27 Mayıs 2022, Cuma 03:19

İbrahim Saraçoğlu Boy Uzatma Kürü Nasıl Boyumu Nasıl Uzatabilirim Boyum Kısa

İbrahim Saraçoğlu Boy Uzatma Kürü Nasıl Boyumu Nasıl Uzatabilirim Boyum Kısa

Çocuklarının uzun boylu olmasını istemek neredeyse her anne babanın bir dileğidir. Kendileri de kısa olan anne babalar çocuklarının uzun boylu olmasını daha çok isterler demek yanlış olmayacaktır. Boyun uzunluğunu belirleyen en büyük etmen genetik

Çocuklarının uzun boylu olmasını istemek neredeyse her anne babanın bir dileğidir. Kendileri de kısa olan anne babalar çocuklarının uzun boylu olmasını daha çok isterler demek yanlış olmayacaktır. Boyun uzunluğunu belirleyen en büyük etmen genetik faktörler de olsa boyun uzaması için uygulanabilecek bazı yöntemler vardır.

1 Haftada 1 Ayda 10 cm Uzayabilir miyim?

1 hafta, 1 ay gibi çok kısa sürede 10 cm uzamak bilimsel olarak imkansızdır. Ancak aşağıda bildirdiğimiz yöntemleri uygulayarak çok kısa sürede boyunuzu uzatabilirsiniz.

Prof. Dr İbrahim Saraçoğlu’ndan Boy Uzatma Kürü Tarifi

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu boy uzatan bir kür tarifi vermiştir. Bu kürde dikkat edilmesi gereken iki nokta vardır. Bunlardan ilki, boyunu uzatmak isteyenlerin haftada en az 3 kez palamut, torik, uskumru ya da kefal gibi balıklardan 200-250 gram ızgara veya buğulama şeklinde pişirerek tüketmesidir. Özellikle de bu sıraladığımız balıkların sırt kısmındaki siyah etli kısmın kişinin boy uzatmasında çok etkili olduğu bilinmektedir.

12 yaşına gelmeyen çocukların haftada 3 kez torik, uskumru ya da kefal gibi balıklardan 250 gram kadar yemesi boylarını uzamasına etkisi büyük olacaktır. Bu balıkların sırtındaki siyah etli kısımı asla atmamalı çocuklarınıza özellikle yedirmelisiniz. Çünkü balıktaki bu kısım boyu uzatan asıl bölgedir . Bu kür 12 yaşından büyük çocuklar için yeterli değildir ve bu durumda çocuğunuzun boyunu uzatmak için bitkisel desteğe başvurmalısınız.

İkinci nokta ise, çocuğunuzun boyunu uzatmak için Prof. Dr ibrahim saraçoğlu'nun internet sitesinde satılan ve hiçbir yan etkisi olmayan bir bitki çayını 6 ay kadar haftada 1 kere demleyerek içmelisiniz.

Barfiks Çekin

Barfiks sayesinde vücut çok büyük oranda esner ve bu esneme kem kasların gelişimine hem de kemiklerin uzamasına yardımcı olur.Boyunu uzatmak isteyen kişiler mutlaka barfiks çekmeyi denemelidir çünkü barfiksin kemik gelişimine etkisi büyüktür. Barfiks ilk olarak yapılmaya başlandığında biraz zor gelmektedir, iyi şekilde yapmak biraz zordur ve üstüne mutlaka düşülmesi gerekmektedir.

Başarılı bir şekilde barfiks çekmek için öncelikle koldaki bir kıkırdağın gelişip sertleşmesi gerekmektedir, ki bu da biraz zaman alan bir süreçtir. İlk etapta barfiks çekmek yerine barfikse asılı kalmayı deneyebilirsiniz. Örneğin, ilk 3 gün 15-20 saniye barfikse asıl kalmayı denemeli ve daha sonradan saniyeyi 5 arttırmalısınız. Bu yöntem sayesinde 2 ila 3 hafta gibi bir sürede barfiks çeker hale geleceksiniz.

Basketbol ve Voleybol Oynayın

Boyunuzu uzatmak için basketbol ve voleybol gibi sporları deneyebilirsiniz. Bu sporların boy uzamasına yardımcı olduğu yapılan birçok araştırmalar sonucunda gözlemlenmiştir.Boyunuzu uzatmak için en etkili yöntemlerden biri de basketbol ve voleybol oynamaktır. Basketbol ve voleybol gibi sporlar sayesinde sürekli zıplarsınız, bu hareket eklemlerin, kemiklerin daha çabuk uzamasına yardımcı olur. Basketbolun ve voleybolun boy uzattığının kanıtı bu sporu yapanların çok uzun boylu olmalarıdır. Boyunu uzatmak isteyen kişiler basketbol, barfiks, yüzme ve voleybol sporlarını denemeli ve en az biriyle düzenli olarak ilgilenmeye başlamalıdır. 

Prof. Dr. Canan Karatay’dan Boy Uzatan Öneriler

Profesör Doktor Canan Karatay uzun boylu olmak için bunları söylemektedir:

“Gelişim dönemindeki çocuklarda boy uzaması için tüketilmesi mutlak gerekli olan besinler protein kaynaklarıdır. Hatta proteinlerin tersine karbonhidratlar ise boyun kısalmasına neden olmaktadır. Boy uzamasını sağlamak için içeriğinde bol protein bulunan yumurta, kırmızı et, süt ve peynir gibi besinleri düzenli olarak tüketmenizde büyük fayda vardır.”

İbrahim Saraçoğlu Boy Uzatma Kürü Tarifi 2 Etkili Yöntem Tıklayınız

Boy Uzatan Yiyecekler İçecekler Bitkiler Boy Uzaması İçin Ne Yemeliyiz? Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT