2022-09-07 17:35:39 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:56:23

Helin Kandemir’in biyografisi: Kimdir, kaç yaşında? Nereli? Boyu ve kilosu nedir?

Duy Beni dizisinde ‘Leyla’ karakteri ile büyük beğeni toplayan Helin Kandemir son zamanların popüler isimlerinden. Peki Helin Kandemir kimdir? Kaç yaşında? Eğitim durumu ne? Boyu ve kilosu kaç?

Helin Kandemir’in biyografisi: Kimdir, kaç yaşında? Nereli? Boyu ve kilosu nedir?

Helin Kandemir Türk dizi ve sinema oyuncusudur. 2 Haziran 2004 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Oyunculuk kariyerine 2013 yılında henüz 9 yaşındayken ‘Ötesiz İnsanlar’ dizisi ile başladı. Bir Litre Gözyaşı, Hakan Muhafız, Doğduğun Ev Kaderindir gibi reytingi yüksek dizilerde rol aldı. Kandemir’i son olarak Duy Beni dizisinde ‘Leyla’ karakteri ile karşımıza çıktı.

HELİN KANDEMİR’İN BİYOGRAFİSİ

Adı: Helin Kandemir

Doğum Tarihi: 2 Haziran 2004

Doğum Yeri: İstanbul

Boyu: 1.56

Kilosu: 47

Burcu: İkizler

Göz Rengi: Kahverengi

Saç Rengi: Kestane

Medeni Durumu: Bekar

Instagram hesabı: @_helinkandemir

HELİN KANDEMİR KİMDİR?

Helin Kandemir, 2 Haziran 2004’te İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Kandemir, lise eğitimini bitirdikten sonra Akyürek Abdullah Şahin Tiyatrosu'nda eğitim almıştır. Halen İstanbul’da ailesiyle birlikte yaşamaya devam eden genç oyuncu seslendirme ve reklam filmlerinde de yer almıştır. Helin Kandemir, Yörem Zeytin ve Yörem Sucuk markalarının reklamlarında oynamıştır. Helin Kandemir, ünlü Tür Sanat Müziği sanatçısı Umut Akyürek'in kız kardeşidir.

Genç oyuncu henüz 9 yaşındayken “Ötesiz İnsanlar” dizisindeki rolüyle oyunculuk hayatına adım atmıştır. Ardından “Bitmeyen Hikaye” ve “İsimsizler” dizilerinde rol alan Kandemir, 2018’de “Hakan Muhafız” dizisinde oynamıştır. Daha sonra ise “Kız Kardeşler” filminde rol almış ve 2020’de TV8’in çok izlenen dizilerinden olan “Doğduğun Ev Kaderindir” dizisinde “Kibrit” karakterine hayat vermiştir. Son olarak Helin Kandemir, “Duy Beni” dizisinde “Leyla” karakteriyle ekranlarda yer almaktadır. Ayrca güzel oyuncu, şimdiye kadar sayısız tiyatro oyununda da yer almıştır.

HELİN KANDEMİR’İN RÖPORTAJLARINDAN KESİTLER

Oyuncu olmasaydın hangi meslekte olmayı isterdin?
-Oyuncu olmasaydım öğretmen olmak isterdim. Öğretmenlik ile aynı temele dayanan bir iş yaptığımı düşünüyorum. Biz, bir şey anlatıyoruz insanlara. Oyunculuk ve diğer sanat dalları da bir şey anlatmak ile ilgili.

“Duy Beni” projesi sana nasıl geldi?
-Ben daha önceki işlerimde kendimden yaşça büyük, profesyonel ve tecrübeli insanlarla çalıştım. Onlarla çalışırken de bir şeyler öğrendim ama bu kadar genç insanın bir arada olduğu projeyi daha önce hiç yapmamıştım. Senaryoyu ilk okuduğum zaman 100 sayfalık bölümünde bütün duyguların yoğun yaşandığı geçti bana. Üzülüyorum, seviniyorum, kızıyorum, öfkeleniyorum, toparlanıyorum, dağılıyorum, karakter ile empati kuruyorum… Bu, şu ana kadar gördüklerim arasında çok kolay yakalanan bir şey değildi. Duygusal enerjisi bu kadar yüksek bir işin içerisinde olma fikri de bana çok çekici gelmişti.

Oyunculuğun avantajları nelerdir?

“Çok küçük yaşlardan beri okuduğum senaryolar üzerinde yeni hayatlarla tanışma fırsatı yakalıyorum. Oynadığım her karakter, her hikaye hayatımın bambaşka bir tarafında. Yaptığım işin en çok tanıma ve anlama üzerine kurulu tarafını seviyorum. Proje seçerken popüler olanın değil farklı olanın üzerinde devam eden hikayeleri ön planda tutuyorum”

Sanatın iyileştirici gücü hakkında ne düşünüyorsunuz?
-Sanatın iyileştirici bir etkisi olduğu tartışılmaz. İnsanlar sanatın herhangi bir dalıyla iç dünyalarında yaşananları daha net, daha kuvvetli bir şekilde ifade edebiliyor. Toplumu bilinçlendirmek adına bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum.

HELİN KANDEMİR’İN OYNADIĞI DİZİ VE FİLMLER NELERDİR?

Duy Beni (Leyla, TV Dizisi 2022)

Elbet Bir Gün (Mevsim Baykan, TV Dizisi 2021)

Kâğıt Ev (Cemre Fırtına, TV Dizisi 2021)

Doğduğun Ev Kaderindir (Kibrit, TV Dizisi 2020)

Azizler (Cansu, Sinema Filmi 2020)

Kız Kardeşler (Havva, Sinema Filmi 2019)

Hakan: Muhafız (Ceylan, TV Dizisi 2018-2019)

Bir Litre Gözyaşı (Elif Yürekli, TV Dizisi 2018)

İsimsizler (Pelin Akıncı, TV Dizisi 2017)

Ötesiz İnsanlar (Pelin Akıncı, TV Dizisi 2013)

Mavi Kadın