ve krampları azaltır. Bu dönemin rahat geçirilmesini sağlar. Bunun yanı sıra menopoza da iyi gelir, hormon çalışmasını düzenler. Ancak çok fazla tüketildiğinde hormonal rahatsızlıklara yol açabilir.

ŞERBETÇİ OTU ÇAYININ YAN ETKİLERİ

Tüm bitki çayları gibi şerbetçi otu çayı da gereğinden fazla tüketildiğinde vücutta zarar verebilir. Şerbetçi otu çayının günde 1 bardaktan fazla tüketilmemesi gerekir.

Alerjik bünyesi olanlar, anne adayları, herhangi bir hastalığın tedavi sürecinde olanlar ve düzenli ilaç kullananların doktor onayı almadan tüketmesi sakıncalıdır. Aksi takdirde yararı değil zararı olacaktır.

Şerbetçi otunun hormonal dengeye oldukça fazla etkisi bulunur. Bu yüzden tüketimde aşırıya kaçılırsa vücutta tüylenme ve cinsel isteksizlik gibi sorunlara yol açabilir. Şerbetçi otu göğüs bölgesine fazla sürülürse meme kanserini sebep olabilir. Mide bulantısı ve baş dönmesi zararları arasındadır. Hamilelik ve emzirme döneminde de kullanılmamalıdır.

Kaynak: Mynet.com, Milliyet.com – Derleme: Mavikadin.com

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Melike Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...