22 Ocak 2022, Cumartesi 23:16

Hint yağı kullananların yorumları ve Hint yağının kullanım alanları

Hint yağı saç, kaş, kirpik ve hatta yüz için güvenle kullanılabilen çok amaçlı esansiyel yağlardandır. Kirpikleri uzatır, kaşları gürleştirir, saçların hızla uzamasına yardımcı olur. Yüze uygulandığında ciltteki lekeleri geçirir. Kabızlığa bile şifa olur...

Hint yağı kullananların yorumları ve Hint yağının kullanım alanları

Hint yağı, Hint çiçeğinin tohumlarından elde edilir. Kaş, kirpik, saç ve cilt bakımında kullanılabilir. Sağlık için de çok faydalıdır. Hint yağını bu amaçlarla kullananların yorumları şöyledir:

Hint Yağı Kullanan Kişilerin Görüşleri Nelerdir?

 1. 1 yıldır saçlarım için Hint yağı kullanıyorum. Yağı haftada bir defa uyguluyorum. Saçları iddia edildiği gibi ayda 4-5 cm kadar uzatmasa da en azından bir miktar uzamasını sağlıyor. Saç tellerini kalınlaştırıyor ve saçları gürleştiriyor. Tabii ki bunun için düzenli kullanmanız şart. Benim saçlarım normalde de pek uzamazdı. Şu son 1 yılda epey bir uzama oldu. Dediğim gibi aksatmadan kullanılması gerek.
 2. Hint yağını cezvede biraz ısıttım ve saç diplerime sürüp 45 dakika beklettim. Bu daha ilk kullanışım olmasına rağmen sonuç muhteşem. O cılız, güçsüz, sert ve cansız saçlarım gitti; yerine sağlıklı, canlı ve ışıl ışıl saçlar geldi. Üstelik saçlarıma yumuşaklık ve dolgunluk kazandırdı. Daha ilk günden böyle yapıyorsa, birkaç hafta kullanınca neler olur acaba?
 3. Yüzümdeki güneş lekeleri için Hint yağını denemeye karar verdim. Lekelerin görünümünü belirgin ölçüde hafifletti. Memnunum.
 4. Bu yağ kirpiklerimin uzamasını sağladı. Gözlerimin etrafındaki cilde de uyguladım. Göz çevresi görünümünü iyileştiriyor. Herkese öneririm, lâkin bence saçlarda o kadar etkili değil. Kirpik için kullanımı daha doğru bence.

 1. Hint yağını düzenli olarak saçlarım için kullanıyorum. Daha ilk uygulamadan itibaren yararını görmeye başlıyorsunuz. Saçları yumuşatıyor ve parlatıyor. Ancak birkaç ay içerisinde öyle Rapunzel gibi saçlara sahip olamazsınız elbette. Yalnız öncekinden daha hızlı bir biçimde uzamasına katkıda bulunacak, buna emin olabilirsiniz.
 2. Kirpiklerimin ve kaşlarımın gürleşmesi amacıyla hint yağı kullanmaya başladım. Artık bu doğal yağ haftalık bakım rutinimin vazgeçilmez bir parçası!...
 3. Saçıma Hint yağı sürdüm ve biraz bekletip yıkadım. Ancak yıkama sırasında saçlarım avuç avuç döküldü. Bir daha mı? Asla!
 4. Bir şişe Hint yağı ile bir şişe badem yağını karıştırarak farklı bir şişeye boşalttım. Her akşam bu formülden bir miktar alıp rimel fırçamla kirpiklerime uyguluyorum. Sanki kirpiklerim uzadı gibi. Kokusu midemi bulandırıyor, bir de sürerken fazla kaçırırsam gözlerim yanıyor. Bunun dışında bir şikâyetim yok.

