Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Her gün yoğurda 3 tane ekleyin! 5 günde 3 kilo verdiriyor

Mavikadin>Diyet>Her gün yoğurda 3 tane ekleyin! 5 günde 3 kilo verdiriyor

İki zengin besinin bir araya gelmesiyle yapılan hurma-yoğurt kürü, son zamanların en popüler kilo verme yöntemlerinin başında geliyor. 5 gün boyunca hurma-yoğurt kürünü yapanların 3-4 kilo verdiği söyleniyor. Peki, 5 günde 3 kilo verdiren hurma-yoğurt kürü nasıl yapılır? Hurma-yoğurt kürünün faydaları neler? İşte detaylar:

Kilo vermek isteyenlerin ilgi odağı olan hurma-yoğurt ikilisi doğru ve dengeli tüketildiğinde jet hızıyla kilo verdiriyor.
Kilo vermek isteyenlerin ilgi odağı olan hurma-yoğurt ikilisi doğru ve dengeli tüketildiğinde jet hızıyla kilo verdiriyor.

Hurma yoğurt kürü, 5 gün boyunca 3 adet hurma ve bir kâse ev yapımı yoğurt tüketilerek uygulanır. Yoğurdun evde yapılmış olması kürün etkinliğini arttırır. Her gün sabah kahvaltısında yoğurt, hurma, tarçın ve keten tohumu bir kâsede karıştırılarak tüketilir. Sabah yiyeceğiniz hurmayı ortadan ikiye yarıp bir gece önceden suda bekletirseniz, hurmanın içerisindeki laksatiflerin etkisi artacaktır. Bu işlem ayrıca bağırsağın boşaltım işlemini hızlandırır ve kişinin çok daha uzun bir süre tok hissetmesini sağlar. Oldukça basit şekilde uygulanabilen yoğurt-hurma kürü vücudun ihtiyaç duyduğu günlük vitamin ve mineralleri de kısmen karşılar. İşte binlerce kişinin deneyip olumlu sonuç aldığı hurma-yoğurt kürünün yapılışı:

HURMA YOĞURT KÜRÜ NASIL YAPILIR?

Gerekli malzemeler:

  • 3 adet hurma
  • 1 çay kaşığı tarçın
  • 1 tatlı kaşığı keten tohumu
  • 1 kâse yoğurt

Hazırlanışı:

Hurmaları sıcak suda 1-2 saat veya 1 gece bekletip yoğurda ekleyin. Diğer malzemeleri de ilave edip afiyetle tüketebilirsiniz.

Her gün yoğurda 3 tane ekleyin! 5 günde 3 kilo verdiriyor

HURMA YOĞURT KÜRÜNÜN FAYDALARI

Hurma ve yoğurt. Her ikisi de ayrı ayrı çok faydalı. Vücut sağlığına birçok yararı bulunan bu iki besin bir araya geldiğinde ise ortaya mükemmel sonuç çıkıyor.

Hurma; yağ, kalsiyum, demir, protein ve vitaminler açısından oldukça zengin bir besin. Sindirim sisteminin daha hızlı çalışmasında rolü büyük. Ayrıca bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, kanser oluşumunu önler ve kalp-damar hastalıklarına iyi gelir. Tüm bunların yanı sıra metabolizmayı hızlandırır ve kişinin çok kısa sürede sağlıklı bir şekilde kilo vermesine destek olur.

Yoğurda gelecek olursak, kalorisi neredeyse yok denecek kadar az ve önemli bir protein kaynağı. Şöyle düşünün; 100 gram yoğurtta 10 gram protein bulunur. Proteinli besinler kişiyi uzun süre tok tutar ve kasların onarılmasına yardımcı olur.

Dolayısıyla hurma ve yoğurt ikilisini beraber tüketmek; kişiye tokluk hissi verir, metabolizmayı hızlandırır ve gün içinde alınması gereken besin değerinin alınmasını sağlar. Ayrıca hurma ve yoğurdun içerdiği besinler sayesinde kişi kabızlık sorunu da yaşamıyor.

Her gün yoğurda 3 tane ekleyin! 5 günde 3 kilo verdiriyor

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Melike Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
1 Görüş
ÖZLEM20 Ocak 2023 - 12:12
SADECE SABAH KAHVALTISINDA MI?
Sonraki Haber Yükleniyor...