Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2017-08-13 19:40:16 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:59:50

Göz Altı Morlukları Neden Olur? Tedavisi İçin Doğal Yöntemler

Google News

Göz altı morluğu en sık rastlanılan cilt problemlerindendir. Bu makalemizde göz altı morlukları neden olur, nasıl geçer? Hakkında bilgiler vereceğiz, Prof Dr.

Göz Altı Morlukları Neden Olur? Tedavisi İçin Doğal Yöntemler

Göz altı morluğu en sık rastlanılan cilt problemlerindendir. Bu makalemizde göz altı morlukları neden olur, nasıl geçer? Hakkında bilgiler vereceğiz, Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu, Dr. Şerafettin Saraçoğlu, Dr. Feridun Kunak gibi tıp uzmanlarınca tarifi verilen göz altı morluklarına bitkisel çözüm olabilecek yöntemleri paylaşacağız.

Göz Altı Morluklarının Nedenleri

 1. Vitamin eksikliği (Özellikle B vitamini, C vitamini, K vitamini ve E vitamini eksiklikleri gözaltında koyu halkalara neden olmaktadır)
 2. Genetik (Anne, babanızda yahut üst kuşaklarda göz altı morluğu varsa siz de bu durumla karşılaşabilirsiniz.)
 3. Az su içme, yetersiz sıvı alımı
 4. Sigara veya alkol kullanımı
 5. Burun Tıkanıklığı (Burun tıkanıklığı sonucu, göz kapağınız ile burnunuz arasında bağlantısı olan kan damarlarında şişmeye neden olarak gözaltı morluklarının belirginleşmesine neden olur.)
 6. Uykusuzluk, geç yatma
 7. Hormonal değişimler (Adet zamanı, menopoz, hamilelik gibi hormonlardaki değişim dönemlerinde)
 8. Alerji (Yiyecek veya toz gibi maddelere alerji sebebi ile alt göz altınızda bulunan damarlar genişleyerek görünürlüğü artar böylelikle gözaltımızda mor halka şeklinde gözükür.)

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Göz Altı Morluklarını Geçiren Kür Tarifi

 1. Papatya çayı
 2. iki bardak kaynar su

Öncelikle iki bardak kaynar suya bir tutam almış olduğunuz papatya çayını ilave edin. Daha sonrasında ise bu çayın demlenmesini bekleyin. Yaklaşık beş altı dakika kadar ılımasını bekledikten sonra kullanıma hazır. Bu kürü göz altı morluklarınıza uygulayabilirsiniz. Ancak hiç aksatmadan düzenli olarak kürü uygulamalısınız.

Dr. Şerafettin Saraçoğlu’ndan Göz Altı Morluklarını Geçiren Kür Tarifi

Orta boy domatesi ezin veya blenderdan geçirin. İçine yarım çay kaşığı limon suyu ve yarım çay kaşığı zerdeçal tozunu karıştırın. Üzerine 1 veya 2 çay kaşığı tam buğday unu ekleyin ve karıştırın. Elde edilen karışımı göz çevrenize uygulayın. 15-20 dk bekletin ve suyla temizleyin. Domatesin içindeki C-vitamini, Vitamin A, sülfür, fosfor, kalsiyum likopen gibi besleyici maddeler deriyi besleyici etki gösterirken limon suyu renk açıcı özelliği zerdeçal ise anti ödem etkisi ile göz çevresindeki şişlikleri ve morlukları azaltacaktır. Uygulamayı haftada 3-4 kez yapabilirsiniz.”

Güzellik Uzmanı Şems Aslan’dan Gözaltı Morluklarını Geçiren Doğal Tarif

Malzemeler

 1. Patates
 2. Maydanoz

Yapılışı:

Kabukları soyulmuş ve rendelenmiş yarım patatesin üzerine 2 çay kaşığı maydanozu elinizle kopararak ilave edin ve tahta kaşık yardımıyla karıştırın.  2 adet gazlı bezin içerisine bu karışımdan koyarak, gazlı bezleri gözaltlarınıza yerleştirin ve 5-10 dakika bekletin.  Bu formülü haftanın 3-4 günü uygulayabilirsiniz.

Doktor Feridun Kunak’dan Gözaltı Morluklarını Geçiren Doğal Tarif

Kanal 7′de yayınlanan Feridun Kunak show’da Gözaltı morlukları için maske tarifi verildi. Gözaltı morlukları için maske Malzemeler: 3 çay kaşığı ezilmiş atkestanesi, 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı ozon yağı, 1 çay kaşığı at kestanesi yağı. Hazırlanışı: Malzemelerin hepsini bir cam kabın içinde karıştırdıktan sonra gözaltlarınıza maske olarak uygulayın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Gözaltı Morluklarını Geçiren Doğal Tarif

Her akşam 1 tutam yeşil çayı kaynatın ve ılındıktan sonra bir pamuk yardımıyla gözaltlarınıza yayın. Cildiniz çayı emdikçe uygulamayı yenileyin. Ardından da bu morlukların üzerine elma kabukları yerleştirin ve bir süre bu şekilde bekleyin. Uykusuz kalmaktan da kaçının.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Gözaltı Morluklarını Geçiren Doğal Tarif

Göz altında morluklarınız, mor halkalarınız varsa önce doktora görünmelisiniz. Böylece göz altı morluğunun neden olduğunu öğrenebilirsin. Kendin de evde bir patatesi rendeleyip, gazlı bez arasında beklet ve 30 dakika akşamları bir tatlı kaşığı bu rendeyi, eşit miktarda limon suyunu ve tatlı badem yağını karıştırıp, sür. Zamanla göz altınızın rengi açılacaktır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Gözaltı Morluklarını Geçiren Doğal Tarif

 1. Taze inciri ortadan ikiye ayırıp göz altınızın üzerinde 15 dakika bekletin. Ek olarak kuşburnunu çay gibi demleyip süzün ve pamuk yardımıyla göz çevrenize uygulayın.
 2. Elmayı rendeleyip suyunu sıkın ve içerisine bir tatlı kaşığı Türk kahvesi koyup gazlı bezin arasına yerleştirin. Sardığınız gazlı bezi sorunlu bölgelere uygulayın. Bu uygulamayı haftada üç gün tekrarlayın.

Suna Dumankaya’dan Göz Altı Morlukları İçin En Etkili Maske Tarifleri Tıklayınız 

En İyi Göz Alt Kapatıcı Markaları Ve Fiyatları Nelerdir? Tıklayınız

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.