 1. Genelde herkes bu yağı kirpik ve saçları için kullandığından bahsediyor. Ben kabızlık problemimden kurtulmak için kullanıyorum. Bir tatlı kaşığı kadar tüketiyorum, iyi geliyor. Bir de 3 buçuk yaşında bir kızım var, o da kabız olunca karnına ince bir tabaka hâlinde Hint yağı sürüyorum. 4-5 saat sonra rahatlıkla tuvaletini yapabiliyor yavrum.
 2. Hint yağı iyice yıpranan ve sürekli dökülen saçlarımı adam etmiş bir üründür. Arkadaşımın önerisi üzerine yurt dışından sipariş verdim. O da bu yağı kullandı ve saçlarına çok iyi geldi. Eski hâli nere, şimdiki hâli nere… Kızın saçları o kadar güzelleşti ki resmen yeni biri oldu öyle söyleyeyim. Ben de bu yağı kullanıyorum bir süredir. Kokusundan nefret ediyorum, inanılmaz tiksindirici. Neyse ki saçlarım iki ay içinde kendine geldi. Kırıklardan eser kalmadı, saçlarımı güçlendirdi ve şimdi daha kalın saçlara sahibim. Uzun lafın kısası, bu yağ sizin saç bakımınızda bir dönüm noktası olacak diyebilirim.
 3. Kaşlarım ve kirpiklerim için her gece Hint yağı kullanıyordum. Çevremdeki pek çok kişi bunu tavsiye ediyordu, çok güven vermişti bana. Maalesef arpacık oluştu ve kirpik diplerimde yağlanma meydana geldi. Gözüm şişti ve 2-3 hafta geçmek bilmedi. Göz doktoruma gittim, fırça yedim haklı olarak. Kesinlikle bulaşmayın!

 1. Badem yağına Hint yağı ekleyip kirpiklerime ve kaşlarıma uyguladım. Buna 2 hafta her gün yapmaya devam ettim. Faydası oldu mu? Hayır, bir işe yaramadı, memnun kalmadım. 
 2. Arkadaşlar kirpiklerinize bakım yapmak istiyorsanız bu yağı kullanın derim. 2 aydan beri zaman zaman kullanıyorum. Düzenli sürmediğim halde, kirpiklerimin uzamasına yardımcı oldu. Kaşlarım için aynı şeyi söyleyemeyeceğim, fakat kirpiklerimin uzaması bile benim için büyük bir şey kesinlikle kullanılmasını tavsiye ederim.
 3. Arkadaşım 31 haftalık hamile. Kabızlıktan dolayı iki gün önce Hint yağı kullanmaya başladığını söyledi. Meyve suyuna damlatıp içiyormuş. Bugün kasılma nedeniyle fenalaştı ve hastaneye kaldırıldı. Doktoru, "kendi kendinizi tedavi edeyim derken hem sağlığınızı, hem de bebeğinizi riske atıyorsunuz. Böyle ürünleri gelişigüzel kullanmayın." demiş. Çok doğru. Şu an komşumun erken doğum yapma ihtimâli var.
 4. Geçtiğimiz yıl saçlarıma hacim versin diye Hint yağı kullandım. Badem yağı ilâve edip ikisini birlikte saça sürüyordum. Nasıl koktuğunu hatırlamıyorum. Kıvam olarak zeytinyağına benziyordu, ağır bir yapısı vardı. Temizlemekte zorlanmadım ancak ne yazık ki hiçbir işe yaramamıştı bende.

 1. Her türlü saç bakım yağını kullanmış biri olarak, en fazla ve en çabuk etki gösteren ürünün Hint yağı olduğunu rahatlıkla ifade edebilirim. Saçlarımı belirgin şekilde uzattı. Saç tellerim normalde inceydi, Hint yağı sayesinde kalınlaştı. Ayrıca saçları da nemlendiriyor. Kuru saçlara birebir. Saçlara canlılık katıyor, parlak bir görünüm veriyor, yumuşatıyor. Saçlarda dökülme sorunum vardı, o konuda pek bir değişiklik yok. Neyse, sonuç olarak bu yağı kullandığım için pişman değilim, kullanılmasını tavsiye ederim.
 2. 3 hafta önce Hint yağı kullanmaya başlamıştım. Kulak çubuğu yardımıyla her gece kaşlarımda boşluk olan kısımlara ve kirpik diplerime sürüyorum. Boş kısımların dolmasını sağlayan bu ürün kirpiklerde dökülmeyi de azalttı. Göz makyajımı temizlemeden yatmıyordum, kirpiklerime iyi bakıyordum, kirpiklerim buna rağmen dökülüyorlardı. Hint yağı beni bu durumdan kurtardı, artık kirpiklerim eskisinden bile uzun. Bu bir yağ değil, süper bir iksir bence.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT