2021-12-21 05:24:55 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:57:24

Hülya Avşar 'gerekirse simit yeriz' dedi sosyal medya ikiye bölündü, Kılıçdaroğlu sert tepki gösterdi

Hülya Avşar, bir mekan çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gelen tüm sorulara samimiyetiyle cevap veren ünlü oyuncu konu ülke ekonomisine gelince yine yaptığı açıklama ile herkesi şaşırttı. Ülkenin zor bir dönemden geçtiğini belirten ünlü sanatçı ''Gerekirse simit yiyeceğiz'' diyerek sosyal medyayı ikiye böldü.

Hülya Avşar 'gerekirse simit yeriz' dedi sosyal medya ikiye bölündü, Kılıçdaroğlu sert tepki gösterdi

Ünlü sanatçı Hülya Avşar yaptığı açıklama ile yine gündeme oturmayı başardı. Avşar kızına yöneltilen "Ekonominin sanatçılara nasıl yansıması oluyor?" sorusuna verdiği cevap gündeme oturdu. İşte ünlü sanatçının olay olan sözleri: "Ekonomik krizin herkese ve her kesime mutlaka yansıması oluyor. Benim bildiğim bir tek şey var. Türkiye'de hatta şimdiki duruma göre dünyada eğer hayattaysan, mutlaka bu tür günleri, bu zamanları öngörüp biraz daha farklı yaşam çizmek lazım. Ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız. 'Bu saatten sonra simit mi yiyeceğiz?' falan diyorlar. Gerekirse yenecek ama bu günler de biraz kolay atlatılacak. Biraz bizim bu işi, insanlar olarak bireysel halletmemiz gerekir diye düşünüyorum." ifadelerinde bulundu. 

ERDOĞAN'A DESTEK

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a destek sözleriyle sosyal medyayı ikiye bölen ünlü sanatçı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da sert sözlerine maruz kaldı. Hülya Avşar'ın bu açıklamalarından sonra sosyal medyada Hülya Avşar'a hak verenler de oldu, kendisini eleştirenler de... En şaşırtan yorum ise GHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. Kendisine Hülya Avşar'ın bu sözleri aktarılan Kılıçdaroğlu, herkesi şok edecek sözlere imza attı.

KILIÇDAROĞLU: HÜLYA AVŞAR KİM?

Kendisine Hülya Avşar'ın açıklamalarını soran gazetecilere ''Hülya Avşar kim efendim? Kim Hülya Avşar? Sanatçı mı? Sanatçılığı tartışılır, kimse kusura bakmasın'' diyerek Avşar kızını eleştirdi.

''YALAKADAN SANATÇI OLMAZ''

Kemal Kılıçdaroğlu, ardından devam ettti: ''Yalakadan sanatçı olmaz arkadaşlar, yalakadan sanatçı olmaz. Herkes bunu böyle bilmek zorundadır. Sanatçı dik durur. Sanatçı aykırı insandır. Gücün karşısında sanatçı, eğilmez. Gücün karşısında eğilen kişiye de sanatçı denmez. Sadece bizim ülkemizde değil, bütün düyanın ortak söylemidir bu. Sanatçı dik durur, rüzgara karşı yürür, aykırıdır, aykırılığın uyumudur sanat. Bunu böyle bilin.''

AVŞAR KIZI SOSYAL MEDYADA ELEŞTİRİLERİN HEDEFİ OLDU

Sosyal medyayı ikiye bölen ünlü oyuncuya gelen eleştirilerden bazıları şu şekilde:

*Sayın Hülya Avşar; lüks hayatınızla sizleri izliyoruz. Ünlü restoranlarda yemek yiyip, gariban halka, 'Gerekirse simit yeriz' demek kolay. Tok açın halinden ne anlar ki? Millet artık sabahları simit bile yemiyor boşuna para harcamamak için. Size hava hoş. Sizin tuzunuz kuru...

* Gerekirse simit yenilecekmiş. Simit 3,5 lira. Bireysel halledecekmiş insanlar sorunlarını… Geçtim gıdayı; ilaç fiyatlarından, milyonlarca işsizden, doğalgaz, elektrik faturalarından haberin var mı Hülya Avşar? Dalga mı geçiyorsun açlıkla, yoksullukla?

* Hülya Avşar, simidi 50 kuruş, bizi de martı zannediyor olmalı…

* Gerekirse simit yiyecekmişiz... Simit ile ekmeğin fiyatı aynı, Hülya Avşar'a duyurulur.

* Hülya Avşar bile çıkıp, ekonomi konuşuyorsa vay halimize!

Mavi Kadın