10 Ağustos 2022, Çarşamba 01:19

İstanbul Avrupa Yakası’nda en iyi 5 kahvaltı mekanı

İstanbul Avrupa Yakası’nda en iyi 5 kahvaltı mekanı

Türk mutfağında kahvaltının yeri bir başkadır. Ailemiz ve sevdiklerimizle, bol muhabbetin eşlik ettiği güzel kahvaltı sofralarının yerini hiçbir şey tutmaz. İşte sabah saatlerini keyifle geçirebileceğiniz Avrupa Yakası’nın en güzel kahvaltı mekanları.

Yemek kültürümüzün vazgeçilmezi kahvaltılar, birçoğumuzun en sevdiği öğündür. Hele İstanbul gibi eşsiz bir şehide yaşıyorsanız günün en keyifli saatlerini güzel geçirmek daha da anlamlı hale gelir. Güne lezzetli bir başlangıç yapmak isteyenler için İstanbul’un en iyi kahvaltı mekanlarını derledik. İstanbul Avrupa Yakası’nda Boğaz’a nazır yahut şehrin kalabalığından uzak, doğayla iç içe keyifle kahvaltı yapabileceğiniz mekanlara gelin birlikte göz atalım:

AVRUPA YAKASI'NDA EN İYİ KAHVALTI MEKANLARI

İstanbul Avrupa Yakası’nda birçok kahvaltı mekanı bulunur. En güzel manzaralı, açık büfe ve serpme kahvaltı mekanları:

1) ARNAVUTKÖY / ADEN BOĞAZKÖY TESİSLERİ

İstanbul’un kalabalığından uzak, orman havasında kahvaltı yapabileceğiniz “Aden Boğazköy Tesisleri” en güzel mekanlardan biridir. Tesisin her damak tadına hitap eden doğal, organik çeşitlerden oluşan açık büfe ve serpme kahvaltısı mevcut.

Tesis içerisinde çocukların doyasıya eğleneceği oyun parkları, macera parkurları ve hayvanat bahçesi bulunuyor. Aynı zamanda vale/otopark ve mescit hizmeti veriyor.

Adres: Boğazköy İstiklal, Arnavutköy Habibler Yolu No:1266, 34275 Arnavutköy/İstanbul @adenbogazkoytesisleri

2) FLORYA/ ŞAZELİ FLORYA

Florya’da ön plana çıkan mekanlardan biri de “Şazeli”. Deniz manzarası eşliğinde, yemyeşil bahçede sevdiklerinizle kahvaltı yapabileceğiniz sakin mekanlardan biridir.

Aynı zamanda et restoranı (steakhouse) olan “Şazeli” et konusundaki başarısını kahvaltılarda da gözler önüne seriyor. Kahvaltıya gelenler kavurmalı yumurta, sucuk ve pastırmayı çok beğendiklerini dile getiriyor.

Adres: Şenlikköy mah Halkalı cad. Florya Sosyal Tesis Yanı.No:10, 34153 Bakırköy @floryasazeli

3) ORTAKÖY/ THE HOUSE CAFE, ORTAKÖY

İstanbul Boğazı’na karşı keyiflice kahvaltı yapabileceğiniz “The House Cafe” zengin ve doyurucu kahvaltı hizmeti sunar. Ortaköy İskelesi’nin hemen yanı başında yer alan mekanın diğer mekanlardan farkı eşsiz Boğaz manzarasıdır.  

The House Cafe’de kahvaltı çeşitleri alakart olarak sunuluyor. Burada kahvaltı yapmak isteyenler menü üzerinden istedikleri siparişi veriyor. Serpme kahvaltıda alternatif olarak; menemen, avokadolu poşe yumurta, taze otlu ve peynirli köy gözlemesi, sucuklu kaşarlı bazlama tost yahut taze mevsim meyveli pancake gibi farklı kahvaltı çeşitleri de bulunuyor.

Adres: Yıldız, Ortaköy Salhanesi Sk. No:1, 34349 Beşiktaş/İstanbul @thehousecafe

4) ÇATALCA/ ANTİK KÖY

Antik Köy, Çatalca’nın gözde mekanlarından biridir. Şehrin kargaşasından uzak, doğa içerisinde yapacağınız kahvaltınızı açık büfe yahut serpme şeklinde alabilirsiniz. Antik dekorasyon ve nostaljik görünüme sahip mekanı gezebilir, sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

İstanbul Avrupa Yakası’nın tek hayvanat bahçesine sahip mekanda ailenizle ve çocuklarınızla birçok hayvanı görebilmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda ata binebilir yahut atlarla fotoğraf çekilebilirsiniz.

Adres: Kaleiçi, Doktor Çeşme Mevkii, 34540 Çatalca/İstanbul @antikkoy

5) SARIYER/ GÖZE SARIYER TERAS

“Göze” İstanbul Boğaz manzarasını en yakın yerden izleyebileceğiniz mekanların başında geliyor. Bu manzaraya Göze’nin açık büfe ve serpme kahvaltı çeşitleri eklenince, tadına doyum olmuyor diyebiliriz.

Göze’nin serpme kahvaltısında leziz yumuşacık yumurtalı ekmekler, çeşitli kahvaltılıklar ve sahanda yumurta seçenekleri bulunuyor.

Adres: Merkez, Meserburnu Cd. No:8 D:1, 34450 Sarıyer/İstanbul @gozesariyer

 

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT