Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
05-08-2021 02:23 | Güncelleme : 12-09-2022 16:57

İp Atlamak Göbek Eritir Mi Yağ Yakar Mı Kilo Verdirir Mi?

Google News

İp atlama egzersizi hem eğlenceli hem de zayıflatma konusunda oldukça etkili olan bir egzersizdir.

İp Atlamak Göbek Eritir Mi Yağ Yakar Mı Kilo Verdirir Mi?

İp atlama egzersizi hem eğlenceli hem de zayıflatma konusunda oldukça etkili olan bir egzersizdir. İp atlarken vücutta; kollar, bacaklar, kalça, basen ve göbek kası gibi birçok kas aynı anda çalışır. Vücuttaki birçok kasın aynı anda çalışmasına yardımcı olarak, yağ yakımını kolaylaştırır. Bilhassa göbek çevresi ve basen bölgesindeki yağların erimesini sağlayan ip atlama egzersizi, vücudun daha sıkı görünmesini sağlar.

İp Atlamak Zayıflatır Mı?

Diyetisyen Tuğba Yaprak bu hususta şu bilgileri vermektedir;

Tüm vücudun çalışmasını sağlayan ip atlama egzersizi, zayıflama konusunda çok etkili bir egzersizdir. 60 saniye boyunca ip atlayarak 10 kalori yakmak mümkündür. İp atlayarak çok az bir zamanda çok fazla kalori yakılabilir. Tabii ki sadece ip atlayarak fit bir vücuda sahip olunmaz, ip atlama egzersiziyle birlikte diyet yapılmalıdır. İp atlama egzersizi, uygun bir diyet programı ve sporla desteklendiğinde, kısa zamanda fazla kilolardan kurtulmak mümkündür. Aynı zamanda ip atlama egzersizi, baldır bölgesini güçlendirir, karın bölgesini inceltir ve selülitleri gidermektedir.

Diyetisyen Betül Yücel bu hususta şu bilgileri vermektedir;

Zayıflamak için yapılabilecek en iyi egzersizlerden biri ip atlamaktır. Düzenli olarak her gün ip atlamak, çok fazla kalori yakar. Sadece ip atlayarak zayıflanmaz ancak ip atlamanın yanında farklı egzersizler ve diyet yapılırsa, çok kısa bir sürede ciddi kilo vermek mümkündür.

İp Atlamak Göbek Bölgesini Eritir Mi?

Diyetisyen Betül Yücel ip atlamak göbek eritir mi sorusunu şu şekilde yanıtlamıştır;

Sadece ip atlayarak göbek yağları erimez ancak karın kasları oldukça fazla çalışır. Karın kaslarının çalışmasıyla da göbek bölgesi sıkı bir görünüme kavuşur. Özetle; evet ip atlamak göbek bölgesini eritir, ama tabii ip atlama ile birlikte kişi yediklerine dikkat ederse daha olumlu sonuçlar almak mümkün olur.

İp Atlamak Yağ Yakar Mı?

İp atlama egzersizi vücuttaki hemen hemen tüm kasların aktif çalışmasını sağlamaktadır. Vücuttaki tüm kasları harekete geçiren ip atlama egzersizi, vücuttaki yağ yakımını hızlandırır. Bilhassa göbek ve basen bölgesindeki yağların erimesini sağlar. İp atlama, yüksek enerji gerektiren bir egzersizdir. Kişi ip atlarken yüksek enerji sarf eder. Bu nedenle ip atlarken kalbi fazla yormamak gerekir. İp atlama egzersizine ilk zamanlar yavaş tempoda başlayıp ilerleyen günlerde hız temposunu arttırabilirsiniz. Düzenli olarak ip atlayarak, kısa zamanda vücuttaki yağları yakabilirsiniz.

İp Atlayarak Kaç Kilo Vermek Mümkündür?

1 dakika boyunca ip atlamak, vücuttan 10 kalorinin gitmesini sağlar. Bu doğrultuda günde 10 dakika ip atlayarak ortalama 100 kalori yakılır. Kişi 7 gün boyunca sabah 10 dakika, akşam 10 dakika ip atlayarak bir haftanın sonunda 1 kilo vermiş olur. Düzenli olarak ip atlayan ve ip atlama egzersizinin yanında yediklerine dikkat eden bir kimse 1 ay sonunda 4-6 kilo verebilir.

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.