10 Ağustos 2022, Çarşamba 05:01

Instagram' da nasıl hesap büyütülür? Kadınlara 8 tüyo

Instagram' da nasıl hesap büyütülür? Kadınlara 8 tüyo

Instagram günümüz çağında en popüler sosyal medya platformlarından biri. Bu platformda hesap büyütmek için ise insanlar tarafından tanınmak ve takipçi kazanmak gerekir.

Genç ve aktif instagram kullanıcıları profillerini büyüterek fenomen, influecer yahut dijital pazaralama yolunda ilerlemek istiyorlar. Aynı zamanda bu platformu pazarlama aracı olarak kullanan işletmeciler, hesaplarını büyüterek daha güzel yerlere gelmenin hayalini kuruyorlar. Ancak etkileşimli ve fazla takipçili bir hesap için gerekli kuralları bilmedikleri için başarıya ulaşamıyorlar. Yazımızın devamında ınstagram hesabı büyütürken yardımcı olacak etkili yöntemleri bildirdik.

Instagram Hesabı Büyütmenin 8 Altın Kuralı

Instagram hesabını büyütmenin ilk adımı, strateji odaklı plan yapmaktan geçer. Peki nasıl bir plan yapmalıyız diyecek olursanız;

  • Öncelikle ınstagram hesabınızda ürettiğiniz içerikleri hangi konsepte ve ne sıklıkta paylaşacağınızı belirlemeniz gerekir. Paylaşımlarınızın sürekliliği sağlayacak şekilde devamlı olması çok önemlidir. Yani bir iki gün paylaşım yapıp, uzun süre paylaşım yapmamak gibi bir düşünceye girmemelisiniz.
  • İkinci altın kural yeteneklerinizi bilmeli ve ona göre hareket etmelisiniz. Her telden paylaşım yaptığınızda pekte dikkat çekici bir hesabınız olmayacaktır. Kendinize özgü içeriklerinizle profil sayfasını düzenli ve dikkat çekici bir hale getirebileceğinizi unutmamalısınız.
  • Hesabını büyütmek isteyenlere bir diğer tavsiye takipçileriyle canlı yayın yapabilir, story bölümünden samimi soru-cevap şeklinde muhabbet edebilir yahut her ay düzenli bir şekilde çekiliş düzenleyebilirler.
  • Doğru zamanda paylaşım yapmak hesabı büyütmenin en önemli kriterlerinden biridir. Takipçilerinizin en çok ilgi gösterdiği zamanı bulmanız gereklidir. Örneğin herkesin sosyal medyada daha fazla vakit geçireceği zaman iş çıkış saati veya geceleri yatmadan önce olabilir. Bunun gibi zaman dilimlerini deneme yanılma yoluyla kendiniz belirleyebilirsiniz. Aynı zamanda hafta sonları ve tatillerde sosyal medya aktif kullanılacağından bu günlerde gönderi paylaşmanız sizin yararınıza olacaktır.  
  • Bir diğer kural ise tabi ki takipçi sayısını arttırmaktır. Sosyal medya hesabını büyütmek için oldukça geniş bir kitleye ihtiyaç vardır. Takipçi sayısını arttırmak için de strateji odaklı bir plan yapmanız gerektiğini söylemiştik. Yani sizi takip eden kitlenin beğeni ve yorumları oldukça önemlidir. Eğer içerikleriniz özgün olursa Instagram algoritması içeriklerinizin keşfet bölümüne düşmesini sağlayacaktır. Keşfet bölümüne düştükten sonra takipçi sayınız fazlasıyla artacaktır.
  • Sponsorlu gönderiler paylaşmak ve reklam almak takipçi sayınızı yüksekten etkenler arasındadır. Bütçenize uyacak şekilde influecerlar ile iş birliği yapabilir kendi sayfanızı tanıtmasını isteyebilirsiniz.
  • Bir diğer kural, sosyal medya hesabınızın taklitçi olmaması gerçeğidir. Medyayı sizin gibi kullanan rakiplerinizi analiz edebilir hangi içeriklerinin daha çok etkileşim aldığını gözlemleyebilirsiniz. Ancak taklit etmemeli, profilinizin size özel olması gerektiğini unutmamalısınız. Kendi içerikleriniz takipçiler tarafından dikkat çekmeli, farkınız tarzınız olmalıdır. Peki taklitçi olmamak için ne yapmalıyım diyorsanız, o da sizin fikirlerinize ve yeteneklerinize kalmış diyebiliriz.
  • Son olarak çoğu okuyucumuz tarafından bilinmeyen kurala geçiyoruz. Sosyal medyaya bir post koyduğunuzda Instagram size sadece 1 saat müddet verir. Bu süre zarfında postunuza alacağınız yorumlar, beğeniler veya takipçilerinize vermiş olduğunuz yorumlar oldukça önemlidir. Aynı zamanda paylaştığınız fotoğraf başak bir kullanıcı tarafından kaydedilmesi takipçi sayınızı yükseltecektir. Şayet 1 saat içinde paylaşımınız beğenilmez ve ilgi çekmezse hesabınızı büyütmek için biraz daha çaba sarf etmeniz gerekecektir. 

Yukarıda belirttiğimiz Instagram hesap büyütme adımları sayesinde; şirket hesabını büyütmek isterseniz takipçilerinizi müşteriye çevirebilir yahut kişisel hesabınızı büyüterek influencer veya fenomen olma yolunda adımlarınızı atabilirsiniz. 

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT