Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2022-11-21 16:32:02 | Son Güncelleme : 2023-01-03 21:44:00

İşe yarıyor mu demeyin: Burun ucu kaldıran en etkili 9 hareket

Google News

Aynaya baktığınızda burnunun daha estetik görünmesini kim istemez ki? Burun ucu kaldırma egzersizleri ile birlikte burun ucunuzu dikleştirmeniz mümkün. Tabi ki estetik ameliyatı geçirmiş gibi mükemmel kalkık bir buruna kavuşmayacaksınız ancak gözünüze batan küçük detayları ortadan kaldırabilirsiniz.

Hali hazırda sağlık probleminiz varsa burun kaldırma egzersizini yapmadan mutlaka doktorunuza danışın.
Hali hazırda sağlık probleminiz varsa burun kaldırma egzersizini yapmadan mutlaka doktorunuza danışın.

Birçok insan, genetik yapı gereği, yaş almaktan veya pandemi sürecinde maske kullanmaktan dolayı burun ucunun düşüklüğünden şikâyet ediyor. Zamanın ve yer çekiminin etkisi ile vücutta sarkma meydana gelir ve bu sarkmadan en çok etkilenen bölgelerden biri de burundur. Sarkık burnu düzeltmek için estetik ameliyatından çekinen çareyi doğal yöntemlerde arıyor. Özellikle kadınlar tarafından burun ucu kaldırma egzersizleri işe yarıyor mu sorusu sıklıkla araştırılıyor. Bizde sizler için burun ucu kaldırma egzersizlerini derledik. Kendinize zaman tanıyın ve sabırlı olun. Düzenli yaptığınızda burnunuzun ucundaki değişikliği siz değil, herkes fark edecek.

İşe yarıyor mu demeyin: Burun ucu kaldıran en etkili 9 hareket

İki elinizin orta parmağı ile burnunuzun üst kısmından, kaş bölgenizin başladığı alana kadar çok hafif baskı olacak şekilde sabah ve akşam 3 dakika masaj yapın.

Başparmağınızla önce sağ burun deliğinizi kapatıp sol burun deliğinizle nefes alın. Ardından 5 saniye bekleyip bırakın. 5 saniye sonunda aynı hareketi sol burun deliğinizi kapatarak uygulayın. Bu egzersizi iki burun deliğiniz içinde 7.5 dakikadan toplam 15 dakika sabah ve akşam uygulayın.

İşaret ve orta parmağınızı burnunuzun yanlarına koyun ve dudaklarınızı ileriye doğru gerdirip parmaklarınızı elmacık kemiğine doğru gerdirin. Sabah ve akşam 3 dakika bu egzersizi uygulayın.

İşaret ve baş parmağınızın ucu ile burun derinizi hafifçe yukarıya doğru çektirin. Bu hareketi yaparken sert uygulamayın ki burnunuzda iz oluşmasın. Sabah ve akşam 3 dakika boyunca tekrarlayın.

İşe yarıyor mu demeyin: Burun ucu kaldıran en etkili 9 hareket

Başparmak ve işaret parmağınız ile burnunuzun üst tepe noktasını çekerek masaj yapın. Sabah ve akşam birkaç dakika tekrarlayın.

Elinize bir miktar zeytinyağı veya herhangi bir yağ sürün ve iyice yedirin. Yağlı parmaklarınızla burnunuzun üst kısmından başlayarak dairesel hareketler uygulayarak nazikçe masaj yapın. Burnunuza zarar vermeden yavaş yavaş uygulayacağınız egzersiz kıkırdağın şekillenmesine yardımcı olacak. Sabah ve akşam 3 dakikanızı ayırarak bu egzersizi tekrar edin.

Gülümseyin ve sonrasında burun içindeki kasların yardımı ile burnunuzu yukarı doğru çekin. Bu hareketi sabah ve akşam 10 defa uygulayabilirsiniz.

Bir elinizin iki parmağı ile burnunuzu ortadan sabitleyin. Diğer elin bir parmağı ile burun ucunu geriye doğru itin. Ağzınız kapalı iken yutkunuyormuş gibi hareketler yapın. Sabah ve akşam 3 dakika bu egzersizi tekrar edin.

Bir an önce iyi görüye kavuşayım diye hareketi çok sık yapmaktan kaçının. Sabah ve akşam olmak üzere ikiden fazla egzersiz yapmayın. Canınızı acıtmadan, şişlik ve kızarıklığa sebep olmadan sabırla yapmaya özen gösterin. Burnunuzun ağrımaması gerekir. Eğer hareketi yaparken burnunuz ağrıyorsa çok bastırdığınız anlamına gelir.

Kaynak : Mavi Kadın
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.