2019-10-05 18:11:03 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:59:08

Hayıt Tohumu Kürü Hayıt Otu Tohumu Hamile Kalma Yöntemi

Hayıt tohumu çok faydalı bir bitkidir. Kadın rahmini temizler, yumurtalıkları güçlendirir, cinsel isteği artırır, kistleri yok eder… Hayıt tohumunun en önemli faydalarından biri de gebe kalmayı kolaylaştırmasıdır. Dr. İbrahim Saraçoğlu hayıt tohumu

Hayıt Tohumu Kürü Hayıt Otu Tohumu Hamile Kalma Yöntemi

Hayıt tohumu çok faydalı bir bitkidir. Kadın rahmini temizler, yumurtalıkları güçlendirir, cinsel isteği artırır, kistleri yok eder… Hayıt tohumunun en önemli faydalarından biri de gebe kalmayı kolaylaştırmasıdır. Dr. İbrahim Saraçoğlu hayıt tohumu kürünün küçük göğüslü hanımlarda göğüsleri büyüttüğünü bildiriyor.

Hayıt Tohumu Kürü Hamile Kalmak Ve Göğüs Büyütmek İçin Nasıl Kullanılır?

1 bardak suyu cezvede kaynatın. İçine 1 tatlı kaşığı hayıt tohumu atın. Dilerseniz hayıt tohumunu suya atmadan havanda biraz dövebilirsiniz.Cezvenin ağzını kapatın. 10-15  dk demlemeye bırakıp süzüp için. Bu tarifi sabah aç karına ve gece yatarken yapıp birer bardak olacak şekilde günde 2 defa için.

Hayıt Tohumunun Faydaları

 1. Hayıt tohumu, gebe kalma ihtimalinin artmasını sağlar. Çünkü yumurtlama periyotlarının düzene girmesi için oldukça etkili bir bitkidir. Hormonal düzensizlikler kısırlık problemine yol açabilir. Ancak bu sorun, hayıt tohumu kullanarak giderilebilir. 
 2. Hayıt tohumu, libidonun dengelenmesini sağlar. Cinsel isteğiniz normalin üzerindeyse düşürür, normalin altında ise artmasına destek olur.
 3. Hayıt tohumu kullanarak regl periyotlarının düzene girmesi sağlanır. Aynı zamanda kanama miktarının normalden çok ya da az olması engellenir, dönemin ağır ya da sancılı geçmesinin önüne geçilir. 
 4. Hayıt tohumu suyu, acı bir tada sahiptir. Ama menopoza bağlı komplikasyonları gidermek, adet sancılarını önlemek ve hormonal düzensizlik nedeniyle oluşan kısırlığı tedavi etmek gibi olumlu etkileri bulunduğu için tadına katlanılması önerilir.
 5. Regl sancıları gidermek için, hayıt tohumu çayı tüketilmesi tavsiye edilir. Her gün düzenli olarak 1 fincan hayıt tohumu çayı tüketmek, periyodun daha rahat geçmesini sağlar. Çayı içmeye, kanama görülmeden birkaç gün önce başlanır ve kanama bitene kadar düzenli şekilde tüketilmesi gerekir.
 6. Adet döngülerinde ortaya çıkan gerginlik, ağrı, depresif ruh hali ve stres gibi şikayetlerin iyileştirilmesini sağlar. Sakinleştirici ve rahatlatıcı özellikleri ile, saldırganlık ve sinir gibi ruh hallerini dengeler.
 7. Hayıt tohumu, hormonal dengesizlik sonucunda meydana gelen sivilce ve kıllanma problemlerini tedavi eder. Hem kadınların hem de erkeklerin kullanması için uygun bir bitkidir.
 8. Hayıt tohumu kullanan erkeklerin cinsel istekleri düşüş gösterebilir.
 9. Erkeklerde, depresyon nedeniyle ortaya çıkan iktidarsızlık sorununun tedavisinde kullanılır.
 10. Hipofiz bezini uyarır ve böylece östrojen seviyesinin dengelenmesini sağlar. Doğal bir yöntem olduğu için herhangi bir zararı bulunmak. Ancak sentetik hormon tedavisi uygulanan kişilerde çeşitli komplikasyonlara yol açabilir.
 11. Emziren annelerin süt miktarında artış sağlar. Bunun için 1 fincan kaynamış suyun içerisine, ½ çorba kaşığı kadar hayıt otu eklenir. 15 dakika kadar demledikten sonrasında süzülerek içilir. Bu çayı gün içerisinde, 1 ila 3 fincan kadar tüketebilirsiniz. Lezzet katmak ve etkisini artırmak için çörek otu ile birlikte kaynatabilirsiniz.
 12. Tüm yaş grubundaki kadınların yararlanabileceği bir bitkidir. Kadınlarda görülen hormonal bozuklukların giderilmesi ve idrar yolu hastalıklarının iyileştirilmesi için kullanılabilir.
Mavi Kadın
1 Görüş
Eda25 Kasım 2022 - 20:30
Rahim. Duvarımda. Kalınlaşma. Var bu. Kalınlaşma. Adetlerini. 3.hafta. Veya. Daha. Fazla. Sürmesine. Sebeb. Oluyormuş. Hayıt. Suyunu. Kullansam. Düzene. Girermiyim