Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
27-02-2017 22:09 | Güncelleme : 12-09-2022 17:00

Göz Altı Morluklarına Bitkisel Çözüm Suna Dumankaya Tarifleri

Google News

Göz altındaki morluklar erkeklere nazaran kadınlarda daha sık karşılaştığımız bir sorundur. Suna Dumankaya göz altı morlukları için en etkili doğal maske

Göz Altı Morluklarına Bitkisel Çözüm Suna Dumankaya Tarifleri

Göz altındaki morluklar erkeklere nazaran kadınlarda daha sık karşılaştığımız bir sorundur. Suna Dumankaya göz altı morlukları için en etkili doğal maske tarifleri makalemizde Güzellik Uzmanı Dumankaya’nın verdiği tarifleri yayımladık. Kadınların yüzüne verdiği önem ile birleştiğinde bu sorun birçok kadının kabusu olmaktadır. Göz altımızdaki derimiz, vücudumuzdaki en ince deri tabakasıdır. Buna bağlı olarak, göz altındaki kılcal damarlardan dışarı kan sızmaktadır. İşte dışarıdan baktığımızda gördüğümüz mor & siyah rengin nedeni budur. Göz altı morluklarının en sık karşılaşılan nedenleri arasında genetik yatkınlık, yaşlanmaya bağlı deri incelmesi,  güneş ışığına duyarlı cilt yapısı, kullanılan ilaçların yan etkileri, karaciğer ve böbrek hastalıkları yer alır.

Suna Dumankaya’ya Göz altı Morlukları Hakkında Sorulan Soru ve Cevaplar:

Sual Göz altlarımdaki morarmalardan nasıl kurtulurum?

CEVAP Yarım elmayı ve yarım patatesi rendeleyip karıştırın. Bu karışımı eczaneden alacağınız gazlı bezin arasına koyup göz altlarınızda bekletin. Ardından taze havuç suyu ile biraz havuç yağını karıştırın. Havuç yağını aktardan bulabilirsiniz. Bu karışımla göz altlarınıza masaj uygulayın. Bu formüllerden her gün yararlanın.

Sual Gözlerimin altında morluklar var. Bu kötü görüntüden kurtulmam için ne tavsiye edersiniz?

CEVAP Eğer bir sağlık sorununuz yoksa, her sabah güne 1 tutam maydanoz yiyerek başlayın. Ayrıca her akşam 1 elmanın suyunu sıkın ve bir pamuk yardımıyla bu suyla yüzünüze kompres uygulayın. Elma kabuklarını yüzünüzde bekletmeyi de unutmayın.

Sual Gözaltlarımdaki morluklardan uzun zamandır kurtulamıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP Bir adet olgun inciri 2’ye bölün. Her akşam 20 dakika boyunca bu incir dilimlerini morluklarınızın üzerinde bekletin. Sorununuz kısa zamanda çözülecektir.

Sual Yoğun iş tempom sebebi ile, gözlerimin altında mor halkalar oluştu. Gizlemek için makyaj yapmaktan bıktım. Nasıl düzelecek?

CEVAP Her akşam 1 tutam yeşil çayı kaynatın ve ılındıktan sonra bir pamuk yardımıyla gözaltlarına yayın. Cildiniz çayı emdikçe uygulamayı yenileyin. Ardından da morlukların üzerine elma kabukları yerleştirin ve bir süre bu şekilde bekleyin. Ayrıca uykusuz kalmaktan kaçınmaya özen göstermelisiniz.

Sual Yorgunluğa bağlı, gözlerimin altında mor halkalar çıktı. Bunları nasıl yok edebilirim?

CEVAP Eğer gözaltlarınızda morluklar veya koyu renk halkalar varsa, çiğ bir patatesi rendeleyip gazlı bezin arasında 30 dakika boyunca bekletin. Her akşam bu rendeden bir tatlı kaşığı alıp, eşit miktarda limon suyu ve tatlı badem yağı ile karıştırın. Ardından da gözaltlarınıza sürün. Sizi rahatsız eden mor halkalar, birkaç uygulamadan sonra açılmaya başlayacaktır.

Sual 27 yaşımda olmama rağmen gözaltlarımda morarma var, neler yapabilirim?

CEVAP Her akşam bir tatlı kaşığı limon suyu, bir tatlı kaşığı tatlı badem yağını karıştır ve göz çevrene sür. Biraz beklet ve yıka.

Sual Gözaltlarımda çok koyu halkalar var. Bu renkleri nasıl normale çeviririm?

CEVAP Önce doktora görünmelisiniz. Böylece neden olduğunu öğrenebilirsin. Kendin de evde bir patatesi rendeleyip, gazlı bez arasında beklet ve 30 dakika akşamları bir tatlı kaşığı bu rendeyi, eşit miktarda limon suyunu ve tatlı badem yağını karıştırıp, sür. Zamanla açılacaktır.

Suna Dumankaya'dan Avokado Saç Maskesi Tarifleri Tıklayınız

Suna Dumankaya’dan Saç Dökülmesi İçin Kesin Çözüm Doğal Maske Tarifleri Tıklayınız

En İyi Göz Alt Kapatıcı Markaları Ve Fiyatları Nelerdir? Tıklayınız

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.