2022-10-19 14:10:23 | Son Güncelleme : 2022-10-20 21:15:49

İçindeki kadını ortaya çıkar: Dişil enerjiyi yükselten renkler nelerdir? İşte dişiliğinizi arttıran 5 renk…

Son zamanlarda kadınların ilgiyle araştırdığı konulardan biri dişil enerji ve dişil enerji yükseltmek. Üzerinizde tercih ettiğiniz renkler enerjiniz hakkında size çok şey söylüyor. Renkler sadece sizin enerjinizi değil, karşı tarafın bile enerjisini etkileyebilme gücüne sahip. Peki dişil enerjiyi yükselten renkler nelerdir? Hangi rengin enerjisi daha yüksektir?

Bedende sol taraf dişil, sağ taraf eril enerjiyi temsil ediyor.
Bedende sol taraf dişil, sağ taraf eril enerjiyi temsil ediyor.

Son dönemlerde dişil enerji üzerine çok fazla çalışma ve araştırma yapılıyor. Dişil enerjiyi artırmak için psikolojik ve fizyolojik birçok yöntem bulunuyor. Tuzlu su tekniği ve davranışsal yöntemler dişil enerjiyi arttırıyor. Davranışsal yöntemlerden biri de ihtiyacınız olan rengi üzerinizde taşımak. Örneğin sadeliği, saflığı, temizliği ve masumiyeti temsil eden beyaz rengi, psikoloji üzerinde huzur ve güvenin sembolü olarak kabul ediliyor. Tüm bunları ifade etmek adına dünyanın her yerinde gelinliklerde beyaz tercih ediliyor. Dolayısıyla renklerin anlamını bilerek üzerinizde taşımanız çok önemli. Gelin dişil enerjiyi yükselten renkleri inceleyelim…

DİŞİL ENERJİYİ ARTTIRAN RENKLER

Gün boyu giydiğiniz giysiler gün içindeki enerjinizi etkiler. Bazı renkler, nerede olursanız olun hemen fark edilir. Dişil enerjiyi yüksekten renkler şöyle:

KIRMIZI

Kırmızı renk, kök çakranın rengidir. Kırmızı cüretkardır, tutkunun rengidir dikkat çekicidir. Fiziksel olarak enerji seviyesini arttırır, vücut ısısını harekete geçirir ve duyguları harekete geçirir.

GÜMÜŞ

Gümüş rengi dişil enerjinizi ortaya çıkarır. Huzur verir ayrıca sezgileri arttırır. Ancak kararında kullanmak çok önemli. Fazla kullanımda ters tepkiyle enerji düşüklüğüne yol açabilir.

TURUNCU

Turuncu dişil enerjinin rengidir! Enerjiyi, coşkuyu, cesaret ve canlılığı temsil eder. Pozitif enerjiyi yükseltir ve negatif enerjiyi azaltır. Dişil enerjinizi arttırmak istiyorsanız turuncu kıyafetler ve turuncu takılar ilk tercihiniz olmalı.

SİYAH

Siyah en koyu renktir.  Asaletin, resmiyetin rengidir. Kadınlarda dişilik duygularını harekete geçirir. Ancak ölçülü kullanmalıdır, depresyon ve duygusal karmaşaya neden olabilir.

BEYAZ

İçerisinde bütün renkleri barındıran beyaz güçlü renktir. Çevresine parlak bir enerji yayar. Saflığı ve masumiyeti temsil eder. Böylece karşı tarafta olumlu etkiler.

DİŞİL ENERJİYİ YÜKSELMEK İÇİN NASIL GİYİNMELİ?

Öncelikle bedeninizi sevin ve olduğu gibi kabul edin. Etek ve elbise giymek dişil enerjiyi arttırır. Abartı açık kıyafetlerden kaçının. Ne giyerseniz o kıyafetin enerjisi zihninizi etkiler ve kıyafetin enerjisine göre davranmaya başlarsınız. Pantolon giydiğinizde adımlarınız daha rahat olur ve erkeksi figüre dönüşürsünüz. Böylece dişil enerjinizi bastırır, eril enerjiye kayarsınız. Kıyafet bedeninizi sarmalayacak kadar dar olsa bile içinde keyifli ve rahat hissetmeniz dişil enerjiniz açısından önemli.  Kısacası hareketleri kısıtlamayan ve enerji akışını desteklemenin, dişil enerjiyi arttırmanın en etkili yolu rahat kıyafetler tercih etmek diyebiliriz.

DİŞİL ENERJİSİ YÜKSEK KADIN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Dişil enerji, sevgi, aşk, cinsellik, duyguların ve sezgilerin yansımasıdır. Çekici ve dişi kadınların özelliklerini sıralayalım:

 • Sakin ruhlu ve uyumludurlar.
 • Konuşurken bile zarafete sahipler.
 • Duygusaldır.
 • İşveli ve bakımlıdırlar.
 • Sezgileri dinlerler.
 • Özgüvenleri yüksektir.
 • Affediciler ve hoşgörülü davranışlar sergilerler.
 • Kendini olduğu gibi severler.
 • Üretkendir.
 • Dinleyicidir
 • Sevgi doludur.
Mavi Kadın