2022-09-24 12:00:00 | Son Güncelleme : 2022-09-29 15:47:59

Heyecanla Beklenen Avatar 2 (Avatar: The Way of Water) filminin konusu nedir?

Başarılı yönetmen James Cameron'un gişe rekorlarını alt üst eden filmi Avatar, tam 13 yıl aradan sonra devam filmiyle gösterime girdi. Avatar 2 filminin konusu nedir?' sorularının cevabı sorgulanmaya devam ederken; Avatar 2 The Way Of Water (Suyun Yolu) filmin vizyon tarihi, konusu ve oyuncu kadrosu haberimizde...

4K kalitesinde Avar filmi fantastik dünyayı anlatıyor.
4K kalitesinde Avar filmi fantastik dünyayı anlatıyor.

James Cameron'un Oscar ödüllü filmi "Avatar” 4K teknolojisi ile sinemaseverlerle buluştu. 2009 yılında gişe rekoru kıran, tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi Avatar, dünya çapında büyük yankı uyandırmıştı. İlk filminin ardından tam 13 yıl sonra beyazperde ile buluşacak film, teknolojik sorunlar ve pandemi nedeniyle ertelenmişti. NihayetSinema dünyasının dört gözle beklenen filmi Avatar 23 Eylül’de vizyona girdi. Peki, sevenleriyle uzun süre sonra buluşacak Avatar Suyun Yolu konusu ne?  Avatar 2 yapımcısı, yönetmeni ve oyuncuları kimler? Avatar 2 neden gecikti? İşte Avatar 2 filmine ilişkin merak edilenler...

AVATAR 2 THE WAY OF WATER (SUYUN YOLU) FİLMİNİN KONUSU

Avatar, 2009 ABD yapımı destansı, 3 boyutlu bilimkurgu filmi. Filmin senaryosunu Titanik, Yaratık 2, Terminatör filmlerinin yönetmeni James Cameron yazmış ve filmi yönetmiştir. Tarihin en yüksek gişelerinden birini yapması beklenen Avatar: Suyun Yolu, 250 milyon dolar bütçeye sahip. Sinemaseverlerin dört gözle beklediği Avatar: The Way of Water (Avatar: Suyun Yolu) 2 filmi, isminden de anlaşılacağı üzere su altındaki bir evrende geçecek. Yönetmenliğini James Cameron'un yaptığı, yapımcılığını James Cameron ve Jon Landau 'nun paylaştığı Avatar 2 konusu şöyle:

Avatar olaylarından birkaç yıl sonra geçen filmde Jake Sully, artık klanlarının reisi ve Neytiri baş rahibesidir. Jake Sully ve Neytiri Pandora'da kendi ailelerini kurarlar ve birlikte kalmak için ellerinden geleni yaparlar. Ancak, eski bir tehdit başladığı işi bitirmek için geri döndüğünde, evlerini terk etmek zorunda kalırlar. Bu yüzden Jake Sully ve Neytiri, suyun yüzeri ve altı dahil olmak üzere Pandora'nın farklı böglelerini keşfetmeye başlar.

AVATAR 2 THE WAY OF WATER (SUYUN YOLU) NE ZAMAN VİZYONA GİRECEK?

 Avatar 2 filminin 16 Aralık 2022'de vizyona girdi.  Aynı zamanda Avatar 3'ün çekimlerinin de tamamlandığı belirtildi. Avatar 3'ün 2024, Avatar 4'ün 2026 ve Avatar 5'in 2028 yılında vizyona gireceği bekleniyor.

AVATAR 2 OYUNCULARI VE KARAKTERLERİ

İlgi çekici konusu ile izleyicinin dikkatini çekmeyi başaran Avatar devam filminin başarılı oyuncu kadrosunda yer alan isimler şöyle:

 • Sam Worthington (Jake Sully)
 • Zoe Saldana (Neytiri)
 • CCH Pounder (Mo'at)
 • Cliff Curtis (Tonowari)
 • Jamie Flatters (Neteyam)
 • Britain Dalton (Lo'ak)
 • Trinity (Bliss Tuktirey)
 • Bailey Bass (Tsireya)
 • Filip Geljo (Aonung)
 • Duane Evans Jr. (Rotxo)
 • Kate Winslet (Ronal)

 

Mavi Kadın