Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2023-05-26 14:40:00 | Son Güncelleme : 2023-05-26 15:05:01

Hastalıklara karşı görünmez bir kalkan! Krallara layık bu meyve bağışıklığı güçlendiriyor

Google News

Adı az duyulmuş tropik ortam meyveleri, bağışıklığı güçlendirerek hastalıklara karşı korunmada bir hayli etkili oluyor. Bedeni güçlendiren, bize sağlık aşılayan bu meyvelerden biri de liçi meyvesi...

Hastalıklara karşı görünmez bir kalkan! Krallara layık bu meyve bağışıklığı güçlendiriyor

Kral meyvesi adıyla da bilinen liçi, tam bir C vitamini deposu olması nedebiyle bağışıklık sisteminizi güçlendiriyor. Üstelik farklı ve az bilinen meyvelerden olması sebebiyle bir hayli ilgi çekiyor. Bedene şifa olan bu besleyici meyve Çin topraklarından çıkma olsa da ülkemizde yetiştiriliyor. Mersin'de yetişen bu meyve ilgi çekici görüntüsü, tadı ve faydaları sayesinde son günlerde oldukça popüler.

YÜKSEK C VİTAMİNİ İÇERİR

Kral meyvesi adıyla da ün kazanan liçi, içeriğindeki C vitamini sayesinde hastalıklardan koruyor. Güçlü antioksidan etkileriyle bu meyve, sağlıklı yaşamı savunan çevreler tarafından sıklıkla tercih ediliyor ve doktorların da önerdiği meyveler arasındaki yerini alıyor. C vitamini eksikliği yaşıyorsanız, sürekli bağışıklığınız düşüyorsa bu meyveyi tüketebilirsiniz. Ancak dikkat edin, çok fazla şekerli bir meyve olduğu için diyabet hastasıysanız doktor tavsiyesiyle tüketmeniz gerekebilir.

Hastalıklara karşı görünmez bir kalkan! Krallara layık bu meyve bağışıklığı güçlendiriyor

BAĞIRSAKLARI DESTEKLİYOR

Yüksek lif oranı sayesinde tam bir bağırsak dostu meyveler arasında yer alan liçi meyvesi, kontrollü bir şekilde tüketilmeli. Böylece bağırsaklarınızı çalıştırır, kilo vermenize yardımcı olur. Vücudunuzdan toksinleri atmak istiyorsanız liçi meyvesi iyi bir seçenek. Bunun yanı sıra, Türkiyegazetesi.com.tr’deki habere göre 100 gram liçi meyvesi yaklaşık 60 kalori içerir.

BÖBREKLERİN ÇALIŞMASINA KATKI SAĞLAR

İçeriğindeki potasyum sayesinde böbrekleri çalıştırır ve böbrek rahatsızlığı ihtimalinin düşmesine yardımcı olur. Kanda zararlı maddelerin dışarı atılması için liçi meyvesi iyi bir tercih olacaktır.

Hastalıklara karşı görünmez bir kalkan! Krallara layık bu meyve bağışıklığı güçlendiriyor

DAHA KESKİN GÖZLER İÇİN TÜKETMELİSİNİZ

Liçi meyvesi göz sağlığını da korur. Genellikle ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan katarakt hastalığının belirtilerini azaltır ve hastalığın seyrini yavaşlatır. Göz sağlığınızı bile bu kadar etkileyen kral meyvesini mutlaka tüketmelisiniz.

Kaynak: Türkiye Gazetesi

Kaynak : Mavi Kadın
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.