2022-11-28 18:46:05 | Son Güncelleme : 2022-11-29 17:02:17

İlginç kişilik testi: Arabanızın rengi kişiliğinize ayna tutuyor! Bu testten sonra hiç bilmediğiniz karakteristik özelliğinizi öğrenebilirsiniz

Arabanızı sadece rengini beğendiğiniz için seçtiğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Doğruluk payı olsa da renk seçiminiz sandığınızdan çok psikolojik olabilir. Tercihlerimiz kişiliğimize ayna tutar. Araba da bu tercihlerden biridir. Kişilik testleri de işte tam da bunlar için vardır.

Her rengin bir kimliği ve herkesin de bir rengi vardır.
Her rengin bir kimliği ve herkesin de bir rengi vardır.

Birbirinden ilginç kişilik testleri sunmaya devam ediyoruz. Bugün sizleri arabanızın rengine dayalı kişilik testine tabi tutuyoruz. Arabanın bütçesini, kilometresini, motor gücünü veya markasını belirlemeden gözüne ilk çarpan şey rengidir. Arabanızın rengi kişiliğiniz hakkında pek çok detayın sinyallerini verir. Araştırmalar, aracınız için seçtiğiniz rengin ister içe dönük ister dışa dönük veya her ikisinden de biraz olsun, olduğunuz nasıl bir insan olduğunuz hakkında ipucu verdiğini gösteriyor.

MAVİ RENK ARABA

Mavi araba sahipleri rahat, sakin ve aklı başında bir karakter sergileyebilir. Yerine göre içine dönük olabilirler, iltifat almayı severler. Mavi renk, dikkat çekmeyi ilgi görmeyi sevenler içindir ancak dozunda. Yoksa kırmızı rengi seçerlerdi.  Dürüst, şefkatli, iyimser ve soğukkanlı özellikleriyle bilinirler. Açık mavi araba sahiplerinin eğlenceli ve iyimser oldukları görülürken, koyu maviyi tercih edenlerin kendine güvenen ve otoriter oldukları anlamına gelebilir.

GRİ RENK ARABA

Gri, dünyadaki en popüler araba rengidir. Gri tonlarını tercih eden araba sahipleri, siyah ve beyazın karışımı olarak tanımlanabilir. Hayata pratik yaklaşımları var ve ortama uyum sağlarlar. Gri araba kullananlar genellikle ağırbaşlı, sakin ve dengeli olurlar. Temkinli davranırlar ve kimseye tavır göstermek hoşlanmazlar aksine uzlaşmayı tercih ederler.

KIRMIZI RENK ARABA

Kırmızı araba sahipleri tipik dışadönük kişiler olarak tanımlanabilir.  Kendilerini kalabalıktan ayırmayı severler ve büyük şeyler başarmanın hayalini kurarlar. Yeni insanlarla tanışmayı severler, kolayca arkadaş edinirler ancak ama seçici davranırlar. Kararlı, çekici, eğlenceli dışa dönük, agresif olabilirler. Kendileri fazla güvenirler ve başlarını belaya sokabilirler. Dikkat çekmeyi ve aksesuarlarınızı sergilemekten keyif alırlar. Uzun süre hareketsiz kalamazlar, seyahat etmeyi severler.

SARI RENK ARABA

Sarı ve gold araba sahipleri sıcakkanlı ve neşeli olabilirler. Harika mizah anlayışları vardır. Oldukça üretken ve iyi bir iş zekasına sahiptir. Dışa dönük, umutlu ve olgun kişileridir. Olayların her zaman iyi tarafını görmeyi tercih ederler. Dikkat çekmekten korkmazlar bilakis memnuniyetle karşılarlar.

Mavi Kadın