16 Temmuz 2020, Perşembe 06:25

Goji Berry Çayı Kilo Verdirir mi Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Goji Berry Çayı Kilo Verdirir mi Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Goji Berry İle Zayıflama Mümkün mü Kaç Kaloridir Diyetisyenler Anlatıyor

Goji Berry yani kurt üzümü meyvesi ve goji Berry çayı zayıflamak isteyenler arasında son yıllarda büyük talep görmeye başlamıştır. Kilo vermek için bu meyve yenilebilir. Yahut çayı da hazırlanabilir. Yapılan bilimsel çalışmalar Goji Berry’nin zayıflamaya yardımcı olduğunu göstermektedir.

Goji Berry Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır? Diyetisyen Tuğba Yaprak Anlatıyor

Goji Berry çayının yapılışı oldukça kolaydır. Bunun için sıcak su ve Goji Berry meyvesi kullanmak yeterlidir. Peki Goji Berry çayı nasıl hazırlanır? İşte cevabı:

 1. 1 su bardağı suyu cezveye koyun. Ardından 10 adet Goji Berry meyvesini ekleyin. Ocağı orta ateşe alın ve 5-6 dk ısınmasını bekleyin.
 2. Su ısınınca Goji Berry zayıflama çayını ocaktan indirin. Bir müddet dinlenmeye bırakın. Meyvelerin şiştiğini gördüğünüzde çayınız hazır demektir. Öte yandan çayın renginden de hazır hale gelip gelmediğini anlayabilirsiniz.
 3. Goji Berry zayıflama çayı dinlendirildikten sonra hafifçe karıştırılır ve tüketilir. Bardakta kalan meyveler de bir kaşıkla alınarak yenilebilir.

Goji Berry’nin Zayıflamaya Faydaları Nelerdir? Diyetisyen Tuğba Yaprak Anlatıyor

 1. Metabolizma faaliyetlerini hızlandırır.
 2. Barındırdığı vitamin ve minerallerle zayıflama mekanizmasını harekete geçirir.
 3. Kabızlığa engel olur ve yiyeceklerin midede daha fazla kalmasını sağlayarak, tokluk hissi verir.
 4. Enerji ihtiyacının karşılanmasında rol oynar. Kas kuvvetini ve fiziksel aktiviteyi artırır.
 5. Tatlı bir meyvedir ancak fazla kalori içermez. Canınız tatlı istediğinde bol kalorili tatlılara yönelmektense bu meyveyi tüketerek ihtiyacınızı giderebilirsiniz.
 6. Besinlerden aldığınız karbonhidratları hızlı bir şekilde enerji haline getirir.
 7. Goji Berry'nin en önemli faydalarından biri, içerisinde bulunan kromium ile yağ yakmayı kolaylaştırmasıdır. Vücudun yağ depolamasını engelleyen Goji Berry, kısa zamanda fit bir vücuda kavuşmanıza yardım edecektir.
 8. Sinir sistemine de çok iyi gelir. Nöronları rahatlatır ve daha huzurlu hissettirir. Depresyon ve stresten korur. Stresli bir hayat tarzı veya depresyon rahatsızlığı olanların Goji Berry tüketmesi, bu olumsuzluklarla mücadele etmelerini kolaylaştıracaktır. Zaten kilo verme sürecinde de bunun için kullanılır. Diyet sırasında motive olmayı sağlar.
 9. Sıkı bir diyet uyguluyorsanız kan şekerinizin ideal seviyede kalabilmesi ve iştahınızı kontrol altında tutmak için Goji Berry kullanabilirsiniz. Ara öğünlerinizde tüketmeniz daha iyidir.
 10. Goji Berry, zayıflamak isteyenlerin gönül rahatlığıyla yiyebileceği çok şifalı bir meyvedir.
 11. Kurt üzümü diye de isimlendirilen Goji Berry, zayıflatan gıdalar arasında oldukça popülerdir. 2 bin yıldan bu yana tüketildiği halde zayıflatıcı etkisi ve diğer faydaları önceden bilinmemekteydi. Tüm bunların bilimsel olarak kanıtlanmasıyla birlikte Goji Berry, kilo vermek ya da sağlığını korumak isteyenlerin yaygın tercihlerinden biri haline gelmiştir. Kurt üzümü yani Goji Berry'nin tazesi de kurutulmuşu da çok lezzetli ve faydalıdır.

Goji Berry Kaç Kaloridir Kilo Verdirir mi? Diyetisyen Mustafa Yöntem Anlatıyor

Kurutulmuş 1 tatlı kaşığı Goji berry yaklaşık 17 kalori içerir. 1 yemek kaşığı ise 35 kaloriye tekabül etmektedir. Günlük kkullanım için en fazla 1 silme yemek kaşığı alınması önerilir. Daha çok tüketilirse daha iyi etki edeceğini düşünmek doğru değildir. Her şeyin tüketiminde aşırıya kaçmak vücuda zarar verir. Goji berry; kandaki glikoz seviyesinin düzenlenmesine yardım eder. Sindirim sistemini dengeler, kabızlık tedavisinde etkilidir.

Goji Berry kullananlar yağ yaktıklarını bildirmişlerdir. Mesela bir tanıdığım bana; "Arkadaşım 3 gündür bu meyveyi tüketiyor, şimdiden zayıflamaya başladı. Bu meyve gerçekten süper." demişti. Goji berry'nin etkisi çok güçlüdür. Hatta bence dünyada onun kadar etkili bir meyve yoktur. Goji Berry kilo vermek için değil kuru üzüm gibi sağlığa olan faydaları nedeniyle doğru zamanda ve ideal miktarda tüketilmelidir. Kilo verebilmek için ne olduğu belli olmayan ürünlere para harcamaktansa bu doğal ilaçtan faydalanmak en iyisidir. Önceleri yeşil kahve, altın çilek, sarımsak çayı gibi şeyler vardı. Bgün ise Goji Berry çayının kullanımı, zayıflamak için tercih edebileceğimiz en güvenli, en başarılı yöntemlerden biridir. Fakat herhangi bir bitki ile şak diye zayıflamak mümkün değildir. Bitkiler, ancak dengeli beslenilirse ve egzersiz yapılırsa kilo verme sürecini destekleyebilir. Öte yandan günlük su alımının yeterli olması da şarttır. Yalnızca Goji Berry tüketip başka hiçbir şey yapmadan zayıflamak bir hayalden ibarettir. Bu durum sarımsak çayı, yeşil çay ve tüm bitkiler için geçerlidir. Hiçbir bitki olağanüstü güce sahip değildir. Sağlıklı zayıflamak için her besin grubundan ihtiyacımız kadar almalı, her şeyin fazlasından sakınmalı, her gün en azından yarım saat veya 1 saat hafif egzersiz yapmayı da ihmal etmemelidir.

Bitkisel Zayıflama Doğal Zayıflama Yöntemleri Zayıflamak İçin Çay Tarifi Tıklayınız

İbrahim Saraçoğlu Zayıflama Çayı, Yağ Yakan Çay Tarifi Bitkisel Zayıflama Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT