Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2020-08-27 20:12:32 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:58:34

Gül Suyu İle Sivilcelerden Kurtulabilirsiniz!

Google News

Gül suyu çıban, akne ve sivilce gibi iltihabi cilt rahatsızlıklarının tedavisine yardımcı olur, cildi derinlemesine temizler. . Gül suyu sivilce yapmaz bilakis sivilcelerden kurtulmakta etkili rol oynar. Öte yandan sivilce izlerini de hafifletir.

Gül Suyu İle Sivilcelerden Kurtulabilirsiniz!

Gül suyu çıban, akne ve sivilce gibi iltihabi cilt rahatsızlıklarının tedavisine yardımcı olur, cildi derinlemesine temizler. . Gül suyu sivilce yapmaz bilakis sivilcelerden kurtulmakta etkili rol oynar. Öte yandan sivilce izlerini de hafifletir. Aynı zamanda cildin pH seviyesinin düzenlenmesini sağlar, cildin kendini onarmasına katkıda bulunur.

Cildiye Doktoru Dr. Ata Nejat Ertek, Sivilceleri Yok Etmek İçin Gül Suyunu Öneriyor

Dermatolog Dr. Ata Nejat Ertek'in bildirdiğine göre sivilce için gül suyu kullanmak çok faydalıdır. Dr. Ertek'in konuyla ilgili açıklamaları şöyledir:

"Gül suyu ile cilt bakımı yeni bir şey değil. Güzellik ve bakım için uzun yıllardır gül suyu kullanılıyor. Gül suyu cildin dostudur, her cilt tipinde kullanılabilir. Yağlı ciltteki yağ oranını dengeler, cilt kuruluğunu giderir, sivilcelerle ve aknelerle mücadele eder. Gül suyunun cilt sağlığına faydaları saymakla bitmez. Ciltteki şişkinliği ve kızarıklığı yok eder. Gözenekleri temizler, cildi canlandırır, parlatır. Sivilcelerin geçmesinde etkilidir, cildin kurumasına engel olur. Sivilceli cilt yapısına sahipseniz gül suyunu her sabah bir pamuk ile sivilcelerin olduğu bölgelere uygulayın. Sivilcelerinize çözüm olacaktır."

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Gül Suyu İle Sivilceden Kurtulma Maskesi 1. Tarif

Sivilce, Türkiye'de ve dünya genelinde yaygın görülen bir cilt problemidir. Ergenlikten itibaren vücudumuzun farklı bölgelerinde çıkan irili-ufaklı sivilceler bazen ergenlik döneminin bitmesiyle yok olurken bazen de kalıcı olabilmektedir. Su tüketiminin yetersiz olması, sağlıksız beslenme, belirli bir uyku düzeninin olmayışı gibi etkenler de sivilce oluşumuna yol açabilmektedir. Gül suyu kullanmanın faydaları içerisinde bu sorundan kurtarması da vardır. Yani ciltte oluşan iltihaplı sivilcelere iyi gelir, cilde sağlıklı bir görünüm verir, ciltteki yağ miktarını ayarlar.

Bir yemek kaşığı bal ile bir yemek kaşığı gül suyu iyice karıştırılıp cilde uygulanır. Cilt üzerinde 20 dakika bekletilir ve ılık su ile durulanır. Bunun her gün yapılması tavsiye edilir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Gül Suyu İle Sivilce İzlerinden Kurtulma Maskesi

Sivilce probleminden şikayetçiyseniz öncelikle dengeli beslenmeye özen göstermeniz gerekir. Tatlı badem yağını, limon suyunu ve gül suyunu eşit miktarlarda karıştırıp sivilce izlerinin olduğu bölgeye uygulamak da fayda sağlayacaktır.

Güzellik Uzmanı Fatma Aslan’dan Gül Suyu İle Sivilceler İçin Doğal Çözüm

Malzemeler

  1. 3 tatlı kaşığı gül suyu gül su
  2. 1 tatlı kaşığı elma sirkesi
  3. 3 tatlı kaşığı bal

Yapılışı: Malzemelerin hepsini karıştırın, yüzünüze sürün ve 30 dakika bekletip ılık suyla durulayın.

Gül Suyunun Cilde Diğer Faydaları Nelerdir?

  1. Cildimizin pH oranını dengeler. Bu sayede eğer cildimiz yağlıysa yağlanmayı kontrol altına alır, kuru bir cildimiz varsa nemlendirir, cildin nem seviyesini normale döndürür.
  2. Sivilceleri kurutur. Bilhassa iltihaplı, irinli sivilceleri geçirmekte son derece etkilidir.
  3. Gül suyu cildin üst tabakasını ölü deriden arındırır.
  4. Bazı hastalıklara veya güneş koruyucu olmadan uzun süre güneşe maruz kalma gibi faktörlere bağlı olarak meydana gelen cilt lekelerinin tedavisine destek olur.
  5. Antiseptik maddeler içerir. Bu özelliğiyle gözenekleri açar, cildi yeniler.

Evde Gül Suyu Nasıl Yapılır?En Güzel Ve Yapımı Kolay 3 Gül Suyu Tarifi Tıklayınız

Gül Suyunun Cilde, Yüze, Saç Faydaları Ve Zararları Nelerdir? Tıklayınız

Gül Suyu Maskesi Nasıl Yapılır? Suna Dumankaya’dan En Güzel Tarifler Tıklayınız

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.