10 Ağustos 2022, Çarşamba 01:42

Hamileliğinizi gün gün takip edebileceğiniz en iyi 6 mobil uygulama

Hamileliğinizi gün gün takip edebileceğiniz en iyi 6 mobil uygulama

Hamilelik takip uygulamaları sayesinde bebeğinizin gelişimini gün, hafta, ay olarak düzenli bir şekilde takip edebilir ve hamilelik döneminde nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiz.

Çiçeği burnunda anne adayları için hamilelik süreci hem heyecanlı hem de bir o kadar zor bir dönemdir. Hamilelik sürecinde anne adayının kendi sağlığına çok daha fazla dikkat etmesi gerekir. Annenin sağlıklı bir bünyeye sahip olması, bebeğin gelişimi açısında oldukça önemlidir. Annenin sağlığına dikkat etmesi için sağlıklı beslenmek, egzersiz yapmak gibi bazı alışkanlıklar edinmesi gerekir. Aynı zamanda bir anne adayının, bebeğinin gelişimi hakkında bilgiler, makaleler okuması annenin kendi lehine olacaktır.

Bu bahsettiğimiz konuların hepsini kapsayan, çeşitli mobil uygulamalar sayesinde gebeliğinizi ve bebeğinizin gelişimini takip edebilirsiniz. Hamilelik takip uygulamaları sayesinde hem bebeğinizin gelişimini gün-hafta-ay olarak takip edebilir hem de hamilelik dönemi ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Hamilelik takibi mobil uygulamalarını siz çiçeği burnunda anne adayları için içeriğimizin devamında bildirdik, buyurun birlikte göz atalım;

Hamilelik Takibi Yapabileceğiniz Mobil Uygulamalar

1) Op.Dr. Banu Çiftçi & Hamilelik

Anne adaylarının hamilelik sürecinde kullanabilecekleri en iyi uygulamaların başında gelir. Bebeğinizin haftalık gelişimini düzenli olarak takip edebilirsiniz. Op. Dr. Banu Çiftçi’nin siz anne adayları için hazırladığı bebek gelişimi ile ilgili animasyonları izleyebilirsiniz. Uygulamanın bir diğer faydası ise hamilelik sürecini ile ilgili sizlere bazı hatırlatmalarda ve tavsiyelerde bulunmasıdır. Bununla birlikte kilonuzu takip edebilir, doğum sonrası size faydası dokunacak video ve makalelere göz atabilir ve kasılmalarınızı anlık olarak kayıt edebilirsiniz.

Op.Dr. Banu Çiftçi Hamilelik uygulamasını "App Store" dan indirmek için tıklayın

Op.Dr. Banu Çiftçi Hamilelik uygulamasını "Google Play" dan indirmek için tıklayın

2) Hamilelik Sprout

Ülkemizin değil, Dünyanın en büyük hastanelerinden olan Birmingham Kadın Hastanesi’nde çalışan doktorlar bu uygulamayı, anne adayları için hazırlamışlardır. Bebeğinizin günlük, haftalık, aylık olarak gelişimini renkli görseller üzerinde görmenizi sağlar. Bununla beraber beklenen doğum tarihini görebilir, kilo kontörlü yapabilir, bebeğinizin tekmelerini kayıt edebilir ve hamilelik günlüğü tutabilirsiniz. Uygulamanın diğer özelliklerini sayacak olursak; hastane çantası oluşturma listesi, , tekme sayacı, doğum tarihi geri sayımı, kasılma zamanlayıcısı, doktor randevularını planlama, doktor kontrolünde doktora neler sorulması gerektiğinin bilgilerini vermektedir.

Hamilelik Sprout uygulamasını "App Store" dan indirmek için tıklayın

Hamilelik Sprout uygulamasını "Google Play" dan indirmek için tıklayın

3) Pregnancy Tracker: Baby Center

Bebeğin doğumuna ne kadar zaman kaldığını gün-gün görebileceğiniz bir mobil uygulama daha. Bu uygulama sayesinde bebeğinizin doğumuna kadar geri sayım yapabilir ve gebelik süreci boyunca hamilelik sürecinde dair bazı tüyolar ve bebek gelişimi videoları izleyebilirsiniz. Bebeğin gelişimine dair Uzmanlar tarafından hazırlanmış makalelere de göz atabilirsiniz. Bebeğinizi kucağınıza aldıktan sonraki süreçte de sizi yalnız bırakmaz. Bu uygulamayı aynı zamanda hamile kalmak isteyen kadınlar da kullanabilir. Çünkü uygulama sizin verdiğiniz adet döngüsü bilgilerine göre doğurganlık zamanınızı ve yumurtlama dönemini hesaplayarak hamile kalmanızın yüksek olduğu günlerde siz bilgi verir.

Baby Center uygulamasını "App Store" dan indirmek için tıklayın

Baby Center uygulamasını "Google Play" dan indirmek için tıklayın

4) Moms Into Fitness

Anne adaylarını hamilelik sürecini sağlıklı geçirmeleri için tasarlanmış bir diğer uygulama ise Moms Into Fitness aplikasyonudur. Hem gebelik sürecince hem de gebelik sonrasında size destek veren bir uygulamadır. Uygulamanın içerisinde 300’ü aşkın egzersiz programı bulunur. Bunun sayesinde anne adaylarının bu süreçte nasıl beslenmesi gerektiği hakkında bilgiler veriyor. Aynı zamanda 12 dakikalık fitness programı içeriği sayesinde de hamilelik sonrasında, alınan kiloları geri vermenize yardımcı oluyor.

Moms Into Fitness uygulamasını "App Store" dan indirmek için tıklayın

Moms Into Fitness uygulamasını "Google Play" dan indirmek için tıklayın

5) Elika Hamile – Hamilelik Takibi, Gebelik Rehberi

Bu uygulamanın içerisinde hamileliğinize dair tüm merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Hamilelik takibi ile ilgili birçok makale ve videoya ulaşabilirsiniz. Forum sayfaları sayesinde diğer hamile kadınlarla iletişim kurabiliyorsunuz. Aynı zamanda hamileliğinizde günlük yaşadığınız anları, anı defteri bölümüne kayıt edebiliyorsunuz. Hamilelikte dikkat edilmesi gereken kilonuzu da buradan takip edebiliyorsunuz. Bununla birlikte dilerseniz bebek alışveriş listesini not edebilir, böylece almanız gerekenleri unutmazsınız.

Elika Hamile uygulamasını "App Store" dan indirmek için tıklayın

Elika Hamile uygulamasını "Google Play" dan indirmek için tıklayın

6) Kasılma Zamanlayıcısı (Contraction Timer)

Bu uygulama sayesinde gebelik sürecinizin hangi evrede olduğu istediğiniz zaman takip edebilirsiniz. Kasılmalarınızı not ederek, ne zaman hastaneye gitmeniz gerektiği konusunda bilgi almanızı sağlar. Anne adayı her kasıldığınızda uygulamaya girip kasılma butonuna bir kere tıklaması yeterlidir. Siz kasılmalarınızı uygulamaya kaydettikçe, uygulama da sizin kasılma aralıklarınızı ve sıklığını takip ediyor, ne zaman hastaneye gitmeniz hususu hakkında size bilgi veriyor. Tabii yine de kendi doktorunuza danışmadan yalnızca uygulamaya göre hareket etmemenizde fayda var…

Kasılma Zamanlayıcısı uygulamasını "App Store" dan indirmek için tıklayın

Kasılma Zamanlayıcısı uygulamasını "Google Play" dan indirmek için tıklayın

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT