Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
06-12-2022 21:15 | Güncelleme : 06-12-2022 21:22

Güzel oyuncu Gizem Karaca’nın biyografisi: Kimdir, nereli, kaç yaşında? Boşandı mı? Boyu ve kilosu ne?

Google News

Gizem Karaca popüler dizi oyuncularından. Güzellik yarışması ile TV dünyasına adım atan Gizem Karaca’yı gelin yakından tanıyalım. Gizem Karaca kimdir? Kaç yaşında? Evli mi? Hangi dizilerde rol aldı? İşte ayrıntılar…

Güzel oyuncu Gizem Karaca’nın biyografisi: Kimdir, nereli, kaç yaşında? Boşandı mı? Boyu ve kilosu ne?

Gizem Karaca Ekmekçi Türk dizi ve sinema oyuncusudur. 7 Eylül 1992 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Miss Turkey 2011 güzellik yarışmasında 2. oldu. Eve Düşen Yıldırım dizisi ile oyunculuk kariyerine başlayan ünlü oyuncu Güzel Köylü, Muhteşem Yüzyıl,  Emir’in Yolu, Alparslan gibi dizilerde rol aldı. Karaca 2017 tarihinde Kemal Ekmekçi ile dünya evine girdi.

GİZEM KARACA’NIN BİYOGRAFİSİ

Adı: Gizem Karaca Ekmekçi

Doğum Tarihi: 7 Eylül 1992

Doğum Yeri: İstanbul

Boyu: 1.66

Kilosu: 58

Burcu: Başak

Göz Rengi: Ela

Saç Rengi: Sarı

Medeni Durumu: Evli

Annesi: Münevver Karaca

Babası: Cüneyt Karaca

Eşi: Kemal Ekmekçi

Instagram hesabı: @gizemkaraca

Güzel oyuncu Gizem Karaca’nın biyografisi: Kimdir, nereli, kaç yaşında? Boşandı mı? Boyu ve kilosu ne?

GİZEM KARACA KİMDİR?

Gizem Karaca, 9 Temmuz 1992 yılında doğdu. Tek çocuk olan Karaca’nın annesi Münevver Karaca, babası ise Cüneyt Karaca’dır. Gizem Karaca’nın annesi Arnavut, baba tarafı Selanik göçmenidir. Gizem Karaca’nın çocukluğu Amerika’da geçti. 5 yaşındayken ailece Amerika’ya Florida’ya taşındılar. Karaca liseye geçene kadar Amerika’da eğitim gördü. Eğitim hayatı boyunca toplam 13 okul değiştirdi.

İlkokulu ABD'de, ortaokulu Kanada'da bitiren Karaca 14 yaşındayken İstanbul’a döndü, liseyi İstanbul’da bitirdi. 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı.2011 yılında güzellik yarışmasına katıldı ve 2. olmasıyla okulu dondurdu.

 Karaca’nın üniversiteyi bitirip bitirmediği bilinmiyor. Gizem Karaca kariyerine oyuncu olarak başladı ve oyuncu olarak devam etmektedir.

İlk olarak Muhteşem Yüzyıl isimli dizide figüran olarak oyunculuk hayatına başladı. 2012'de "Eve Düşen Yıldırım" dizisinde başrol aldı. Bu dizinin ardından ‘Adını Feriha Koydum: Emir'in Yolu’ dizisinde oynadı.

Daha sonra "Benim Hala Umudum Var" dizisinde , "Seni Seviyorum Adamım" filminde ve "Güzel Köylü" dizisinde yer almıştır. Gizem Karaca asıl çıkışını ‘Güzel Köylü’ dizisi ile yaptı.

2016 yılında reyting düşüklüğü nedeni ile kaldırılan İstanbul Sokakları dizisinde Nazlı karakterine hayat verdi.

2017 yılında ise "İçimdeki Fırtına" dizisinde Deniz ve "Kara Sevda" dizisinde Mercan karakterlerini canlandırdı. Yine aynı yıl "Küçük Ortak" filminde Mercan ve "Ay Lav Yu Tuu" filminde Sultan isimleriyle rol aldı.

2018'de "İnsanlık Suçu" dizisinde Suna Değirmenci karakterine hayat verdi. 2018 yılında "Hürkuş: Göklerdeki Kahraman" filminde Hadiye, "Sosyetik Gelin" filminde Selin ve "Organik Aşk" filminde Merve başrollerini oynadı. 2019'da "Bizim Semtin Çocukları" filminde yer almıştır.

Gizem Karaca çocukluğu Amerika ve Kanada’da geçtiğinden dolayı çok iyi İngilizce bilmektedir. Karaca’nın hobileri arasında kitap okumak,yürüyüş, at binme, tenis oynama, fotoğraf çekme, öykü yazma ve yüzme yer almaktadır.

Güzel oyuncu Gizem Karaca’nın biyografisi: Kimdir, nereli, kaç yaşında? Boşandı mı? Boyu ve kilosu ne?

GİZEM KARACA’NIN RÖPORTAJINDAN KESİTLER

Miss Turkey 2011’de ikinci oldunuz, sonra modellik yerine oyunculuğu seçtiniz. Neden?

- Bence bu tarz yarışmalardan sonra insanın önünde iki kapı açılıyor; ya mankenlik ya da oyunculuk yapacaksın. Ama ben oyunculuk yapmayı zaten her zaman çok istemiştim.

Her işin bir zor yanı vardır. Mesleğine dair hiç pes edip vazgeçmek istediğin oldu mu?

-Bazen setler çok düzensiz ve zor olabiliyor. Uzun çalışma saatleri, düzensiz beslenme ve uyku. Zor bir mesleğimiz var gerçekten, hayatının tamamını bazen ele geçiren ve sabırlı olunması gereken bir meslek. Biraz bilen sadece izlendiğindeki kadar kolay ve renkli olmadığını bilir.

Çocukken hangi mesleği seçmek istemiştin?

-Ben beş yaşındayken ABD’ye gidip yerleşmişiz. İlkokulu, ortaokulu orada okudum. Astronot olma hayalim vardı. Florida’daki tüm çocuklar bunu yaşıyor. Uzay kampına gidiyorduk çünkü. Bazen sosyal hayatın yok oluyor, sosyali bırakın kendine ayırabildiğin vakit yok oluyor.

Bir takıntın ya da vazgeçemediğin bir alışkanlığın var mı?

-Çok detaycıyım, çok pimpirikliyim iş konusunda. Bazen yorucu olabiliyor.

Sizinle ilgili yapılan yorumları kafaya takar mısınız?

-Yapılan yorumları tabii ki takip ediyorum, oyunculuğum ile ilgili ise üzerinde düşünüyorum. Kötü yorumlara ise aldırış etmiyorum.

Güzel olmanın oyunculukta bir avantaj olduğunu düşünüyor musunuz?

-Güzel olduğumu düşünüyorsanız teşekkür ederim. Güzellikten çok kameranın sevdiği bir yüz olmak avantajlı olabilir diyebilirim.

Güzellik sırların var mıdır? 

Gizlim saklım yok ama bir önerim var. Gülümsemek, gülmek, mutlu olmak.. Ben artık hayatımda hiç bir negatif insana yer vermiyorum, böylece tüm enerjim sadece bana kalıyor. Ben insanların güldükçe güzelleştiklerine inanıyorum.

Anne olmak istiyor musunuz?

-Çok istiyorum. Çocuğum dadılarla büyüsün istemem. Yüzde 100 kendimi ona vermek istiyorum. Projelere ara verdiğim bir dönem olduğunda inşallah... O yüzden şimdilik gündemimde yok

Meşhur olduktan sonra değiştiğinizi düşünüyor musunuz?

- Çok fazla çevresi olmayan bir insanım. Yalnız kalmayı seviyorum. Arkadaşlarımla eğlenmeyi severim ama kendime yaklaştırmayı sevmem. Hâlâ aynı Gizem’im diyebilirim. Sık sık çevremdekilere değişip değişmediğimi soruyor, “Uyarın beni!” diyorum. Çünkü bambaşka bir ortama girdim.

Kaynak : Mavi Kadın
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.