2023-02-07 16:16:48 | Son Güncelleme : 2023-03-10 15:15:39

Haluk Levent'in kuzeni göçük altında hayatını kaybetti

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden sonra kahreden haberler peş peşe geldi. AHBAP derneği kurucusu Haluk Levent, ekibi ile birlikte afet bölgesinde yerini aldı. Adanalı olduğu bilinen Haluk Levent, küçük kuzeninin göçük altında kalarak hayatını kaybettiğini duyurdu.

Haluk Levent'in kuzeni göçük altında hayatını kaybetti

Anadolu Rock Müziği'nin en bilinen isimlerinden Haluk Levent, 2017 yılında AHBAP derneğini kurarak, yardıma muhtaç insanların ihtiyaçlarını karşılamayı görev edinmişti. Yıllardır yaptığı yardımlarla büyük bir güven kazanan sanatçıya Türkiye'nin 10 ilini yerle bir eden deprem için de ünlü sanatçılardan rekor düzeyde yardımlar geldi. Kıvanç Tatlıtuğ, İrem Derici, Aras Bulut İynemli ve Edis gibi birçok ünlü ismin de yardımda bulunduğu Ahbap Derneği, deprem bölgelerine dağılarak hızla ihtiyaçları karşılamaya başladı bile.

Depremin olduğu ilk saatlerden itibaren harekete geçen Haluk Levent, bu kez kendi ailesinden bir kayıp verdi. Küçük kuzenini Adana'daki göçük altında kaybeden Haluk Levent, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla acı haberi duyurdu.

"KÜÇÜK KUZENİM KURTARILAMADI"

Twitter hesabından kuzeninin fotoğrafını yayınlayan Haluk Levent, "Ahh ya ahh! Küçük kuzenim Güven Dönbak enkaz altında kaldı. Kurtarılamadı" mesajını yazdı ve ekledi;

Saniyede çalan telefonlardan , koordinasyon merkezine saniyede bir gelen ihtiyaç sahiplerinden ve bulunduğum yerdeki kargaşadan dolayı Berke'nin yerine Güven'in ismini yapıp twit attım
Bağışla beni Berke'm!
Seni kurtaramadım bağışla.
Annen enkazdan kurtuldu.
Berkem nerde diyor :(

"HATIRIM VARSA ŞU HESABI ŞİKAYET EDİN"

Kendisini ve ailesini sarsan haber sonrası bir paylaşım daha yapan Haluk Levent, kendi fotoğrafı ve Ahbap Derneği'nin adını kullanarak dolandırıcılık yapmak isteyen bir hesabı ifşa etti; "Az önce haber aldığım kuzen için mi üzüleyim, dakika geçmeden sahtekarların türemesine mi? Hatırım varsa şu hesabı şikayet edin. Ey zehir gibi kullanıcılar! Kaçıncı kez yapıyor bunu bu hesap! Desteğinizi bekliyorum" tweet ile tepkisini dile getirdi.

Mavi Kadın
1 Görüş
Hasan Çelik08 Şubat 2023 - 10:33
Başınız sağ olsun