Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

İbrahim Saraçoğlu’nun kür tarifi: Vücuttaki iltihabı söküp atıyor, egzamaya son veriyor! Günde 1 avuç yeterli

Mavikadin>Sağlık>İbrahim Saraçoğlu’nun kür tarifi: Vücuttaki iltihabı söküp atıyor, egzamaya son veriyor! Günde 1 avuç yeterli

Hem kuru hem de taze tüketilen beyaz dutun doğal antibiyotik etkisi bulunur. Henüz keşfedilmemiş ve kıymeti anlaşılmamış bir şifa gücüne sahiptir. Bilhassa kandaki enfeksiyonu sürekli yükselen, bir türlü kontrol edilemeyen hastalar için bulunmaz bir nimet olduğunu bildiren Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun dut kurusu kürü tarifi haberimizde!

Yazın toplanılıp kurutulan dutlarla, başta vücuttaki iltihap ve enfeksiyon olmak üzere pek çok rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz.
Yazın toplanılıp kurutulan dutlarla, başta vücuttaki iltihap ve enfeksiyon olmak üzere pek çok rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz.

Anadolu'da beyaz dut ve yapraklarının bazı iltihaplı hastalıklara karşı kullanıldığı Osmanlı Döneminden beri bilinir. Dutun yapraklarında kendine özgü doğal antibiyotik ve antiseptik özelliği olan etkin maddeler bulunur. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu beyaz dutun içerisinde yer alan doğal  antibiyotik ve antiseptik maddelerin bazı iltihaplı hastalıklara karşı doğal bir ilaç olarak kullanılabileceğini belirtiyor. Saraçoğlu’nun kanda oluşan iltihaplanmaya ve egzmaya karşı paylaştığı doğal tedavi yöntemini sizler için derledik.

VÜCUTTAKİ İLTİHABA KARŞI DUT KÜRÜ

Kandaki CRP (Chemical Reaktif Protein) yüksekse düşürülmesinde mükemmel bir destekleyicidir. Kandaki iltihaba karşı dut kurusu kürü tarifi şöyle:

Gerekli malzemeler:

 • Yarım litre su
 • Bir avuç dolusu beyaz dut kurusu

Hazırlanışı:

 • Yarım litre kaynamakta olan suyun içerisine bir avuç dolusu beyaz dut kurusu atın.
 • 6 dakika kısık ateşte kaynatmaya devam edin.
 • Altıncı dakikadan sonra ocaktan alın.
 • Ilıyınca süzün. Yarısını sabah aç karnına, diğer yarısını akşam aç karnına için.

Kahvaltıdan ve akşam yemeğinden yirmi dakika önce için. Haşlanmış dutların tüketilmesi şart değildir. Toplam 25 gün uygulanır.

EGZAMAYA KARŞI DUT KÜRÜ

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, ellerinde egzaması olan ve 20-25 yıldır uygulamadığı tedavi kalmamış onlarca insan tanıdığını, bazılarının ellerini suya değdiremez hale geldiğini görmüş ve onlara beyaz dut kurusu önermiş. Uygulamaya başlayanlar, başladıktan birkaç gün sonra egzama yaralarının kapandığını ve birkaç hafta sonra tamamen yok olduğunu ve ellerinin adeta pamuk olduğundan bahsetmişler. Saraçoğlu’nun egzamaya karşı önerdiği dut kürü tarifi şöyle:

Gerekli malzemeler:

 • Yarım litre su
 • Bir avuç dolusu beyaz dut kurusu

Hazırlanışı:

 • Yarım litre kaynamakta olan suyun içerisine bir avuç dolusu beyaz dut kurusu atın ve 6 dakika hafif ateşte kaynatmaya devam edin.
 • Altıncı dakikadan sonra ocaktan alın. Elinizi yakmayacak derecede sıcaklığa gelince egzamalı ellerinizi kabın içerisine koyun ve en az on dakika bekletin.
 • Bir saat ellerinizi yıkamayın. Bir saat sonra ellerinizi suyla durulayın. Haftada üç kez bu uygulamayı tekrar edin.
 • Ellerinizi daldırdığınız kabın soğumamasına özen gösterin. Ellerinizi yakmayacak derecede (ılıktan sıcak) sıcak olmasına dikkat edin.
 • Egzamanız ayaklarınızda veya el bileklerinizde ise, kaşık veya kepçe yardımıyla egzamalı bölgenin üzerine on dakika boyunca dökün. Egzamalı bölgelerin üzerine dökerken, yakmayacak derecede ılıktan daha sıcak olmasına dikkat edin. Kabın ılımamasına dikkat edin ve gerekirse tekrar ısıtın.

Dikkat: Şeker hastalarının kan şekerini yükselteceğinden dolayı, beyaz dut kurusu kürünü uygulamamaları gerekir.

İbrahim Saraçoğlu’nun kür tarifi: Vücuttaki iltihabı söküp atıyor, egzamaya son veriyor! Günde 1 avuç yeterli

BEYAZ DUT KURUSUNUN FAYDALARI NELERDİR?

Düzenli olarak tüketildiğinde enerji veren ve zinde kalmayı sağlayan dut kurusu, aktar ve marketlerden uygun fiyata temin edilebilirsiniz. Vitamin ve mineral bakımından zengin olan dut kurusu, vücudu iltihap ve toksinlerden arındırır. İçeriğindeki kalsiyum sayesinde kemik gelişimini destekler. Dut kurusunun faydaları şöyle:

 • Dut kurusu doğal antibiyotik kaynağıdır. Her gün düzenli olarak dut kurusu tüketmek vücudu iltihap, toksin ve enfeksiyonlardan arındırır. Vücut direncini arttırır.
 • Demir bakımından zengin olan dut kurusu, anemi (kansızlık) hastalarına bol miktarda tüketmeleri tavsiye edilir.
 • Kuru dut, kalsiyum ve potasyum gibi hayati önem taşıyan minerallere sahip olduğundan kemik ve diş gelişimini destekler.
 • Yüksek antioksidan kaynağı olan dut kurusu, sağlıksız beslenme alışkanlıklarından dolayı meydana gelen toksinlerin ve kanser hücrelerinin vücutta yayılmasına engel olur.
 • Güçlü bir antioksidan kaynağı olan dut kurusu, yüksek tansiyonun düşmesine yardımcı olur ve kalp-damar sağlığını korur. Kalp krizi riskini kısmen aza düşürmektedir.
 • Saç derisini beslediğinden saçların daha canlı ve gür uzamasına yardımcı olur.
 • A vitamini bakımından da oldukça gülü olan dut kurusu, görme bozukluklarına engel olur.
Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Melike Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...