03 Temmuz 2020, Cuma 18:57

Hipokort Krem Fiyat Nedir Hipokort Pomad Merhem Yüze Sürülürmü

Hipokort Krem Fiyat Nedir Hipokort Pomad Merhem Yüze Sürülürmü

Hipokort Krem Nedir Nasıl kullanılır Yüze Sürülür mü?

Hipokort krem, kortizon içeren ve aşağıda bildireceğimiz cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan bir kremdir. Kremin fiyatı:10,58 TL'dir. Bu krem genellikle ciltteki egzama hastalığının iyileşmesinde kullanılır.

Hipokort Krem Ne İşe Yarar?

Hipokort krem; Makat bölgesinde oluşan ve anal egzama olarak bilinen cilt hastalığının tedavisinde de kullanılmaktadır.

Hipokort kremin başlıca kullanım alanlarından birisi temas dermatiti rahatsızlığıdır. Bu hastalık; kozmetik maddeler, takılar, sabun-su gibi temizlik ürünleri ve buna benzer iritan (tahriş edici) maddelerle etkileşim neticesinde ortaya çıkmaktadır.

Hipokort krem, önemli cilt sorunlarından biri olan meslek egzamasının tedavisinde de yararlanılan bir üründür. Söz konusu rahatsızlık, bireyin icrâ ettiği meslekle ilişkili alerjenlere ve tahriş edici kimyâsallara yoğun oranda maruz kalmasıyla oluşur. Meslekî hastalıklardan biri olan bu durum, ciddiye alınması gereken bir problemdir ve Hipokort krem yardımıyla kontrol altına alınabilir.

Hipokort krem tedavisinin uygulandığı bir başka hastalık ise, nümmüler-dejeneratif egzama olup, bu rahatsızlığın giderilmesinde de Hipokort krem önemli rol oynamaktadır. Kalça ve bacaklarda demir para biçimindeki doku tahribâtlarıyla seyreden bu sağlık sorunu, alerjik yapıda bir problemdir ve kış mevsiminde yaygınlaşmaktadır.

Dermatolojik sorunlardan biri olan Seboreik egzama rahatsızlığı da, bu kremin etkili olduğu alanlardan biridir. İltihâbî özellikteki bu cilt hastalığı, yağlı ve kepekli kabuklanmalar, pullanma ve kızarıklıklar ile kendini göstermektedir. Söz konusu bu semptomlar dudak ve burun etrafındaki oluklarda, saçlı deri üzerinde, kasıklarda, meme altı kıvrımlarında ya da koltuk altlarında ortaya çıkmaktadır.

El ve ayak derilerinde kaşıntılı kabarcıkların oluşmasıyla seyreden cilt rahatsızlığına da Hipokort krem son derece iyi gelmektedir. dishidrotik egzama olarak bilinen bu hastalık, Hipokort krem sayesinde tedavi edilebilmektedir.

Hipokort krem; variköz sendromlu egzama problemine de çözüm sağlamaktadır. Söz konusu rahatsızlık, Bilhassa bacakların damar genişlemesi olan kısımlarında daha sık rastlanan bir hastalık olup, Hipokort kremin tedavi edebildiği deri sorunlarından biridir.

Çocuk egzaması hastalığında da etkili olan Hipokort krem; bu konuda oldukça başarılı sonuçlar verebilmektedir.

Ayrıca nörodermit rahatsızlığının tedavisinde de tercih edilmektedir ve bu hastalığın iyileştirilmesinde etkin bir yere sahiptir. Kaşıntı çeşitlerinden biri olan nörodermit; ruhsal problemlere bağlı olarak gelişmekte ve Hipokort krem yardımıyla kontrol altına alınabilmektedir.

Atopik dermatit adlı problemin giderilmesine de katkı sağlayan Hipokort krem, bu sorunda sıkça başvurulan bir çözümdür. atopik dermatit; egzama çeşitlerinden biridir ve doğuştan birtakım alerjik maddelere karşı duyarlılığa sahip olunması ya da sonradan yoğun hassasiyet oluşmasıyla baş gösteren bir hastalıktır. Kırmızıya benzer renkte sulu lezyonlarla seyreden bu kronik rahatsızlık, Hipokort kremin etkin tedavi sağladığı alanlardan biridir.

Ayrıca, deri rahatsızlıklarından olan Lichen ruber planus hastalığına da yararlı olmaktadır. Bilhassa kol ve bacaklarda gözlemlenen bu sorun, deri yüzeyinde menekşe renkli ufak kabartılarla kendini göstermektedir. Zaman zaman kaşıntı oluşumuna da yol açan bu hastalığın nedeni henüz tespit edilememiştir.

Halk arasında sedef hastalığı olarak bilinen psöriyazis rahatsızlığına da fayda sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra Hipokort krem; böcek ısırmalarında da etkilidir. Güneş yanıkları, birinci dereceden yanıklar ve benzeri iltihâbî ve alerjik cilt rahatsızlıklarının iyileştirilmesine de faydalı olmaktadır. Yerel tedavilere yanıt verebilen bu problemler, Hipokort krem sayesinde kolayca düzeltilebilmektedir.

Hipokort Krem Yüze Sürülür Mü ?

Hipokort kremin yüz bölgesine kontrolsüz bir şekilde uygulanması çok sakıncalıdır. Hipokort krem yüz bölgesine uygulanır mı? diye merak edilmektedir. Bu konuyla ilgili olarak, Hipokort kremin yüz bölgesinde doktor önerisiyle kullanılabileceğini söylemek mümkündür. Yalnızca yüzünüzün lezyonlu kısımlarında kullanmanız uygun olacaktır. Fakat Hipokort krem tedavisi, yalnızca hekim tarafından belirtilen süre boyunca devam ettirilmeli, bu bildirilenlerin dışına çıkılmamalıdır.

Hipokort Krem Nasıl Kullanılır?

Hipokort Krem kullanımı, hekim tarafından bildirilen tâlimatlara uygun olmalıdır. Hekimin belirttiği ölçüler aynen tatbik edilmeli ve Hipokort Krem tedavisi boyunca hiçbir zaman bu kuralların dışına çıkmamaya dikkat edilmelidir. Eğer bu ilaç, doktor tarafından tavsiye edilen biçimde uygulanmaz ise, ilaç tesir edemeyecektir ve tedaviden istenen sonuç alınamayacaktır. Kullanım öncesinde, kremin sürüleceği kısımlar iyice dezenfekte edilmelidir. Sonrasında Hipokort Krem, ince bir tabaka şeklinde ve hafif bir masaj eşliğinde lezyonlu bölgeye uygulanmalıdır. İşlem bittiğinde, ellerinizi mutlaka yıkamanız şarttır. Günlük 1-2 kere kullanılabilir. Hipokort Krem tedavisi 14 gün süreyle kısıtlanmıştır. Kremi kullanırken gözlerinize uygulamaktan şiddetle kaçınmanız gerekir.

Bebeklerde ve 6 yaşından küçük olan bireylerde Hipokort Krem tedavisi, yalnızca doktor takibi altında yapılmalıdır ve 5-7 günden fazla uygulanmamalıdır.

Hipokort’un Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, Hipokort’un içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerdeyan etkiler olabilir,

Aşağıdakilerden biri olursa, Hipokort'u almayı durdurunuz ve derhal doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:.

Ciddi alerjik reaksiyonlar (nefes almada zorluk, ciddi baş dönmesi, özellikle yüz, dil ve boğazda kaşıntı/şişme, döküntü). Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir.Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin HİPOKORT'a karşı ciddi alerjiniz vardemektir. Acil tıbbi müdahale veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:

  1. Çocuklarda kilo kaybı, büyümede yavaşlama
  2. Cilt hastalığınızın şiddetlenmesi veya başka bir enfeksiyon oluşumu
  3. Ciltte yanma, batma, kuruluk, tahriş
  4. Folikülit (folikül iltihabı)
  5. Hipertrikoz (kıllanma)
  6. Hipopigmentasyon (ciltte beyaz lekelerin oluşması)
  7. Perioral dermatit, alerjik temasa bağlı deri reaksiyonları
  8. Deride soyulma.İkincil enfeksiyon
  9. Deri atrofisi (derinin yapısının bozulması)Striae (deri çatlakları)Miliaria (isilik)

Bunlar, Hipokort'un seyrek görülen hafif yan etkileridir. Tedaviyi hemen kesip doktorunuza danışınız.Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanızdoktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT