15 Ağustos 2022, Pazartesi 07:42

Hint Kınası Elden Nasıl Çıkar? 7 Pratik Yöntem

Hint Kınası Elden Nasıl Çıkar? 7 Pratik Yöntem

Ellerinize normal kına yahut Hint kınası sürdüyseniz ve çıkarmak istiyorsanız bu makalemiz sizler için!

Ellerinize normal kına yahut Hint kınası sürdüyseniz ve çıkarmak istiyorsanız bu makalemiz sizler için! normalde cilde sürülen normal kına veya Hint kınası bir iki hafta içinde kendiliğinden solmaya başlar. Bazen kınanın solması çok daha uzun zaman alabilir. İşte elden kınayı çıkarma yolları

Limonlu Karbonat

Limonu sıkıp suyunu çıkarın ve karbonatla karıştırıp kalın bir hamur haline getirin. Ellerinizde kına olan yere sürüp yaklaşık 10 dk bekletin. Karışım kuruduğunda banyo lifiyle cildinizi tahriş etmeden ovalayın. Ardından su ile durulayın. Kına tamamen geçmezse, bu işlemi tekrarlayın. Kınayı çıkarmak için bu yöntemi yaparsanız kına çıktıktan sonra ellerinize biraz nemlendirici uygulayın, çünkü limonlu karbonat ellerinizi geçici olarak kurutabilir.

Zeytinyağı

Zeytinyağı kullanmak ellerdeki ve ayaklardaki kınayı çıkarmak için en etkili ve kolay yöntemlerdendir. Zeytinyağı emülgatör vazifesi görüp kınanın ciltten giderilmesine yardımcı olur. Kına olan yere zeytinyağı sürün. Zeytinyağı ile tuzu karıştırmak kına çıkarma işlemini hızlandıracaktır.  Yağı 10 dk ciltte bekletin. Belli dakika aralıklarla 1-2 saat bu işleme devam edin. Kına rengi yavaş yavaş solmaya başlayacaktır. Zeytinyağı iyi bir nemlendirici olduğundan ellerinizi kurutmaz da.

Tuzlu su

Tuzlu su kınanın giderilmesine yardımcı olabilir. 20 dakika boyunca ellerinizi tuza suda bekletin. Tuzlu su kınanın boyasının suya akmasını hedefleyen bir yöntemdir. Kına geçene kadar işlemi bir kaç kez tekrarlayın.

Diş macunu

Elinizdeki kınanın solması için diş macununu kullanabilirsiniz. Kına olan yere diş macunu sürüp kurumaya bırakın. Ellerinizi iyice ovalayın.

Hidrojen peroksit

Hidrojen peroksit de elden kınanın giderilmesinde oldukça etkilidir. Hidrojen peroksit eczaneden temin edilebilir, toksik olmayan hafif bir sıvıdır. Fakat özellikle cildi hassas olan kişilerde alerjik reaksiyona neden olabilir. Bu yüzden kına olan tüm bölgeye uygulamadan önce elinizde küçük bir yere hidrojen peroksit sürüp alerjiye neden olup olmadığını tespit edebilirsiniz. Kınayı çıkarmak için yapmanız gereken şey pamuğu hidrojen peroksite batırın, kına olan ellerinizi hafifiçe ovun. Bir müddet bırakın, kına rengi solmaya başlayacaktır.

Saç kremi

Saç kremleri de ellerden kınayı çıkarma amacıyla kullanılabilir. Elinizde kına olan yere biraz saç kremi döküp iyice ovun. Saç kremi etkili bir şekilde kınayı çıkarmaya yardımcı olacaktır.

Klor

Küçük bir kaseye biraz klor koyun. Üzerine sıcak suyu ekleyip iyice karıştırın. 2-3 dakika boyunca elleriniz bu çözeltide beklesin. Bu çözelti kınanın solmasına yardımcı olacaktır. Yan etki olarak ellerinizde tahriş ve kaşıntı yapabilir, korkmayın bir süre sonra geçecektir.

Saç Boyası Elden Nasıl Çıkar? 7 Pratik Yöntem Tıklayınız

Hint Kınası Saçtan Nasıl Çıkarılır? 5 Pratik Yöntem Tıklayınız

Normal Kına Saçtan Nasıl Çıkar, Saçtan Kına Çıkarma Yöntemleri Nelerdir? Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

84 Yorum

 1. Yardım edin

  Kurban bayramında Allah in izniyle sözüm var kına nasıl çıkar elimden nolur yardim edin
  Şunları denedim :
  çamaşır suyu 4 defa
  Sıvı sabun
  Limon karbonat
  Yag sökücü
  Deterjan


  Yardım edinnnnnnnnnn plsss ?????!!!!!!!!

 2. Bilmem

  Ya lütfen en etkili yöntem ne biri söylerse iyi olur

 3. Nehir

  Kına nasıl
  Çıkartılır

 4. Kim TAEHYUNG

  Elinize kese veya sünger alın ılık suyla sabunla köpükleyin elinizi bayaa bir ovalayın çıkıyor burda Hint kınası gösteriyorlar biz normal kına istiyoruz yaptım hepsini işe yaramadı (((((((((

 5. Tırnakta kına

  Tırnaktaki kınayı nasıl çıkartabilirim. Kardeşimin kınasında yaktım ama hal çıkmadı hazirana da benim kınam var

 6. bir ziyaretçi

  tuzlu su işe yarıyor

 7. Misafir

  Tuzlu su denedim ama olmadı.

 8. ilkim

  işe yaramıyor saçkıremi

 9. Misafir

  tuzlu su işe yaradı

 10. havva nur gümüş

  çok iyi bunları deneyeceğim

 
 
KAPAT