27 Mayıs 2022, Cuma 03:24

Hindistan Cevizi Yağı Yüze Sürülür mü Yüze Nasıl Uygulanır?

Hindistan Cevizi Yağı Yüze Sürülür mü Yüze Nasıl Uygulanır?

Hindistan cevizi yağı içeriğindeki C, E ve K vitaminlerinin yanı sıra niasin, potasyum, sodyum, pantotenik asit, piridoksin, riboflavin ve bol miktarda protein sayesinde çok iyi bir kaynaktır. Tüm bu vitamin ve mineral içeriği ile Hindistan cevizi

Hindistan cevizi yağı içeriğindeki C, E ve K vitaminlerinin yanı sıra niasin, potasyum, sodyum, pantotenik asit, piridoksin, riboflavin ve bol miktarda protein sayesinde çok iyi bir kaynaktır. Tüm bu vitamin ve mineral içeriği ile Hindistan cevizi yağı yüzünüz için çok faydalıdır.

Hindistan Cevizi Yağı Yüze Nasıl Sürülür?

Bir tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağını yüzünüze sürün. Parmaklarınızla bu yağı cildinize yayın. Haftada 4-5 kez gece yatmadan cildinize bunu sürün.

Hindistan Cevizi Yağının Yüze Sürmek Ne İşe Yarar?

 1. Hindistan cevizi yağı, E vitamininin yanı sıra antioksidanlar ve A vitamini içerir. Kolajen üretimini teşvik eder, yaşlanma etkileri ile savaşır ve yüzün kırışmasını önler
 2. Hindistan cevizi yağındaki mineral ve vitaminler cilde sağlıklı ve aydınlık bir görünüm kazandırır.
 3. Hindistan cevizi yağı yüz için en etkili doğal nemlendiricidir. Nemlendirmeyi ciltte yağlı bir his bırakmadan yağar ve ciltte çok kolay emilir. İşte bu yüzden ciltteki kuruluğu etkin şekilde giderir.
 4. Hindistan cevizi yağı en iyi ve en doğal makyaj temizleyicidir.Göz ve dudaklarınızdaki makyajı temizlemek için bir pamuğa hindistan cevizi yağı damlatabilir ve bununla makyajınızı temizleyebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde cildinizi rahatlatmış ve bakım yapmış olursunuz. Özellikle hassas cilde sahip kişiler piyasadaki makyaj temizleme ürünlerini kullandıklarında alerji problemi yaşadıkları için bu ürünler yerine hindistan cevizi yağı kullanmaları tavsiye edilir.
 5. Hindistan cevizi yağı göz çevresini nemlendirerek kırışmasını önler. Bunun için geceleri uyumadan önce göz çevrenize çok az hindistan cevizi yağı sürüp uyuyun.
 6. Hindistan cevizi yüzümüzdeki kaş ve kirpiklerin gürleşmesinde de çok etkilidir.
 7. Hindistan cevizi yağı içeriğindeki faydalı yağ asitleri sayesinde ciltte bir nevi bariyer oluşturur ve burada nemin kaybolmadan tutunmasını sağlar. Bu yüzden hindistan cevizi yağını dudaklarınıza uygulayarak doğal dudak kremi elde edebilirsiniz. Bu sayede dudaklarınız daha yumuşak ve daha sağlıklı olacaktır.
 8. Hindistan cevizi yağı doğal peelingdir. Ciltteki ölü deriyi temizlemek için hindistan cevizi yağını bir fırça yardımıyla cildinize sürüp ovalayın. Uygulama sonrasında cildinizdeki yumuşamayı fark edeceksiniz. Yüzünüz bebek cildi gibi bir yumuşaklığa kavuşacak.
 9. Yüzümüzde en hassas bölge göz çevresidir ve bu bölgenin nemli olması önemlidir. Bunun için hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Çünkü hindistan cevizi yağı göz çevresinde kırışıklık başta olmak üzere morluklar ve şişlikler dahil daha birçok problemin oluşmasını engellemektedir.
 10. Hindistan cevizi yağının içeriğindeki Laurik asit ciltte virüs, bakteri ve mantar oluşumunu ortadan kaldırır. Bu sayede yüzde enfeksiyon oluşmasının önüne geçer.
 11. Hindistan cevizi yağını hassas cilde sahip kişiler tıraş kremi olarak kullanabilir. Çünkü piyasada satılan tıraş kremlerinin içeriğindeki kimyasallar bazı ciltlerde alerjiye yol açabilir. Bunu yaşamamak için hindistan cevizi yağını köpürterek tıraş kremi olarak kullanabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı Yüze Zararlı mıdır?

Hindistan cevizi yağının gözenekleri tıkama etkisi olabildiği için bazı ciltlerde sivilce oluşumuna sebep olabilir.

Yağlı cilt yapısına sahip olanlar hindistan cevizi yağını gece uyurken ciltlerinde bırakırsa ciltte siyah nokta, sivilce ve beyaz noktalar oluşabilir.

Hindistan Cevizi Yağı Yüzde Tüylenme Yapar mı?

Hindistan cevizi yağının tüylenmeye yol açma ihtimali vardır. Özellikle hassas ciltlerde görülen bu problemi yaşamamak için test yapılması iyidir. Bunun için hindistan cevizi yağını kullanmadan önce birkaç ay boyunca cildinizin çok küçük bir bölümüne uygulamalı ve sonuçlarını gözlemlemelisiniz.  Cildinizin verdiği reaksiyona göre kullanmalı veya kullanmamalısınız. 

Hindistan cevizi yağı ne işe yarar? Nerelerde kullanılır? 25 farklı kullanım örneği Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT