2021-11-18 16:29:57 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:57:26

Hamilelikte bebeğinizin kız olduğunu gösteren 14 farklı belirti

Anne ve baba adayları bebeğinin kız mı yoksa erkek mi olacağını çok merak ederler. Ancak maalesef bunu öğrenmek için anne adayının 4 aylık olana kadar beklemesi gerekir. 4. ayı bekleyemem hemen öğrenmem gerek diyorsanız işte kız bebek sahibi olacağınızı gösteren belirtiler...

Hamilelikte bebeğinizin kız olduğunu gösteren 14 farklı belirti

Bebek sahibi olmanın sevincini yaşayan anne baba adayları, bebeğin cinsiyetinin ne olduğunu oldukça merak ederler. Bebeğin cinsiyeti net ve kesin olarak 20.haftada belli olmaktadır. Ancak anne karnındaki bebek 20.haftaya gelmeden bazı belirtiler göstererek cinsiyet hakkında belirtiler verir. Meraklı ve bir o kadar da tatlı anne adayları hamileliğindeki belirtilerden yola çıkarak bebeklerinin kız olup olmadığını tahmin edebilirler.

Yazımızın devamında bilimsel dayanağı olmasa da bebeğinizin cinsiyeti hakkında fikir yürütmenize yardımcı olacak belirtileri bir araya getirdik.

Bebeğin Kız Olduğunu İşaret Eden Belirtiler

 Yüksek nabız;

Doktor bebeğin kontrolü sırasında kalp hızına bakar. Bebeğin kalp atış hızı dakikada 140 ila 160 civarı veya üzeri ise anne karnındaki bebeğin kız olduğunu işaret edebilir.

Göğüslerin büyüklüğü;

Hamilelik sürecinde sol memeniz, sağ memenizden biraz daha büyük görünüyorsa, bebeğinizin cinsiyeti kız olabilir.

Tatlılara aşerme;

Anne adayı, dondurma, şekerli tatlılar, meyve ve çikolata gibi tatlılara aşeriyor ve sürekli tatlı yeme isteği oluyorsa kız bebeğiniz olacağını işaret edebilir.

Karnınızın konumu;

Hamilelik süreciyle beraber kendini belli eden karnınız eğer yüksek bir konumda ise kız bebeğe hamile olma olasılığınız daha yüksektir.

Şiddetli sabah bulantısı;

Sabahları kalktığınızda şiddetli bir mide bulantısı yaşıyorsanız kız bebeğe hamile olabilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre, kız bebek bekleyen annelerin sabah bulantısının daha şiddetli olduğu tespit edilmiştir.

Güzelliğiniz gidebilir;

Hamilelik döneminde annenin bütün güzelliğini kızına verdiği söylenir ve bu durumda anne çirkin görünebilir.

 İdrar rengi;

İdrar rengi eğer mat ve sarı renkli ise karnınızdaki bebeğin kız olduğunun belirtisi olabilir.

Göbek şekli;

Göbeğinizin şekli bebeğinizin cinsiyeti hakkında ipucu verebilir. Eğer bebeğiniz erkek ise göbeğiniz sivri, kız ise yuvarlak bir görünüm alacaktır.

Saçların incelmesi;

Saçlarınız hamilelikle beraber daha çok matlaştı ve inceldiyse kız bebeğinizin olacağı anlamına gelebilir.

 Ultrason teorisi;

Bebek kontrolüne gittiğinizde ultrason resmine bakmanız da bebek cinsiyeti hakkında ipucu verebilir. Eğer ultrason resminde bebeğinizin kafası konik şeklinde ve alt çenesi yuvarlak biçimde ise kız bebek sahibi olabilirsiniz.

Ayak sıcaklığı;

Hamilelikte ayaklarınız sıcaksa bebeğinizin cinsiyetinin kız olduğunu işaret edebilir.

Ani ruh hali değişimleri;

Hamilelik sürecinde bir anlık öfke, depresyon veya aşırı sinirlilik yaşıyorsanız bebeğinizin cinsiyetinin kız olduğunu işaret ediyor olabilir. Kız bebeği olan anneler, erkek bebeği olan annelere göre hamilelikte daha fazla ruh hali değişikliği yaşarlar.

Akne oluşumu;

Hamilelik sürecinde cildinizde döküntüler, kabarcıklar ve akne oluşması bebeğin cinsiyetinin kız olduğunu işaret edebilir.

Uyku pozisyonu;

Hamileyken gece yattığınızda sürekli sağ tarafınızda uyuyorsanız bebeğinizin cinsiyeti kız olduğunu işaret ediyor olabilir.

Mavi Kadın