31 Ekim 2020, Cumartesi 18:48

İple Kıl, Tüy Nasıl Alınır Resimli Anlatım İple Tüy Alanların Yorumları

İple Kıl, Tüy Nasıl Alınır Resimli Anlatım İple Tüy Alanların Yorumları

Yüzdeki tüylerden kurtulmak için çeşitli yöntemler mevcuttur. Yüzdeki tüyleri ağda ile alma, epilatör, cımbız kullanma, tüy dökücü krem kullanma bu yöntemlerden en çok tercih edilenleridir. Yüzdeki tüyleri yok etmek için bir diğer etkili yöntem de ip kullanarak yüzdeki kılları almaktır.

Geçmişten bu yana kadınlar iple tüy alma yöntemini kullanmışlardır. Bıyık bölgesindeki ve yüzdeki tüyleri almak için sıklıkla tercih edilen iple tüy alma işlemi oldukça pratiktir. Bu yöntemi uygularken İpten başka bir şeye ihtiyacınız yoktur. Eliniz alıştıktan sonra hiç güçlük çekmeyeceksinizdir.

İple Kıllar Nasıl Alınır?

İp kullanmak, yüz bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulmanın en basit yoludur. Lazer, ağda, jilet gibi yöntemlerle yüzdeki tüyleri almak bazı riskleri de beraberinde getirir. İp kullanmanın daha güvenli olduğu söylenebilir. Ancak iple tüy alırken canınız çok yanar. Fakat zamanla alışırsınız ve eskisi kadar acıtmamaya başlar. Üstelik bu yöntemin hiçbir masrafı yoktur.

1.Adım

Öncelikle ip makarasından  ortalama 70 santim uzunluğunda pamuk ip koparalım. İpin kaliteli ve dayanıklı olmasına özen gösterelim. Bunun dışında farklı bir ip kullanmamız gerekmez.

2.Adım

İpin iki ucunu resimde gördüğümüz gibi bağlayalım.

3.Adım

Şimdi de ipliği ellerimizin arasına alalım, tek imizle bileğimizden çevirerek, orta kısmında burgu oluşturalım.

4.Adım

İpi resimde gösterildiği gibi ellerimizin arasına alıp bir elimizin parmağını açalım ve ipi genişletelim. Öteki elimizin parmaklarını bükelim ve ipi daraltalım. Burgu haline getirdiğimiz orta kısım, kapalı elimize doğru kayacaktır.

5.Adım

Parmaklarımızı sırasıyla açıp kapatalım ve bu hareketi tekrarlayarak elimizi alıştıralım. Yeterince pratik yaptıktan sonra parmak hareketlerimizle ipin üzerindeki burguyu kaydıralım. Bu şekilde yüzümüzdeki tüylerin hepsini almaya çalışalım.

İple tüy almaya başlamadan evvel cildimize pudra sürelim. Böylelikle yüzümüzdeki yağlı hissi gidermiş oluruz, işimiz daha da kolaylaşır.

İple Yüzdeki Tüyleri, Kılları Almanın Avantajları Nelerdir?

  1. Bütçenizi asla zorlamaz.
  2. Cilt tipiniz ne olursa olsun iple tüy alma yöntemini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Hiçbir kimyasal madde kullanmayacağınızdan dolayı cildinize zarar verme riski yoktur.
  3. Bu yöntem hassas ciltlere de uygundur.
  4. Yüzünüzdeki tüyleri iple almanız, tüylerin daha sert ve kalın çıkmasına neden olmaz. Hatta bıyık bölgenizdeki tüyleri inceltir ve seyrekleştirir.

Yüzünü İple Alanların Yorumları Nasıldır?

Ben yıllardır bıyık bölgemdeki tüyleri iple alıyorum. Tüylerimde artma ve kalınlaşma olmadı. Çok kolay ve etkili bir yöntem. İple aldıktan sonra tüm yüzüme limon sürerim, iyi hissettiriyor.

Kızlar ben uzun zamandır kuaförde çalışmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki ip yüzdeki tüyleri kalınlaştırır. Çünkü kökünden alıyorsunuz. Bu da tüylerin daha kalın ve daha hızlı çıkmasına yol açıyor. Sir ağda kullanmanızı tavsiye ederim. Böylelikle tüyleriniz daha geç ve daha az çıkmaya başlayacaktır.

Ayva tüyleri denen çok minik tüyler normal sir ağdaya gelmez. Fakat iple alınabilir. Ancak yüzümüzdeki ayva tüylerini iple çektiğimiz zaman cildimiz şişer ve yüzümüz kendi neminden bile iltihap kapar. İple aldırmanızı önermiyorum. Yanaklarınızı ve çenenizi sivilceler basar, dikkatli olun. Ben çoktan bıraktım.

Yüzdeki Tüylerden Kıllardan Kurtulma Maskesi Kesin Bitkisel Çözüm Tıklayınız

İstenmeyen Tüylere Kökten Kesin Bitkisel Çözüm Tüy Azaltıcı Yöntemler Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT