2017-03-13 01:44:27 | Son Güncelleme : 2022-09-12 17:00:45

Gül Suyu Tonik Ve Gül Suyu Sivilce Maskesi (Suna Dumankaya’dan)

Gül suyu antiseptik, anti-inflamatuar ve antioksidan içeriği sayesinde cilde çok faydalı ve cilttteki sorunları doğal yoldan tedavi eden bir maddedir. Ciltteki

Gül Suyu Tonik Ve Gül Suyu Sivilce Maskesi (Suna Dumankaya’dan)

Gül suyu antiseptik, anti-inflamatuar ve antioksidan içeriği sayesinde cilde çok faydalı ve cilttteki sorunları doğal yoldan tedavi eden bir maddedir. Ciltteki lekeleri yok eder, cildi nemlendirir, sağlık verir. İşte Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya'dan gül suyu ile yapabileceğiniz yüz, cilt maskesi tarfileri;

Suna Dumankaya’dan gül suyu ile peeling tarifi

Sual: Peeling cildi ölü hücrelerden arındıran maskelere denir. Peeling sayesinde cildimiz ölü hücrelerden arınır, cildimizde sivilce, siyah nokta çıkmaz. Bu bilgileri Cildiye doktorlarından öğrendim. Gül suyu ile yapabileceğim, peeling tarifi verebilir misiniz?

CEVAP

 Bir tutam papatya, bir tutam mürver çiçeği, bir tutam at kestanesi, bir tutam yeşil kil, bir litre gül suyu, bir 500 gram mısır unu. Otlar gül suyunda 5 dakika kaynatıldıktan sonra soğutulur. Başka bir kapta mısır unu ve yeşil kil karıştırılıp, krem haline getirilir. Yüze ve vücuda uygulanıp 15 dakika bekletildikten sonra ovarak çıkarılır. Gül suyu ile peeling olarak 2. tarifim; Bir limon kabuğunu rendeleyin, aynı miktarda yulaf unu ile iki katı buğday kepeğini içine ekleyin. Gülsuyu da katıp bu harcı lapa haline getirin. Yüzünüze sürüp üç dakika bekletin, ardından ovarak çıkarın. 2 tariften istediğinizi yapabilirsiniz.

Suna Dumankaya'dan gül suyu ile sivilce maskesi

1 yemek kaşığı gül suyu ile 1 yemek kaşığı balı iyice karıştırıyoruz ve cildimize sürüyoruz. Yaklaşık yirmi dakika bekleyerek ılık suyla cildimizi duruluyoruz. Bu maskeyi her gün uygulamanızı öneririm.

Suna Dumankaya’dan gül suyu ile sivilce izi için maske

Sual: Benim belimde çatlaklar var. Nasıl geçer? Yüzümde de sivilce izleri var, ne uygulayabilirim?

CEVAP

Sivilceler için yediklerinize dikkat edin. Eşit miktarda limon suyu, tatlı badem yağı, gül suyu ve limon suyu karıştırın ve sürün.

Suna Dumankaya'dan gül suyu ile tonik tarifi

Sual: Gül suyu ile tonik nasıl hazırlanır?

CEVAP

1 kahve fincanı kadar gül suyu içerisine 1 çorba kaşığı kadar kokulu çiçek eklenir ve 3 gün süreyle beklenir. 3 günlük sürenin ardından elde edilen karışım süzülür ve ortaya çıkan bu su ile cilt silerek temizlenir.

Suna Dumankaya’dan gül suyu ile nemlendirici tarifi

Sual: Çok hassas bir cildim var. Bana hassas ciltlere uygun bir nemlendirici tarifi verir misiniz?

CEVAP

2 çorba kaşığı badem yağını ısıtın. 1 tatlı kaşığı beyaz balmumunu içinde benmari usulü eritin. Bu karışıma 2 çorba kaşığı da ısıtılmış gül suyu ekleyin. Karışımı cam bir kavanoza koyun ve nemlendirici olarak kullanın.

Suna Dumankaya’dan gül suyu ile leke yok edici tarif

Sual: Yüzümde doğum lekeleri var. Bunların geçmesini sağlamak için ne yapabilirim?

CEVAP

Bir kabın içerisine kayısı reçinesi ve reçinenin üzerine çıkacak kadar gül suyu koyun. 2 hafta beklettikten sonra süzün. Her gün bu karışımla cildinizi silin.

Suna Dumankaya’dan gül suyu ile el nemlendirici tarifi

Sual: Ellerim son günlerde çok bakımsız ve nemsiz kaldı. Ellerimin derisi kuruyup pul pul dökülmeye başladı. Ellerime ne tür bir bakım uygulamalıyım?

CEVAP

Eşit miktarda gliserin, badem yağı, limon suyu ve gül suyunu bir tatlı kaşığı balla karıştırın. Bu karışımı krem niyetine ellerinize sürün.

Suna Dumankaya’dan gül suyu ile vücut nemlendirici tarifi

Sual: Günlük kullanacağım bir vücut nemlendirici tarifi verir misiniz?

CEVAP

Vücudunuz için 2 yemek kaşığı lavanta veya gül suyu, dört yemek kaşığı zeytinyağı sütü, bir yemek kaşığı da tatlı badem yağını karıştırın ve sürün.

Evde Gül Suyu Nasıl Yapılır?En Güzel Ve Yapımı Kolay 3 Gül Suyu Tarifi Tıklayınız

Gül Suyunun Faydaları Ve Zararları Nelerdir, Gül Suyu Neye İyi Gelir? Tıklayınız 

Mavi Kadın