02 Aralık 2020, Çarşamba 21:12

İçli Köfte Kaç Dakika Haşlanır İçli Köfte Haşlama Süresi

İçli Köfte Kaç Dakika Haşlanır İçli Köfte Haşlama Süresi

Dış kısmı bulgurdan, iç kısmıysa soğan, kıyma ve çeşitli malzemelerden meydana gelen içli köfte, sofralarımızın vazgeçilmez tatlarından biridir. İsteğinize göre kızartarak ya da haşlayarak hazırlayabileceğiniz içli köfte, ağzınıza layık nefis bir yiyecektir. Bu harika lezzetin yanında ek bir yemek servis ederek, içli köfteden aldığınız lezzeti ikiye katlayabilir ve akşam yemeğinizi süsleyebilirsiniz. İşte bu yazımızda içli köftenizin yanına yakışacak yemeklerden bazılarını sizin için sıraladık.

İçli Köfte Kaç Dakikada Haşlanır?

Kaynayan suyun içerisine bıraktığınız içli köfteler, 15 dakika gibi kısa bir süre içinde haşlanmış olacaktır.

İçli Köftenin Yanına Neler Yenilebilir?

 1. Yeterli lezzete ve doyurucu özelliğe sahip olduğundan dolayı çoğu zaman içli köftenin yanına ek bir yemek yapma ihtiyacı hissedilmez. Fakat içli köfteyi ana yemek olarak tüketmeyi tercih ediyorsanız, güzel bir çorba ile başlangıç yapmanız iyi olacaktır. İçli köftenin yanına hazırlayacağınız mezeler de, sofranızı süsleyecektir.
 2. Tel tel yapılmış bir pirinç pilavı da, içli köftenizle harika bir uyum sergileyecektir.
 3. Menünüzde içli köfte yer alıyor ise, yanında içecek olarak şalgam tüketmeniz çok isabetli bir seçim olacaktır. Bilhassa içli köfteyle beraber acılı şalgam tüketmek, aldığınız lezzeti ikiye katlayacaktır. Masanızda içli köfteyle birlikte mutlaka şalgama da bir yer ayırmalısınız.
 4. Akşam yemeğinizde içli köfte varsa ve ona bir yoğurt çorbası eşlik ediyorsa, o günkü akşam yemeğinizin tadı uzun süre damağınızda kalacaktır. İçli köftenin besin değeri çok yüksektir ve yeterli düzeyde doyurucu bir niteliğe sahiptir. Bu sebeple içli köftenizin yanına yalnızca çorba yapmak bile kâfî gelecektir.
 5. Birkaç mevsim sebzesiyle güzel bir salata hazırlayarak içli köftenizin yanında servis edebilir, akşam yemeğinizi bu harika ikiliyle taçlandırabilirsiniz.
 6. Çoğunlukla herkes tarafından sevilerek tüketilen Rus salatası, içli köftenizin yanına çok yakışacak ve akşam yemeğinizin lezzetine lezzet katacaktır. İçerdiği malzemeler ile zengin bir meze türü olan Rus salatasıyla sofralarınızı donatabilir ve akşam yemeğinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.
 7. Patlıcanları ezerek zeytinyağı ve yoğurt ile harmanlayabilir, böylelikle mükemmel bir meze hazırlayabilirsiniz. Şüphesiz hemen hemen hiç kimsenin hayır diyemeyeceği bu lezzeti içli köftenizle beraber servis edebilir, patlıcan ezmesiyle beraber tüketerek içli köftenizden aldığınız tadı maximum seviyeye çıkarabilirsiniz.
 8. Misafirleriniz varsa onları en iyi şekilde ağırlayabilmek için tercih edebileceğiniz seçeneklerin başında gelen ve tahin salatası olarak bilinen tarator, içli köftenizin yanına layık müthiş bir lezzet olacaktır. Tadına doyum olmayan bu lezzeti, içli köftenizle beraber servis etmenizi öneriyoruz.
 9. Et suyuyla kuskus pilavı pişirebilir, içli köftenizi bu nefis yemek eşliğinde servis edebilirsiniz.
 10. İçli köftenin yanında sunabileceğiniz birbirinden lezzetli değişik salata çeşitleri bulunmaktadır. Bu lezzetli salataların arasında; pancarlı bulgur salatası, yeşil zeytinli tahin salata, yeşil elmalı kereviz salatası, fırında kabak ızgara, domatesli süs biberi turşusu, meksika fasulyeli yeşil salatası ve muhammara sayılabilir. Buna ek olarak, naneli-yoğurtlu salataların veya gavurdağı salatasının da içli köftenin yanına çok yakışacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. İçli köftenizin yanında hangi salatayı tercih ederseniz edin, yanında mutlaka bir içecek ile eşlik etmenizi tavsiye ediyoruz. Şüphesiz bu noktada yapabileceğiniz en güzel tercihlerden biri, buz gibi bir ayran olacaktır.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

1 Yorum

 1. sen bilion

  OYYY OYY OYYYY SİZİN ALLAHINIAZ KURBAN OLIMM ISTE BIZE BUNKLARLA GELINJNNNNNNNN NE O DIYET FALAN JIC YAKISIYORMU SIZWE BOYLE GUZEL TURK MUTFAGIMIZ VAR IKEN HA? ADAM OLSUNLAER

 
 
KAPAT