2016-11-17 00:47:39 | Son Güncelleme : 2022-09-12 17:00:50

Hint Yağı İle Saç Uzatma Kürü Nasıl Yapılır?

Kadın veya erkek hepimiz saçlarımızın güzel görünmesini isteriz. (Hint yağı ile saç uzatma kürü) isimli bu makalemizde,

Hint Yağı İle Saç Uzatma Kürü Nasıl Yapılır?

Kadın veya erkek hepimiz saçlarımızın güzel görünmesini isteriz. (Hint yağı ile saç uzatma kürü) isimli bu makalemizde, kısa sürede uzun saçlara kavuşmanızı sağlayan maske tarifine yer verdik. Stres, kötü beslenme alışkanlıkları ve hava kirliliği birleştiğinde, saçımız ve cildimiz zarar görmeye başlar. Söz konusu cildimiz olduğunda çoğumuz özverili şekilde cilt bakımımızı uygularız, fakat aynı özeni maalesef saçlarımız için göstermeyiz. İşte hem saçlarınızı uzatacak hem de besleyip sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlayacak maske tarifi:

Hint yağı ile saç uzatma maskesi nasıl yapılır?

  1. 100ml - Naturel Sızma Zeytinyağı (100 ml 1 çay bardağı eder)
  2. 100ml - Hardal yağı
  3. 100ml – Hint yağı
  4. 100ml Katı Hindistan cevizi yağı
  5. 100ml - Badem yağı

Bir tencereye su koyup kaynatın. Daha sonra tencerenin üzerine metal bir kap yerleştirin ve yukarıdaki malzemeleri metal kabın içine koyun.Malzemeler iyice ısınıp, birbirine karışınca aşağıdaki malzemeleri ekleyin:

  • İki avuç dolusu kurutulmuş amla yaprağı (aktarlarda bulabilirsiniz)
  • İki avuç dolusu köri yaprağı (aktarlarda bulabilirsiniz)
  • 50gr. toz biber
  • 50gr. toz tarçın

Köri yaprakları kararana kadar ısıtın. Soğumasını bekleyin ve süzün. Soğuyan yağa bir avuç dolusu doğranmış soğan ekleyin. Soğanlar kahverengileşene kadar ısıtın. Ocaktan alın, soğutun, süzün ve şişeleyin.

Hint yağı ile saç uzatma maskesindeki malzemelerin saça faydaları

Sızma Zeytinyağı

Zeytinyağı saçın elastikiyetini artırır. Bunun sonucunda saçlarda kırılma daha az görülür ve saç büyümesi desteklenmiş olur. Zeytinyağı saça bakım yapar ve nemlendirir, parlamasını sağlar. Saç kırılmasına neden olan elektriklenme ve kabarmayı önler.

Hardal yağı

Hardal yağı, sağlıklı, güçlü ve bakımlı saçlar için gereken bileşenleri içererek saçların uzamasını destekler. Hardal yağının elde edildiği hardal tohumunda, kalsiyum, protein, vitamin A ve E, alfa, omega-3 ve alfa, omega-6 yağ asitleri mevcuttur. Bu bileşenler, hardal yağını saç uzaması için yararlı hale getirir.

Hint yağı

Hint yağı anti-bakteriyel ve anti-mantar özellikleri ile saç derisini, saç dökülmesine neden olan enfeksiyonlardan korur. Hint yağının içerdiği omega-9 yağ asitleri de saçı besler ve saç derisinin kurumasını önler.

Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı, cildinize olduğu kadar saçınıza da yararlıdır. Saçı yumuşatır ve saç derisini besler.

Susam yağı

Susam yağı, son derece besleyici olması sayesinde kuru saç derisi tedavisinde etkilidir. Pul pul dökülme ve kurumayı önlemek için bununla saç derisine masaj yapmak, saç dökülmesini önleyerek saçların uzamasını sağlar. 

Badem yağı 

Badem yağı, saçı besler ve yumuşatır, saç tellerini daha kalın ve güçlü hale getirir. Aynı zamanda saç uzamasına da yardımcıdır.

Köri yaprakları, karabiber ve tarçının faydaları

Kaynatılmış köri yaprakları, toz karabiber ve toz tarçını, Hindistan cevizi yağına ekleyin ve renk siyah olana kadar kaynatın. Bu yağla saç derisine masaj yapmanız, saç büyümesini destekler, saçların beyazlamasını geciktirir.

Not: Hint yağı ile saç uzatma maskesinde bulunan toz karabiber gibi herhangi bir maddeye alerjiniz varsa, bu maske sizin için uygun değildir.

Saç Neden Uzamaz? Saçların Uzamamasının En Önemli 10 Nedeni Tıklayınız

Bemiks Evigen Bepanthen İle Evde Saç Uzatma Kürü Nasıl Yapılır? Tıklayınız

Mayonez İle Saç Uzatma Maskesi Resimli Anlatım Tıklayınız

Mavi Kadın