06 Aralık 2020, Pazar 00:49

Hamilelikte Çatlak Olmaması İçin En İyi Çatlak Önleyici Krem Markaları

Hamilelikte Çatlak Olmaması İçin En İyi Çatlak Önleyici Krem Markaları

Hamilelikte Güvenle Kullanabileceğiniz Çatlak Kremi Markaları Ve Fiyatları

Hamilelikte En İyi Çatlak Kremi Hangisidir?

Çatlak oluşumu, gebelik döneminde en sık rastlanan problemlerden biridir. Bu duruma neden olan en önemli faktörlerin başında alınan kiloya bağlı olarak cildin gerginleşmesi ve esnekliğini yitirmesi gelir. Öte yandan kalıtsal etkenler ve hamilelikte yaşanan hormonal değişimler de cilt çatlaklarına sebebiyet verebilir. Hamilelik çatlakları nasıl geçer diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam ederek çatlak giderici kremler hakkında bilgi alabilirsiniz. Kollarda, bacaklarda, uyluklarda ve karın bölgesinde meydana gelebilen çatlaklar hamileliğin doğal bir etkisidir. Bunu tamamen engellemek için herhangi bir yöntem mevcut değildir. Ancak olabildiğince azaltmak amacıyla bazı ürünler kullanılabilir.

Hamilelikte Hangi Çatlak Kremleri Kullanılabilir?

Lierac Phytolastil Jel Çatlak Önleyici 200 ml

Gebeliğe, uzun süre devam eden kortizon tedavisine, hızlı boy uzamasına ve kilo değişimlerine bağlı olarak elastin ve kolojen dokuları tahrip olur. Bundan dolayı cilt üzerinde dikey ve yatay şeklinde çizgiler oluşur. İşte bunlara cilt çatlağı denir. Bilhassa hamileliğin 3. ayından itibaren cilt gerginleşmeye başlar ve elastin oranı da azalır. Etkili bir çatlak bakım kremiyle bu sorunu büyük ölçüde hafifletmek mümkündür. Phytolastil çatlak bakım jeli de bunun için kullanılabilecek başarılı bir üründür. Çatlakların engellenmesinde rol oynar, cilde nem, sıkılık ve pürüzsüzlük kazandırır. Lierac Phytolastil çatlak bakım jelini karın, basen, kalça ve göğüs bölgelerinize uygulayabilirsiniz. Her gün 1 defa kullanılması tavsiye edilir. Phytolastil Gel çatlak bakım jeli masaj yapılarak uygulanırsa ciltteki kan dolaşımı harekete geçer ve böylelikle jel daha faydalı olur. Belirgin şekilde etki edebilmesi, aksatmadan kullanmaya bağlıdır.

Bepanthol Çatlak Önleyici Krem 150 ml

Gebelik süresince ve doğumun ardından cildin ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla formüle edilmiştir. Cildin esnekliğini, elastikiyetini ve cilt bariyerini korur.  Cildi besler ve derinlemesine nemlendirir. İşte bunca faydasıyla cilt için eşsiz bir hazinedir. Yapısındaki Centella Asiatica Ekstraktı ile çatlak izlerini hafifletir. Bu tropikal bitki, kollajen üretimine destek verir, cildin direncini artırır. Cildin nem ve besin gereksinimini karşılayarak daha esnek, canlı, elastik ve yumuşacık bir cilde kavuşturur. Bu etkisini, yapısında bulunan Gliserin ve Pro Vitamin B5'e borçludur. Bepanthol Çatlak Önleyici Krem gebelik döneminde sabah-akşam olmak üzere günlük 2 defa nazik bir masaj eşliğinde uygulanmalıdır. Her seferinde aynı miktarda kullanılır.

Mustela Stretch Marks Double Action

Mustela gebelikte çatlak önlemek için kullanılan bir kremdir. Sadece gebelik dönemindeki kadınlara yönelik geliştirilen bu krem, güçlü bir içeriğe sahiptir. Çatlak oluşmaması ve mevcut çatlakların hafifletilmesi amacıyla tercih edilir. Patentli formülüyle ciltteki lif üretimini artırır, cilde elastikiyet ve esneklik verir. Cildin daha dirençli olmasını sağlar, çatlak oluşumunu azaltır. oligo elementler ve Japon soforası ihtiva eder. Cildi onarır, hücresel bazda yenilenme sağlayarak canlı bir görünüm sunar. Avokado peptidleri ve nemlendirici Shea yağıyla cildi çabucak yatıştırır ve etkili bir bakım yapar. Sabahleyin ve akşamleyin göğüslerinize, karnınızın üzerine, kalçalarınıza, bacaklarınızın üst tarafına ve kalçalarınıza uygulamalı, masaj yaparak iyice yedirmelisiniz.

Sebamed Anti Stretch Mark Cream 200 ml

Sebamed çatlak kremleri; vücut geliştirme, obezite ve gebelik gibi durumlarda oluşan çatlakları iyileştirir. Yeni çatlakların oluşmasını engeller. Beyaz ve pembe çatlak görünümlerini en aza indirir.

Babe Çatlak Kremi 200 ml

Ergenlikte ve hamilelikte meydana gelen çatlakların onarılmasında ve önlenmesinde faydalıdır. Günde bir defa akşamları göğüslere, kollara, karnın üzerine vb. kısımlara masaj ile sürülür. Güzelce yedirilerek cilde nüfuz ettirilir.

RoC Maternity Anti-Stretchmarks Çatlak Önleyici Yağ

Hamile ve emziren kadınların kullanımı için geliştirilmiştir. Cilde esneklik kazandırır, nem dengesini sağlar ve böylelikle çatlak oluşumunun önüne geçer. Mevcut çatlakları da farkedilir derecede hafifletir. Klinik olarak test edilip onaylanmıştır.

Çatlaklara Kesin Çözüm Çatlaklara Ne İyi Gelir Nasıl Geçer? Tıklayınız

Hamilelik Doğum Çatlakları Nasıl Geçer Ne İyi Gelir? Kesin Doğal Çözümler Tıklayınız

En İyi Çatlak Giderici Krem Markaları Ve Fiyatları Resimli Anlatım Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT