2022-12-05 21:38:22 | Son Güncelleme : 2022-12-05 21:56:33

Gülşen Bubikoğlu kızı Zeynep İnanoğlu'nun sürpriziyle doğum gününü kutladı

Türk Sineması'nın en önemli oyuncularından Gülşen Bubikoğlu bugün 18 yaşına girdi. Ünlü oyuncu kızının hazırladığı sürpriz ile pasta kesti.

Gülşen Bubikoğlu kızı Zeynep İnanoğlu'nun sürpriziyle doğum gününü kutladı

Türk Sineması'nın en sevilen oyuncularından Gülşen Bubikoğlu, Türker İnanoğlu ile kızları Zeynep İnanoğlu'nun sürpriziyle mutlu oldu. Bugün 68 yaşına giren Bubikoğlu'na kızı Zeynep İnanoğlu, annesinin yakın birkaç arkadaşı ile sürpriz yaptı. 

44 yaşındaki Zeynep İnanoğlu, annesi Gülşen Bubikoğlu'na şık bir pasta hazırlattı. Bubikoğlu, pastasıyla birlikte kızının kamerasına poz verdi. Ünlü oyuncu o anlara ait bir kareyi sosyal medya hesabında paylaştı ve binlerce beğeni aldı.

GÜLŞEN BUBİKOĞLU KİMDİR?

Gülşen Bubikoğlu 5 Aralık 1954 tarihinde İstanbul'da doğdu. Fatih Kız Lisesi'nde eğitim gördü. 1971'de Fatih Kız Lisesini bitirdi. Erken yaşta babasını kaybedince okulu bırakmıştır.L.C.C Kültür Merkezi'nde bir yıl lisan, mankenlik ve dans eğitimi aldı. 1973 yılında Ses Dergisi'nin açmış olduğu yarışmada Necla Nazır'ın ardından ikinci olur ve sinemayla tanışır. Kariyerine, Erler Film öncülüğünde Türker İnanoğlu'nun 1973 yılı yapımlı Yaban filminde başrolü oynayarak başladı. Yıllar sonra İnanoğlu yarışmada Bubikoğlu'nun ikinci olmasını ''O büyük dönemin en güçlü yapım şirketleri olan Erler Film, Arzu Film ve Akün Film olarak dereceye girenleri aramızda paylaşıyorduk. Sözleşmeler de bunlara göreydi. Bu yüzden Necla'yı birinci yaptık'' diyerek açıklamıştır. Bubikoğlu, 1974 yılında İnanoğlu ile birlikte gizli bir düğünle Kemal Utku'nun evinde evlenmiştir. İnanoğlu ile evliliğinden sonra Bubikoğlu Erler Film'in bir numaralı kadın yıldız oyuncusu oldu ve çevirdiği filmlerle güldürüye, drama, duygusal ve hareketli filmlere yatkınlığını göstererek hem seyircinin büyük beğenisini kazandı hem de Türk sinemasının yıldızları arasında özel bir yer edindi Macaristan, Moskova, Kuveyt, Cannes gibi festivallerde ülkesini temsil etmiştir. İtalyanlarla Baş Belası, Üçkağıtçılar ve Mücevher Hırsızları gibi filmlerle Koprodüksiyon çalışmalarında bulunmuştur. Başrolünde oynadığı filmler çok sevilmiş ve büyük gişe başarıları yakalamıştır. Zirvedekiler ve Affet Bizi Hocam gibi TV dizileri ile sevenleriyle buluşmuş ve bu diziler televizyon izleyicisinden ilgi görmüştür.

Özel Hayatı

1974 yılında Türker İnanoğlu ile evlendi. 28 Aralık 1977 yılında kızları Zeynep İnanoğlu dünyaya geldi.

ZEYNEP İNANOĞLU KİMDİR?

Zeynep İnanoğlu 28 Aralık 1977 tarihinde İstanbul'da doğdu. Amerika'da Washington 'da Microstrategy Inc. isimli bir bilgisayar firmasında 3 yıl çalıştı. 2002 yılında İngiltere'deki Cambridge Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptı. 2003 ve 2004 yılları arasında konuşma arayüzü grubu ve araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2004 ve 2007 yılları arasında, yapay zeka kapsamına giren ses sentezleme ve makine öğrenimi üzerine doktora yaptı. 2011 yılında televizyoncu Cüneyt Özdemir ile Fransa'nın Paris şehrinde evlendi. Bu evliliğinden 2012 yılında Ali Mavi adında bir çocukları oldu.

Mavi Kadın