Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2021-09-12 16:56:45 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:57:31

Hurma Diyeti Yapanların Yorumları Nasıl Kaç Kilo Verdiler?

Google News

Birçoğumuzun duyduğu diyetlerin başında gelen hurma diyeti toplamda 7 gün yani 1 hafta sürdürülen bir diyettir. Bu diyette günde 21 tane hurma ve 3 kase yoğurt tüketilmektedir. Bu diyetin 7 kilo verdirdiği iddia edilir. Hurma diyetinin diğer adı

Hurma Diyeti Yapanların Yorumları Nasıl Kaç Kilo Verdiler?

Birçoğumuzun duyduğu diyetlerin başında gelen hurma diyeti toplamda 7 gün yani 1 hafta sürdürülen bir diyettir. Bu diyette günde 21 tane hurma ve 3 kase yoğurt tüketilmektedir.Bu diyetin 7 kilo verdirdiği iddia edilir. Hurma diyetinin diğer adı Ender Saraç hurma diyetidir. Ancak verilen kilo kişiden kişiye göre değişir. Bazı kişilerin metabolizması hızlı olduğundan daha kolay kilo verirken, bir kısım insanlar ise metabolizmaları yavaş olduğundan kilo verirken zorlanır.

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır?

 1. Sabah: 7 hurma, 1 kaseyoğurt
 2. Ögle: 7 hurma, 1 kaseyoğurt
 3. Aksam: 7 hurma, 1 kase yoğurt

Hurma Diyeti Yapanların Tecrübeleri Nasıldır?

 1. Ben bu diyete 30 temmuzda başladım ve 65,5 kiloydum. İlk gün her diyette olduğu gibi çok zorladı, ben normalde yemek yemeyi de seven biri olduğum için. İlk gün baş dönmesi yaşadım. Daha sonrasının daha kolay geçtiğini söylemeliyim. Öyle ki bazı öğünlerimde 7 hurmayı bile yiyemedim çünkü artık midem küçüldü galiba, tadı da bayıyor biraz. 3. günümde tartıldığımda 62,5 kg çıktım ve 3 günde 3 kilo vermiş oldum. Bu benim için gerçekten çok güzel bir başarı. 7.günümün sonunda ise 5,5 kilo verdim. Ben hurma diyeti yaptığım süre boyunca 1 gün dışında her gün en az 45 dakika yürüyüş yaptım. Yürüyüşümün de etkisinin olduğunu düşünüyorum.
 2. Hurma diyetini eşimle yaptık. Bu aralar eşim çok kilo aldı ve ben de hamilelikte aldığım kiloları verme dönemindeyim. Fakat hayatım boyunca diyet hiç yapmadım ve gerçekten hurma diyetine başlayabileceğimi sanmıyordum. Eşimle birlikte başladık ve bugün tamamlandı. Ben bir sefer kadar kaçamak yapsam da eşim gerçekten diyetin hepsine uydu. Ek olarak ben bebeğim olduğu için ve havalar da kötü olduğundan hareketsizdim. Hurma diyetinin sonunda ben 65 kilodan 61’e indim ve eşim ise 91’den 84 kiloya düştü. Bu diyet boyunca aynı şeyleri yemenin beni zorladığını söylemem lazım. Bunun dışında aç kaldığınız bir diyet değil. Bu diyeti yapacak kişiler bol su tüketmeli, hareket etmeli ve en önemlisi de sabretmeli.
 3. Ben hurma diyetini geçen yıl yaptım ve bir haftada 56’dan 51,4’e düştüm yani 4-5 kilo verdim.  Bu kadar verdiğimi görünce bir hafta daha yapmak istedim ama sonuç hüsrandı. 1 gram bile eksilmedi. Bunun sebebi de diyetin ilk 2 günü bağırsak gerçekten iyi boşaldığı için kafadan 1,5-2 kilo zaten gidiyor. Sonrasında ise vücuttaki yağ gidiyor. Ben hurmayı çok seven biri değilimdir ve gerçekten kendimi zorlayıp tamamladım bu diyeti.
 4. Ben 7 günlük hurma diyetini bugün tamamladım. Başlangıç kilom 80.8’di ve bu ise 77.4 kiloyum. İlk günün zorlayıcı olduğunu söylemeliyim. Bu diyeti yapacaklara bol kilo vermeler diliyorum.
 5. Ben de hurma diyetini yaklaşık 1 hafta uyguladım. Toplamda 3 kilo verdim ve 61.8 kg’dan 58.30’a indim. Sonrasında ise beslenmeme dikkat ediyorum ve 57 kg küsürlerine inip çıkıyor kilom. Adet dönemim bittikten sonra hurma diyetine yeniden başlamak niyetindeyim.
 6. Benim kuzenim hurma diyetini 2 hafta yaptı ve toplamda 11 kilo verdi. Bunun çoğu tabi ki kas ve suydu, yağda veremedi. Bu diyeti yaptığı süre boyunca trambolinde zıpladı. Kuzenim bu diyeti zaman zaman yaptı ve verdiği kiloları çok hızlı geri aldığı için vücudunda sarkmalar ve çatlaklar oluştu. Bence böyle saçma diyetlerden uzak durun.
 7. Ben hurma diyetini yaptım ve hiçbir kaçamak yapmadım. Günde 3 kase yoğurt ile 21 tane hurma yedim. Günde 2 litre su içtim ve günde 1 saat yürüyüş yaptım. Ama 5. günde ölçtüm gördüm ki sadece 2 kg vermişim. 
 8. Benim bir arkadaşım hurma diyeti yaptı ve herhangi bir kalp problemi yoktu. Bu diyetin sonunda arkadaşım kalp krizi geçirdi. Bu diyeti asla önermiyorum, uygulamayın.
 9. Ben de 1 haftalık hurma diyetine başladım fakat her gün hurma yemekten bıktığım için 4. günde bıraktım. Sürekli bir şeyi yemek zor bence. 4 günde toplamda 3 kilo verdim. Eğer birkaç kilo fazlanız varsa bu diyet sizin için kurtarıcı olabilir.

Hurma Diyeti İle Haftada 7 Kilo Diyetisyen Ender Saraç'tan Liste Tıklayınız

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.