07 Ağustos 2022, Pazar 23:08

Güzel Şarkıcı Merve Özbey kim, kaç yaşında, nereli?

Güzel Şarkıcı Merve Özbey kim, kaç yaşında, nereli?

Aile hayatı ve şarkılarıyla sık sık gündeme gelen Merve Özbey, magazin dünyasının öne çıkan isimleri arasında yer alıyor. Peki YouTube'da yayımlanan bir programda, aile ilişkileri hakkında söyledikleriyle çok konuşulan Merve Özbey kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Armağan Çağlayan'ın YouTube platformunda sunuculuğunu yaptığı ‘196sekiz’adlı programa, her hafta birbirinden ünlü isimler konuk oluyor. Dün akşamki konuğu ise ünlü sanatçı Merve Özbey oldu. Geçmişte yaşadığı zor zamanlarını, çocukluğu ve 2 yıl önce kaybettiği babası hakkında konuşan Özbey’in hayatı merak konusu oldu. Peki Merve Özbey kimdir? Merve Özbey kaç yaşında ve nereli? Merve Özbey hayatı ve biyogrofisi…

MERVE ÖZBEY BİYOGROFİSİ

Adı: Merve Özbey

Doğum Tarihi: 18 Temmuz 1988

Doğum Yeri: İstanbul

Boyu: 1,59

Kilosu: 53

Burcu: Yengeç

Göz rengi: Siyah

Saç rengi: Açık kahverengi

Medeni Durumu: Evli

Annesi: Serap Aras

Babası: Ahmet Özbey

Eşi: Kenan Koçak

Instagram hesabı: @merveozbeyofficial

MERVE ÖZBEY KİMDİR?

Merve Özbey Koçak 18 Temmuz 1988 İstanbul doğumlu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Türk Sanat Müziği eğitimi alan ünlü şarkıcıyı ilk keşfeden ise Ebru Gündeş oldu. İlk olarak Ebru Gündeş’in vokalliğini üstlenen Merve Özbey ardından da Demet Akalın, Bengü, Özcan Deniz, Ferman Toprak, Utku ve Yaşar İpek gibi isimlere vokallik yaptı.

Temmuz 2015 yılında Merve Özbey'in ilk albümü Yaş Hikayesi piyasaya sürüldü. Albümün çıkış şarkısı da sözleri Deniz Erten, müziği Erdem Kınay'a ait olan "Yaş Hikayesi" oldu. Şarkı Türkiye resmî listesi'nde iki numaraya kadar yükseldi. Albümün ikinci video klibi ise "Topsuz Tüfeksiz" şarkısına çekildi.

MERVE ÖZBEY'DEN ACI DOLU İTİRAF

Babası Ahmet Özbey'i kaybettiğinde 6.5 aylık hamile olan Merve Özbey, bu dönemde oldukça zorlandı.  Merve Özbey geçtiğimiz yıl 26 Kasım'da babasının olduğu fotoğrafı paylaşıp şu ifadeleri kullanmıştı:

"Günaydın baba... Geçen sene bu saatlerde Her şeyden habersiz ata binmek için hazırlanıyordum 6.5 aylık hamileydim. Ata binmek için hazırlandım binmek demeyelim de gidip gezip görecektik işte neyse sabah çok güzel başladı tam pazar günün hakkını vermiştik Kenan’la eve geldik misafirlerimiz gelecekti bir şeyler hazırlamaya başladım fakat beş kişilik yapacağım yere hep elim 15 kişilik yaptı anlamadım hatta anna ile birlikte birbirimize bakıp anna bugün bana ne oluyor niye bu kadar fazla oluyor bu yemekler deyip gülüştük sonra dedik ki elbet vardır birinin nasibi ne yapalım? Sonra Kenan ben uyumaya gideceğim biraz dedi 1,5 saat sonra falan aşağı indiğinde yüzü gözü kıpkırmızıydı anlamadım uyuyamadın mı dedim yok uyuyamadım dedi hadi gel biraz bahçeye çıkalım dedi hatta ben de şakayla karışık dedim ki pazartesi günü için yapılacak işleri hazırlıyorum sen kendin çık da güzelce bir nefes al beni de bir sal istersen dedim yok yok gel çıkalım dedi o 6.30 aylık hamile halimle koltuk tepelerinde zıplaya zıplaya gezdim ama yüzündeki durgun ifadeyi de fark etmiştim sonra salona girdik koltuğun köşesine oturttu beni.

Seninle bir şey konuşmam lazım dedi, sorduğum ilk soru "Babam mı öldü?" oldu. Sonrasını hatırlamıyorum. Geçti evet 365 gün ama geçti işte… Hem de artık her şey için çok geçti… Elif kızım çok iyi sağlığı keyfi gayet yerinde inşallah sen de iyisindir. Huzurlusundur mutlusundur. Seni hep anıyoruz. Özellikle Fenerbahçe maçlarında… hasretle sarılıp ellerinden öperim."

MERVE ÖZBEY KİMİNLE EVLİ?

Ünlü şarkıcı Merve Özbey, iş adamı Kenan Koçak ile 9 Şubat 2020 tarihinde evlendi. Çiftin Elif Özüm adında bir kız çocuğu var. İkinci kez anne olmaya hazırlanan Özbey, “Bir sanatçıyla iş insanının evliliği nasıl oldu? Sorusunu şöyle cevapladı: “Birbirimizin işine saygı duyuyoruz. Eşim, işlerini benim takvimime göre ayarlıyor ve her konserde yanımda oluyor. Her yere birlikte seyahat etmemiz, konserlerde yanımda olduğunu bilmek, kendimi güvende hissetmemi ve keyifli olmamı sağlıyor.”

"DÖRT ÇOCUĞUM OLSUN İSTİYORUM"

Bebeğinin cinsiyetini önümüzdeki ay öğrenecek olan Özbey, düğünün ardından verdiği bir röportajda, eşiyle dört çocuk yaparak kabalık bir aile olmak istediklerini belirtmişti.

MERVE ÖZBEY'İN EŞİ KENAN KOÇAK KİMDİR?

Merve Özbey'in eşi Kenan Koçak 1 Ocak 1983 İstanbul doğumlu. Maltepe Üniversitesi'nde Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun olan Kenan Koçak, inşaat alanında kariyerini sürdürüyor.

MERVE ÖZBEY'İN ÖDÜLLERİ VE ADAYLIKLARI

 • Yıl Ödül Töreni Kategori Sonuç
 • 2013 3.Pal Fm Müzik Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı Kazandı
 • 19.Siyaset Dergisi Ödülleri Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı Kazandı
 • Haliç Üniversitesi 2013'ün En'leri Ödülleri En İyi Şarkı (Helal Ettim) Kazandı
 • 2014 Yeditepe Üniversitesi 2.Dilek Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı Kazandı
 • 2015 Haliç Üniversitesi 2015'in En'leri Ödülleri En İyi Single (Yaş Hikayesi) Kazandı
 • 2016 7.KTÜ Medya Ödülleri Yılın En Hit Şarkısı (Yaş Hikayesi) Adaylık
 • En Beğenilen Albüm (Yaş Hikayesi) Adaylık
 • 2.Türkiye Gençlik Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Sanatçı Adaylık
 • En İyi Şarkı (Yaş Hikayesi) Adaylık
 • Yeditepe Üniversitesi 4.Dilek Ödülleri Yılın En İyi Kadın Şarkıcısı Kazandı
 • Yılın En İyi Şarkısı (Yaş Hikayesi) Kazandı
 • Ege Üniversitesi 5.Medya Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı Adaylık
 • En İyi Albüm (Yaş Hikayesi) Adaylık
 • En İyi Şarkı (Yaş Hikayesi) Kazandı
 • 1.YBU Medya ödülleri En İyi Çıkış Yapan Şarkı (Yaş Hikayesi) Adaylık
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT