Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
29-08-2023 09:34 | Güncelleme : 29-08-2023 09:34

Göz altı morluklarını saatler içinde yok ediyor! Kadınlara alışkanlık yapacak yöntem

Google News

Göz altı morlukları özellikle yetişkinlerde yaygın görülen estetik bir problem. Gözlerinizin altındaki bu koyu halkalar daha yorgun ve yaşlı görünmenize neden olabiliyor. Üzülmeyin! Salatalık, süt, siyah çay gibi yöntemler sayesinde göz altı morluklarından kurtulabilirsiniz! İşte etkili doğal yöntemler:

Salatalık göz altı morluklarını geçirmekte en etkili besinlerden sayılıyor.
Salatalık göz altı morluklarını geçirmekte en etkili besinlerden sayılıyor.

Göz altı morlukları genetiğe bağlı görülebileceği gibi uykusuzluk, alerji, az su içme alışkanlığı, stres, sigara ve alkol kullanımı da göz altlarında morluk ve koyu halkalara neden olabiliyor. Güzellik merkezlerinde uzman doktor eşliğinde uygulanan lazer tedavisi, kimyasal peelingler, Hyaluronik asit jeli gibi enjekte edilebilir dolgu maddeleri gibi yöntemler göz altı morluklarını gidermekte etkili olabiliyor. Ancak tüm bu tedavilerin yanı sıra doğal tarifleri uygulayarak da göz altı morluklarından kurtulabilirsiniz.

Akşam’ın haberine göre göz altı morluklarını gidermek için deneyebileceğiniz doğal yöntemler şunlar:

GÖZ ALTI MORLUKLARI EVDE NASIL GEÇER?

Göz altı morlukları uykusuzluk, beslenme, yorgunluğa bağlı ortaya çıkabiliyor. Göz altı morluklarından bir türlü kurtulamıyorum, güzellik merkezlerine harcayacak param yok diyorsanız bitkisel tarifleri uygulayabilirsiniz. Sizler için göz altı morluklarını yok etmekte etkili besinleri biraraya getirdik. Evde bunlardan hangisi varsa dilediğinizi uygulayabilir, yahut farklı günlerde bunları deneyebilirsiniz. İşte göz altı morluklarını yok eden 3 besin...

SALATALIK: Salatalık göz altı morluklarına iyi geldiği meşhur bir sebzedir. Salataları halka halka dilimleyin, dilimlediğiniz salatalığı limon suyuna batırın ardından, gözlerinize yerleştirin. Bunu yaparken limon suyunun gözlerinize kaçmamasına dikkat edin.

SÜT: Göz altı morluklarıyla mücadelede kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de süttür. İki adet halk şeklindeki makyaj pamuğunu soğuk süte batırın, bu pamukları göz altlarına yerleştirin.

POŞET ÇAY: Göz altı morluklarını geçirmek için uygulayabileceğiniz faydalı bir yöntem de çay poşetidir. İki adet sallama siyah veya yeşil çay poşetini 1 bardak sıcak suda beş dakika boyunca bekletin. Daha sonra poşet çayları buzluğa koyup soğumaya bırakın. Soğuk çay poşetlerini göz altlarınızda 15-20 dakika bekletin. Süre bitince gözlerinizi soğuk suyla yıkayın.

Göz altı morluklarını saatler içinde yok ediyor! Kadınlara alışkanlık yapacak yöntem

GÖZ ALTI MORLUKLARI NASIL GİDERİLİR? TIBBİ TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Göz altı morluklarından kurtulmak için yukarıdaki doğal yöntemleri kullanabileceğiniz gibi tıbbi çarelere de başvurabilirsiniz. Göz altı morluklarını geçirmekte etkili yollar şunlardır:

Topikal kremler ve ağartma maddeleri: C vitamini gibi topikal kremler ve hidrokinon gibi ağartma maddeleri gözlerinizin altındaki koyu halkaların görünümünü hafifletmeye yardımcı olabiliyor.

Kimyasal peeling: Kimyasal peelingte gözlerinizin altındaki pigmentasyonu azaltmak için alfa-hidroksi asitleri kullanılır.

Lazer tedavisi: Lazer prosedürleri cildinizin yenilenmesine ve sıkılaşmasına yardımcı olabilir.

Doku dolgu maddeleri: Hyaluronik asit jeli gibi enjekte edilebilir dolgu maddeleri göz altı bölgesindeki hacmi artırabilir, cildinizin pürüzsüzleşmesini sağlayabilir.

Göz kapağı ameliyatı: Blefaroplasti adı verilen işlemde göz çevrenizdeki fazla yağ ve deri alınır. Bu da göz altı morluklarının giderilmesinde etkili olabilir

Trombosit açısından zengin plazma (PRP) enjeksiyonları: Bu enjeksiyonlar göz çevresindeki cildi onarabilir, kan damarlarının büyüme hızını artırabilir, kolajeni artırabilir ve cildinizi güçlendirebilir.

Kaynak : my.clevelandclinic.org, aksam.com.tr
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.