12 Aralık 2019, Perşembe 14:20

Gyno Lomexin Krem Fiyatı Nedir Nasıl Kullanılır Yan Etkileri

Gyno Lomexin Krem Fiyatı Nedir Nasıl Kullanılır Yan Etkileri

Gyno Lomexin Krem Nedir Ne İçin Kullanılır Ne İşe Yarar?

Gyno lomexin krem vajinaya sürülerek kullanılan vajinadaki mantar tedavisinde kullanılan bir kremdir. Gyno lomexin kremin içeriğinde antifungal yani mantarları yok eden bir ajan olan fentikonazol nitrat maddesi bulunur. Bu krem özellikle vajinal pamukçuğa neden olan Candida albicans mantarının tedavisinde çok etkilidir. Gyno lomexin krem fiyatı 16,45 TL'dir.

Gyno lomexin krem; Genital pamukçuk, Vulvovajinit yani dış genital organ ve vajinanın iltihabı ce servisit (rahimin boyun kısmındaki bölgenin iltihabı) tedavisinde de kullanılabilir.

Gyno Lomexin Krem Nasıl Kullanılır?

  1. Gyno lomexin krem gerektiğinde sabah da uygulanabilmekle birlikte normal şartlarda gece yatmadan önce 3 gün boyunca vajina bölgesine sürülerek uygulanır. Kremi kullanmaya başladıktan sonra şikayetler kısa sürede kaybolmaya başlasa da kremin 3 gün boyunca düzenli bir şekilde kullanılması oldukça önem taşımaktadır.
  2. Oluşabilecek enfeksiyon durumunun tekrarlanmasını önlemek amacıyla kremin penis bölgesine (prepisium ve glans penis) lokal olarak uygulanması ve böylece partnerinde tedavi edilmiş olması gereklidir.
  3. Krem uygulandıktan sonra eller sıcak su ile yıkanarak temizlenmelidir. Gyno lomexin kremin yağlı bir yapısı olmadığı için leke bırakmaz ve su yardımıyla kolayca temizlenir. Krem kullanmaya başlandıktan sonra herhangi bir iyileşme görülmediğinde ya da kremin kullanımı ile ilgili emin olunmayan noktalar olduğunda bir doktora danışılması tavsiye edilmektedir.
  4. Krem uygulaması unutulduğunda ya da atlandıldığında tedaviyi hızlandırmak için kremin dozu arttırılmadan normal tedavi şekline devam edilmelidir. Bir doktora danışılmadan kremin kullanımı aniden bırakıldığında belirtilerin ve şikayetlerin geri gelmesi oldukça muhtemeldir.
  5. Gyno lomexin krem vajinaya uygulandığında vajinada hafif bir yanma hissi oluşabilir, bu oldukça normal olarak karşılanmalıdır.

Gyno Lomexin Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilaçta olduğu gibi gyno lomexin kremin içeriğinde bulunan bir bileşene karşı alerjisi olan kişilerde bazı yan etkiler ortaya çıkabilir. Krem uygulandıktan sonra uygulanan bölgede hafif bir kızarıklık ve geçici yanma hissi oluşması normal bir durumdur. Bu kremin uzun vadede kullanımında ciltte alerjik reaksiyonlar meydana gelebilmektedir. Kullanma talimatında belirtilen yan etkilerden herhangi birisi ile karşılaşıldığında derhal bir doktora başvurulmalıdır.

Bu üründeki yardımcı maddelerden

•Propilen glikol (E 1520) ciltte tahrişe

•Lanolin ve setil alkol bölgesel cilt reaksiyonlarına neden olabilir.

Hamilelikte Gyno Lomexin Krem Kullanımı

Hamilelerin bu kremi kullanmadan önce bir doktora danışması ve kremin kullanılacak ise bir doktor takibinde ve kontrolünde kullanılması gereklidir. Krem kullanılmaya başlandıktan sonra hamilelik durumu ortaya çıkar ise krem kullanımına devam edip etmemek konusunda bir doktora başvurulması önerilmektedir.

Emzirirken Gyno Lomexin Krem Kullanımı

Emziren annelerin bu kremi kullanmadan önce bir doktora danışması ve kremin kullanılacak ise bir doktor takibinde ve kontrolünde kullanılması gereklidir. Kremi reçete eden doktora kişinin emzirdiğini belirtmesi oldukça önemlidir.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT