Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Hamile Kalmak İstiyorum Nasıl Hamile Kalabilirim Hamile Kalamıyorum

Mavikadin>Anne çocuk>Hamile Kalmak İstiyorum Nasıl Hamile Kalabilirim Hamile Kalamıyorum

Günümüzde anne-baba olma özlemiyle yanıp, tutuşan pek çok çift var… Siz de çocuk sahibi olmak istiyorum diyenlerdenseniz, doğru yerdesiniz! Bu makalemizde gebe

Hamile Kalmak İstiyorum Nasıl Hamile Kalabilirim Hamile Kalamıyorum

Hamile Nasıl Olunur, Kadın Nasıl Hamile Kalır? Doğal Yöntemler Ve Doktor Tavsiyeleri

Günümüzde anne-baba olma özlemiyle yanıp, tutuşan pek çok çift var… Siz de çocuk sahibi olmak istiyorum diyenlerdenseniz, doğru yerdesiniz! Bu makalemizde gebelik şansını artırmak için doktorların verdiği bilgilere yer verdik; Bu yazımızda ayrıca Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından tarifi verilen gebe kalmak için incir, havuç ve soğan kürü tarifini de okuyabilirsiniz.

Düzenli Olarak Cinsel İlişkiye Girin

Çocuk sahibi olmak isteyen karı kocanın haftada en az iki ya da üç kez düzenli olarak cinsel ilişkide bulunması hamilelik şanslarını önemli ölçüde arttıracaktır. Ancak her gün birden fazla ilişkide bulunulması hamilelik şansını daha fazla yükseltmeyecektir. Çünkü spermle rahim buluştuktan sonra orada üç gün kadar canlı kalabilmektedir. Bu nedenle çiflterin haftada 2 ya da 3 kez cinsel ilişkide bulunmaları daha etkili olacaktır. Her gün ilişki yerine haftada 2-3 kez cinsel birleşmede, erkeğin spermleri dinleneceği ve birikeceği için spermler daha verimli ve kaliteli olacak bu durumda hamile kalma ihtimalini artıracaktır.

Yumurtlama Döneminde Cinsel İlişkide Bulunun

Hamilelik erkekteki spermin kadının yumurtası ile birleşip döllenmesi ile meydana gelir. Ancak spermin yumurtalıklarda döllenip kadın rahmine tutunması kolay bir durum değildir. Bunun için özellikle kadınların iki adet dönemi arasında doğurganlık ve cinsel isteklerinin arttığı dönemde çiftlerin ilişkiye girmeleri çok önemlidir. Kadının son adet gününden sonra geçen 11. ve 16. günler arasındaki süreç, doğurganlık oranının en yüksek olduğu dönemlerdir.  Bu dönemde girilen cinsel ilişki gebelik için büyük ihtimal olumlu sonuçlar verecektir. Yumurtlama gününün hesaplanabilmesi için eczanede satılan yumurtlama (ovulasyon) testlerini de kullanabilirsiniz. Hamilelik için şansı en yüksek yumurtlamadan 1-2 gün öncesi ve yumurtladığınız gün birlikte olmaktır

Düzenli bir 28 günlük döngününüz varsa, bir sonraki döngünüzün başlamasını beklediğiniz tarihten 14 gün geri gelerek tahmini yumurtlama gününüzü bulabilirsiniz. Adetin döngünüzün 12. ve 14. günü ilişkiye girmek gebelik şansını arttırır.

Doğru Birleşme Önemli

Anne baba olmak isteyen çiftlerin cinsel ilişki yaşarken dikkat etmesi gereken noktalardan birisi de birleşme esnasında erkeğin yaşadığı boşalma anıdır. Erkek ilişki esnasında boşalmaya başladığında vajinanın tamamen içine boşalması ve penisini hemen dışarı çıkarmaması gerekmektedir. Böylelikle sperminin tamamını kadının yumurtalıkları ile buluşturma şansını yakalayabilir. Kadının da cinsel ilişki bittikten sonra 15 dakika kadar ayağa kalkmadan sırt üstü yatması önerilmektedir. Cinsel ilişkinin ardından hemen kalkılması durumunda spermler dışa akıp gebelik ihtimali düşebilir.

Sigara Ve Alkolden Uzak Durun

Bebek sahibi olmak isteyen çiftler mutlaka sigara ve alkolden uzak durmalıdır, çünkü bunlar erkek spermlerinde önemli düşüşe neden olmaktadır. Erkek sperminin azalması durumunda, spermeler yumurtalıkla buluşsa bile yetersiz sperm miktarından dolayı rahime tutunamayabilir. Bu durumda hamilelik şansı çok büyük ölçüde azaltmaktadır.

