16 Temmuz 2020, Perşembe 05:59

Haftada 8 Kilo Yağ Yakan Kabak, Lahana İle Sebze Çorbası Tarifi

Haftada 8 Kilo Yağ Yakan Kabak, Lahana İle Sebze Çorbası Tarifi

1 Haftada Kesinlikle 5 Kilo-8 Kilo Verdiren Yağ Yakıcı Çorba Tarifi

Bugün sizlere yağ yakıcı çorba tarifi vereceğiz.

Bu çorbayı aşağıda bildireceğimiz diyeti uygulayarak tüketirseniz haftada en az 4,5 kilo verebilirsiniz. Bu yöntemle bir hafta içerisinde 8 kilo vermeniz bile mümkündür. 1 haftalık süre zarfında 6,5-7 kg verirseniz diyeti bırakıp 2 gün sonra kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Hangi gün için hangi yiyecekler öneriliyorsa diyet boyunca bunlara uygun beslenmelisiniz. Bu diyet vücutta detoks etkisi yaparak toksinleri temizleyecek, size enerji verecektir.

Aşağıda okuyacağınız diyet listesi, Amerika'da Minneapolis Mayo Klinik tarafından hazırlanan bir diyet programıdır. Aşırı kilolu kalp hastalarına ameliyat öncesi hızlı bir şekilde zayıflamalarını sağlamak amacıyla uygulatılan bu diyet, hastalarda olumlu sonuç vermiştir. Sizin de bu etkili diyet sayesinde fazla kilolardan kurtulmanız mümkündür. Kısa zamanda yağ yakıcı bu diyetle vücudunuzda biriken kalorileri yok edebilirsiniz.

Haftada 5 Kilo Verdiren Yağ Yakıcı Çorba Tarifi

Malzemeler

  1. 1  orta boy beyaz lahana,
  2. 6 sap taze yeşil soğan,
  3. 1-2 domates,
  4. 2 yeşil biber,
  5. 1 demet maydanoz.
  6. 1 adet kabak
  7. 1 adet kereviz de konulabilir

Hazırlanışı

Sebzeler ufak ufak doğranır ve tencereye alınır. Üzerini geçecek kadar su eklenir. Et suyu tableti, biber ya da tuz koyulur. Yüksek ateşte 10 dk kaynatılır. Sebzeler tamamen yumuşadıktan sonra ocaktan indirilir. Ne zaman açlık hissederseniz bu lezzetli çorbadan istediğiniz kadar yiyebilirsiniz.

Uygulanacak Diyet Listesi

1.Gün: Çorba ve Meyve Günü:

Muz dışındaki tüm meyveler yenebilir. Fakat kavun ve karpuzun diğer meyvelerden daha fazla kalori içerdiği göz önünde bulundurulmalıdır. Çay ve kahve içilebilir fakat tatlandırıcı, şeker ve süt gibi ilaveler yapılmamalıdır. Bol su tüketmeye özen gösterilmelidir.

2. Gün:Çorba ve Sebze Günü:

Çorbayla beraber haşlanmış, çiğ ya da konserve her çeşit sebze yenebilir. Bilhassa yapraklı sebzeler tercih edilmelidir. Ancak mısır, bezelye ve kuru fasulye tüketilmemelidir. Akşam yemeğinde tereyağlı, fırınlanmış ya da haşlanmış patates yiyerek kendinizi ödüllendirebilirsiniz. 2. günün listesinde meyve yoktur.

3. Gün:Çorba, Meyve ve Sebze Günü:

Çorba, sebze ve meyveyi dilediğiniz kadar tüketmekte özgürsünüz. 3 gün boyunca diyetin dışına hiç çıkmadıysanız ve bu programa aynen sadık kaldıysanız, 2,5-3 kg vermişsinizdir.

4.Gün:Çorba, Meyve ve Sebze Günü(Muz Ve Yağsız Süt Dahil):

Yağsız süt ve muz tüketebilirsiniz. Çorbayla birlikte dilediğiniz kadar yağsız süt içebilir ve en fazla 3 adet muz yiyebilirsiniz. Bol miktarda karbonhidrat, potasyum, kalsiyum ve protein almış ve tatlıya olan ihtiyacınızı azaltmış olacaksınız.

Doyana kadar çorba, meyve, sebze yiyebilirsiniz. (Fakat dediğimiz gibi 3 taneden fazla muz tüketmeyin.)

5. Gün:Et, Domates ve Çorba günü:

Sığır eti olmak şartıyla kırmızı et tüketmeniz serbesttir. Bugün 4 biftek (yani en fazla 300-600 gram et) ve istediğiniz kadar domates yiyin. Vücudunuzdaki ürik asidin temizlenmesi için en az 6-8 bardak su içmeyi unutmayın. Yalnızca bir tabak çorba içmeniz kâfidir.

6. Gün:Et, Yeşil Yapraklı Sebze ve Çorba Günü:

Doyana kadar et ve sebze yiyebilirsiniz. 2-3 parça et ile sebze tüketmek idealdir. Patates yenmemelidir. En az bir tabak çorba içilmelidir.

Çorba Diyeti İle Haftada 5 Kilo Verdiren Acil Rejim Listesi Tıklayınız

Zayıflatan, Yağ Yakan, Kilo Verdiren Çorba Tarifleri (Ünlü Diyetisyenlerden) Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT