2019-08-23 21:51:15 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:59:09

Hindistan Cevizi Yağı Saça Kullananlar Yorumları Nasıldır?

Hindistancevizi yağı binbir derde devadır; Saçlara bakım yapar saç dökülmesini durdurur, dudakları nemlendirip dudaktaki kuruluğu giderir, cildi nemlendirir, tok tutup kilo vermeye yardımcı olur… Bu makalemizde Hindistancevizi yağı kullananların

Hindistan Cevizi Yağı Saça Kullananlar Yorumları Nasıldır?

Hindistancevizi yağı binbir derde devadır; Saçlara bakım yapar saç dökülmesini durdurur, dudakları nemlendirip dudaktaki kuruluğu giderir, cildi nemlendirir, tok tutup kilo vermeye yardımcı olur… Bu makalemizde Hindistancevizi yağı kullananların yorumlarını okuyabilirsiniz.

Hindistancevizi Yağı Kullananların Yorumları

Ben hindistancevizi yağını yıllardır her sabah kahveme 1 kaşık ekleyip içiyorum. Bu yağ saçımı, cildimi, tırnaklarımı ve hatta zihnimi iyileştiriyor. Hindistancevizi yağı beni daha dinç ve çevik hissettiriyor. Dahası tok tuttuğu için kilo vermemi önlüyor. Hindistancevizi yağını hiç bırakmayacağım.

Hindistancevizi yağı dudak kuruluğuna çok iyi geliyor. Dudaklarıma düzenli olarak aksatmadan kullanıyorum ve dudaklarım yumuşacık oluyor. Herkese tavsiye ediyorum.

Ben Hindistancevizi yağını çok uzun süreden beri kullanıyorum. Bu yağ en çok da yanıklara iyi geliyor. Fakat tabi ki cildi bebek gibi yapmıyor. Öyle bir beklentiniz olmasın.  Ek olarak bu yağ ciltteki lekeleri de geçirmiyor. Ben Hindistancevizi yağını dudak nemlendirici olarak kullanıyorum ve çok da memnunum. Ancak bir diğer güzel etkisi de saçlarımda. Ben aylardır saç dökülmesi probleminden yakınıyordum. Banyoda elime avuç avuç saç geliyordu. Bir gün hindistancevizi yağının saçlara iyi geldiğini duydum. Sonrasında saçlarıma bu yağdan sürdüm ve 2-3 saat beklettim. Bu süre bittikten sonra saçlarımı yıkadım. Yıkadıktan sonra saçlarımı kurutma makinesi kullanmadan kendi kendilerine kurumalarını bekledim. Sonrasında ise her zamanki bakım yağımı saç uçlarıma uyguladım. Bu işlemi bir hafta daha tekrarladım. Bu yöntem sayesinde çok işlem görmüş saçlarım normalinden daha fazla parlak ve hacimli oldu. Yaklaşık 1- 1,5 ay sonra saç dökülmem ciddi oranda azaldı. Artık saçlarım avuç avuç dökülmüyor. Saçlarım daha hızlı uzuyor. Hindistancevizi yağını saçlarıma her duştan önce uygulamıyorum. Sadece haftada 1 kez saç diplerim daha yoğun olmak üzere uçlara doğru saçlarıma yediriyorum. Sonrasında duşa giriyorum. Bu yağın saça etkileri gerçekten çok iyi.

Ben Hindistancevizi yağını saçlarımın yanında ellerime de uyguluyorum. Öncelikle saçlarıma sürüyorum geri kalanını da ellerime yediriyorum. Hindistancevizi yağının etkisi saçlarımdan çok ellerimde oldu. Ellerimin kuruluğu gitti, yumuşacık ellere kavuştum.

Kaşlarımda ve kirpiklerimde dökülme sorunu yaşıyorum. Bunun için boş rimel kutusunun 1/3'ünü badem yağı, 1/3'ünü hint yağı ve geri kalanını da hindistancevizi yağı ile doldurdum. Bu yağların hepsini soğuk sıkım Hindistan cevizi yağı olanlardan tercih ettim. Arada unutsam da her gece uyumadan önce bu karışımı kaşıma ve kirpiğime uyguluyorum. Etkisi gerçekten mükemmel. Normalde kaşlarımın rengi koyu ancak seyrek seyrek ve ayrıca kirpiklerim çok kısa ve çok düz. Çok az bir süre içinde bile kaşlarım gürleşmeye başladı. Kirpiklerim de uzamaya başladı ancak en büyük gelişme kaşlarımda.Hindistancevizi yağını kaşlarım ve kirpiklerim için kullanmaya hep devam edeceğim.   

Benim saçlarım aşırı kuru ve kıvırcık. Doğru düzgün şekil almıyor. Saçlarımdaki yıpranıklık v3 kuruluk silikon ve sülfat kullanmayı bıraktığımdan beri daha da yoğun. Saçlarımdaki kuruluk ile başa çıkamayınca ben de hindistancevizi yağı kullanmaya başladım. Sonucunu görünce mutluluktan ağlayacaktım. Henüz ilk kullanımda etkisine inanamadım,saçlarım aniden kendine geldi. Şimdiye kadar kullanmadığım için o kadar pişmanım ki. Hindistancevizi yağı saçımdan şampuanı kuru saça sürerek kolayca arındırıyorum. Diğer yağlar gibi saçıma yapışmıyor. Benim bu yağı kullanmama sebebim de buydu. Saçlarımdan çıkmaması ve çıkarmak için bir ton şampuan kullanmak istemiyorum. Bu yağın etkisini de ortadan kaldırıyor.  Ancak Hindistancevizi yağı öyle değil ve ayrıca kokusu da çok iyi. Korkan herkese gönül rahatlığıyla kullanmalarını tavsiye ediyorum.

Hindistancevizi yağının faydasını en çok saç ve tırnaklarımda gördüm. Bu yağ son 1 sene saçlarımı gözle görülür derecede uzattı. Saçlarımı gören herkes ne uyguladığımı soruyor. Hindistancevizi yağını saçlarıma ayda 3 kez uyguluyorum. Bu yağı saçlarıma uygularken aynı zamanda el tırnaklarımı da ovuyorum ve bir süre bekletiyorum.  Normalde sürekli kırılan tırnaklarım artık sert ve gayet sağlıklı şekilde uzuyorlar. Ben Hindistancevizi yağını yüz ve dişe olan pek faydasını görmedim.  Bu yağı bitince tekrar alacağım.

Benim saçlarım kıvırcık ve daha önceden açma işlemi görmüş ve sürekli düzleştirdiğim için kurumuş vaziyetteydi. Ne yaptıysam saçlarım eski haline dönmedi. Sonrasında Hindistancevizi yağı denedim. Saçlarım çok iyi nemlendi ve yumuşadı. Saçlarımdaki yoluk görüntüsü de azaldı. Hindistancevizi yağını çok yıpranmış ve yanan saçlı olanlara öneriyorum.

Ben Hindistancevizi yağını her gün değil ama en az haftada bir kez geceleri uyumadan önce yüzüme iyice eriterek sürüyorum. Bu yağ en çok da ciltteki kuruluk sebepli oluşan pütürlere iyi geliyor. Ek olarak cildi de yatıştırdığını söylemeliyim. Ancak etkisi herkeste aynı olmayabilir.

Hindistancevizi yağını bir süredir vücut losyonu yerine bacak ve karın bölgemde uyguluyorum. Yağı geceleri uyumadan önce uyguluyorum ve ertesi gün cildim kadifemsi ve çok hoş oluyor. Ayrıca çok hoş kokuyor. Bu yağı üst vücutta kullanmak konusunda emin değilim. Kol ve dekolte gibi bölgelerde yağlanmaya bağlı sivilceye sebep olabilir.

Mavi Kadın