Stresten Uzak Durun

Stres hamilelik ihtimalini düşüren en önemli faktörlerdendir. Streste salgılanan vücut enzimleri, kadınlarda her ay gebelik oranlarını yüzde 12 oranında azaltır.  Çocuk sahibi olmak isteyip de olamamak çiftlerde kaygı ve strese neden olabilir. Hayırlısını isteyip stres yapmamalıdır.

Kafeinden Uzak Durun

Kahve erkekte sperm hareketliliğini arttırmakla birlikte normalin üstünde tüketildiğinde kadınlarda hamilelik ihtimalini düşürebilir. Çalışmalar günde 5 fincandan fazla kahve tüketen ya da kafeinli meşrubatları çok içen kadınlarda doğurganlığın azalabileceğini göstermektedir. Günde 1-2 fincan kahvenin hiçbir sakıncası yoktur ancak gebe kalmaya çalışırken günlük kafein tüketimini 200-250 mg altında tutmak daha isabetlidir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Hamile Kalmak İçin Kuru İncir Ve Soğan Kürü

Soğan kürü: Adetiniz bittikten 7 gün sonra başlanacak 15 yada 20 gün yapılacak.Sabah ve akşam orta bir soğanı (yemeklere doğradığımız normal soğanlardan) 3 bardak suyla kaynattıp ılıyınca aç karnına için.

İncir+ Havuç kürü: adetiniz bittiği zaman başlanacak.20 gün yapılacak. 8 tane kuru inciri yıkayıp ortadan yarın ve 3 bardak suyla 15 dakika kaynatın ılımaya bırakın.bir diğer kapta 2 tane orta boy havucu büyük parçalayıp 3 bardak suyla 20 dakika kaynatın ılımaya bırakın.Sonra bunları birleştirin sabah akşam 1 er bardak için kalanı buzdolabına koyun ertesi günde içebilirsiniz.

Dr. Feridun Kunak’dan Hamile Kalmak İçin Kür

Malzemeler

  1. 1 adet incir
  2. 1 çay kaşığı Hindistan cevizi
  3. 1 adet ceviz
  4. 1 çay kaşığı antep fıstığı tozu

Yapılışı: İnciri ortadan ikiye ayırıp yukarıdaki malzemeleri koyun. Sabah, öğle akşam günde en az 3 tane bundan yiyin.

Düşük Nedir Neden Olur Düşük Riski Ne Zaman Geçer Kanamasız Düşük Olur mu? Tıklayınız

Boş Gebelik Belirtileri Neden Olur Kaçıncı Haftada Belli Olur Görüntüleri Tıklayınız

Hamilelik Kaç Günde Haftada Ne Zaman İlişkiden Kaç Gün Sonra Belli Olur? Tıklayınız

Erkek Çoçuk Olması İçin Dua Ve Anne Karnında Erkek Bebek Belirtileri Tıklayınız


Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Bakmadan Geçme
Çocuklarda 'tik' neden olur, nasıl anlaşılır? 'Tik' belirtileri ve tedavisi...
Anne Çocuk
Çocuklarda 'tik' neden olur, nasıl anlaşılır? 'Tik' belirtileri ve tedavisi...
Tourette sendromu (TS), sinir sistemi bozukluğudur. İnsanların kontrol edemedikleri tekrarlayan hareketlere veya seslere sahip olmasına neden olur. Bunlar “tikler” olarak bilinir ve genellikle çocuklukta başlarlar. Anne babalar için endişe verici bir durum gibi algılansa da aslında bu sendromla ilgili detaylı bilgi korkuları hafifletecektir. Peki tik nedir, neden olur? Çocukta tik nasıl anlaşılır, tedavisi var mı?
Azı karar çoğu zarar... Hamilelikte maydanoz yemenin faydaları ve zararları neler?
Anne Çocuk
Azı karar çoğu zarar... Hamilelikte maydanoz yemenin faydaları ve zararları neler?
Maydanoz, yemeklerde, salatalarda hatta hamur işlerinde de sık kullanılan bir bitki olduğundan hamilelikte maydanoz yemenin zararı var mı yok mu, maydanoz hamilelikte düşüğe neden olur mu? Diye gebe kadınlar tarafından çok merak ediliyor. Peki hamilelikte maydanoz yenir mi? Gebelikte maydanozun fayda ve zararları nelerdir?
En iyi taşınabilir bebek beslenme seti modelleri
Anne Çocuk
En iyi taşınabilir bebek beslenme seti modelleri
Bebeklerle dışarıda vakit geçirmek her zaman keyif verse de, onların beslenme ihtiyaçlarını karşılamak bazen zorlayıcı olabiliyor. İşte tam da bu noktada devreye giren pratik ve taşınabilir bebek yemek takımları ya da bebek besleme setleri hayatınızı kolaylaştırır. Bu yenilikçi ürünler sayesinde bebeğinizin favori yemeklerini evdeymiş gibi dışarıda rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. İşte en iyi bebek besleme seti modelleri...
Sonraki Haber Yükleniyor...